Activ Plătitor TVA

ELPA PHOENIX S.R.L.

CUI: 45420578
CIF: RO45420578
Reg. Com.: J2021001297301
CAEN: 4213
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 31 decembrie 2021 · 4 ani
Distribuie:

Construcţia de poduri şi tuneluri

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 08:43

Despre ELPA PHOENIX S.R.L.

ELPA PHOENIX S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Negreşti-Oaş, judetul SATU MARE, infiintata in 2021 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Construcţia de poduri şi tuneluri" (cod CAEN 4213), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ELPA PHOENIX S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 554.902 RON, in crestere fata de anul precedent (+29.3%). Profitul net inregistrat a fost de 358.998 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
554.902 RON
Venituri totale
556.596 RON
Cheltuieli totale
183.297 RON
Profit brut
373.299 RON
Profit net
358.998 RON
Marja profit net
64,70%
Active imobilizate
28.422 RON
Active circulante
506.531 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
225.229 RON
Casa & conturi bănci
281.302 RON
Capital propriu
509.231 RON

Contact

AdresaRomania, SATU MARE, Orş. Negreşti-Oaş, Str. Victoriei nr. 65, 445200
Telefon0745300517

Adresă sediu social

Romania, SATU MARE, Orş. Negreşti-Oaş, Str. Victoriei nr. 65, 445200
Cod poștal: 445200
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, SATU MARE, Orş. Negreşti-Oaş, Str. Victoriei nr. 65, 445200
Cod postal
445200
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 31.12.2021
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Negreşti Oaş
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 octombrie 2023

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
554.902 RON
Rezultat net
358.998 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 554.902 RON 429.250 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 556.596 RON 429.481 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 183.297 RON 139.885 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 373.299 RON 289.596 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 358.998 RON 285.387 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 28.422 RON 39.417 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 506.531 RON 215.729 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 534.953 RON 255.146 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 225.229 RON 174.893 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 281.302 RON 40.836 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 28.252 RON 20.673 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 509.231 RON 234.473 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active534.953RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

5,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale534.953 RON
Datorii totale28.252 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
67,1 %Profit net / active totale
ROE
70,5 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
17,93 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
95,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 554.902 +29,3% față de anul precedent 556.596 183.297 373.299 +28,9% față de anul precedent 358.998 +25,8% față de anul precedent 0 0
2023 429.250 429.481 139.885 289.596 285.387 0 0
2022 0 0 2.514 0 0 2.514 2.514
2021 0 0 0 0 0 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 28.422 506.531 534.953 0 225.229 281.302
2023 39.417 215.729 255.146 0 174.893 40.836
2022 0 140 140 0 0 140
2021 0 200 200 0 0 200

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 28.252 +36,7% față de anul precedent 509.231 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 20.673 +742,4% față de anul precedent 234.473 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 2.454 -2.314 Neraportat 1
2021 0 200 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 554.902 RON. Profit: 358.998 RON

Cifra de afaceri: 554.902 RON. Profit: 358.998 RON

Cifra de afaceri
554.902 RON +29.27% față de anul precedent
Profit net
358.998 RON +25.79% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
28.252 RON +36.66% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 429.250 RON. Profit: 285.387 RON

Cifra de afaceri: 429.250 RON. Profit: 285.387 RON

Cifra de afaceri
429.250 RON
Profit net
285.387 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
20.673 RON +742.42% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
2.514 RON
Angajati
1
Datorii
2.454 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataELPA PHOENIX S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4213 in Orş. Negreşti-Oaş (SATU MARE)

ELPA PHOENIX S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4213 in Orş. Negreşti-Oaş (SATU MARE)

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
0 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4213, Satu Mare

EDL TRANSILVANIA HOLDING S.R.L.
CUI: 41457329CAEN: 4213
Activ
SATU MARE, Orş. Negreşti-Oaş2019-07-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.505.583 RON
Profit
244.031 RON
Angajati
6
PAROCAD S.R.L.
CUI: 41060700CAEN: 4213
Activ
SATU MARE, Orş. Negreşti-Oaş2019-05-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
405.600 RON
Profit
61.986 RON
Angajati
4
FULGA DRUM CO S.R.L.
CUI: 41111880CAEN: 4213
Activ
SATU MARE, Orş. Negreşti-Oaş2019-05-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.310.006 RON
Profit
1.897.582 RON
Angajati
7

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4213, Satu Mare

ROMCONSTRUCT AMH S.R.L.
CUI: 43484028CAEN: 4213
Activ
SATU MARE, Orş. Negreşti-Oaş2020-12-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
8.657.710 RON
Profit
1.900.103 RON
Angajati
11

Alte firme din Satu Mare

RALLY FAN BAR S.R.L.
CUI: 45418632CAEN: 5630
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare2021-12-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
29.129 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DIGITAL WOLF S.R.L.
CUI: 45423140CAEN: 7430
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare2022-01-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
125.953 RON
Profit
65.588 RON
Angajati
0
WALLRICH WORLD S.R.L.
CUI: 45395830CAEN: 5226
Activ
SATU MARE, Sat Sanislău Com. Sanislău2021-12-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
615.233 RON
Profit
11.648 RON
Angajati
1
CAJAD CONSULT S.R.L.
CUI: 45436795CAEN: 6920
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare2022-01-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
134.350 RON
Profit
115.765 RON
Angajati
0
KD ELEKTROMES S.R.L.
CUI: 45178394CAEN: 4754
Activ
SATU MARE, Sat Beltiug Com. Beltiug2021-11-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
170.442 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
ATO AUTO ELIT OAŞ S.R.L.
CUI: 45603001CAEN: 8553
Activ
SATU MARE, Sat Certeze Com. Certeze2022-02-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
290.000 RON
Profit
1.884 RON
Angajati
5
LIBRO ART S.R.L.
CUI: 47424150CAEN: 4791
Activ
SATU MARE, Sat Amaţi Com. Păuleşti2023-01-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
23.120 RON
Profit
4.690 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ELPA PHOENIX S.R.L.?

CUI-ul ELPA PHOENIX S.R.L. este 45420578.

Unde este sediul ELPA PHOENIX S.R.L.?

ELPA PHOENIX S.R.L. are sediul in Romania, SATU MARE, Orş. Negreşti-Oaş, Str. Victoriei nr. 65, 445200, Orş. Negreşti-Oaş, judetul SATU MARE.

Cand a fost infiintata ELPA PHOENIX S.R.L.?

ELPA PHOENIX S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ELPA PHOENIX S.R.L. in 2024?

In 2024, ELPA PHOENIX S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 554.902 RON.

Cati angajati are ELPA PHOENIX S.R.L.?

ELPA PHOENIX S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are ELPA PHOENIX S.R.L.?

ELPA PHOENIX S.R.L. are codul CAEN principal 4213 (Construcţia de poduri şi tuneluri).

Ce profit a inregistrat ELPA PHOENIX S.R.L. in 2024?

ELPA PHOENIX S.R.L. a inregistrat un profit net de 358.998 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.