Activ Plătitor TVA

CLAUDIAS TRAUM S.R.L.

CUI: 45425397
CIF: RO45425397
Reg. Com.: J2022000004262
CAEN: 8559
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 4 ianuarie 2022 · 4 ani
Distribuie:

Alte forme de învățământ n.c.a.

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 11:34

Despre CLAUDIAS TRAUM S.R.L.

CLAUDIAS TRAUM S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Loc. Venchi Mun. Sighişoara, judetul MUREŞ, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Alte forme de învățământ n.c.a." (cod CAEN 8559), in sectorul administratie publica si aparare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, CLAUDIAS TRAUM S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 298.554 RON, in crestere fata de anul precedent (+24.7%). Profitul net inregistrat a fost de 42.269 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 89.525 RON in 2022 la 298.554 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
298.554 RON
Venituri totale
307.835 RON
Cheltuieli totale
262.592 RON
Profit brut
45.243 RON
Profit net
42.269 RON
Marja profit net
14,16%
Active imobilizate
2.366 RON
Active circulante
79.118 RON
Stocuri
2.098 RON
Creanțe
28.318 RON
Casa & conturi bănci
48.702 RON
Capital propriu
76.953 RON

Contact

AdresaRomania, MUREŞ, Loc. Venchi Mun. Sighişoara, VENCHI nr. 30 A

Adresă sediu social

Romania, MUREŞ, Loc. Venchi Mun. Sighişoara, VENCHI nr. 30 A
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUREŞ, Loc. Venchi Mun. Sighişoara, VENCHI nr. 30 A
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 04.01.2022
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Sighişoara
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
298.554 RON
Rezultat net
42.269 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 298.554 RON 239.404 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 307.835 RON 239.999 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 262.592 RON 201.947 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 45.243 RON 38.052 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 42.269 RON 36.018 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 2.366 RON 5.397 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 79.118 RON 74.398 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 81.484 RON 79.795 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 2.098 RON 2.351 RON
CreanțeSume de încasat 28.318 RON 42.812 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 48.702 RON 29.235 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 4.531 RON 9.110 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 76.953 RON 70.685 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active81.484RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

5,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale81.484 RON
Datorii totale4.531 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
51,9 %Profit net / active totale
ROE
54,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
17,46 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
94,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 298.554 +24,7% față de anul precedent 307.835 262.592 45.243 +18,9% față de anul precedent 42.269 +17,4% față de anul precedent 0 0
2023 239.404 +167,4% față de anul precedent 239.999 201.947 38.052 +5,3% față de anul precedent 36.018 +4,2% față de anul precedent 0 0
2022 89.525 89.681 53.558 36.123 34.567 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 2.366 79.118 81.484 2.098 28.318 48.702
2023 5.397 74.398 79.795 2.351 42.812 29.235
2022 2.990 35.079 38.069 0 296 34.783

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 4.531 -50,3% față de anul precedent 76.953 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 9.110 +167,8% față de anul precedent 70.685 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 3.402 34.667 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
CICLAUDIA IOANA TOTHadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 30202/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 298.554 RON. Profit: 42.269 RON

Cifra de afaceri: 298.554 RON. Profit: 42.269 RON

Cifra de afaceri
298.554 RON +24.71% față de anul precedent
Profit net
42.269 RON +17.36% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
4.531 RON -50.26% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 239.404 RON. Profit: 36.018 RON

Cifra de afaceri: 239.404 RON. Profit: 36.018 RON

Cifra de afaceri
239.404 RON +167.42% față de anul precedent
Profit net
36.018 RON +4.2% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
9.110 RON +167.78% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 89.525 RON. Profit: 34.567 RON

Cifra de afaceri: 89.525 RON. Profit: 34.567 RON

Cifra de afaceri
89.525 RON
Profit net
34.567 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
3.402 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataCLAUDIAS TRAUM S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8559 in Loc. Venchi Mun. Sighişoara (MUREŞ)

CLAUDIAS TRAUM S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8559 in Loc. Venchi Mun. Sighişoara (MUREŞ)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

12.082026Mentiune · Buletin 30202/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3 actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Companie
CLAUDIAS TRAUM S.R.L.
CUI
45425397
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
12.08.2026
Registrul Comerțului
J26/4/2022
EUID
ROONRC.J26/4/2022
Sediu
Loc. Venchi, Municipiul Sighişoara, Jud. Mureş, Nr. 30 A
Județ
Mureş
Număr încheiere
634275
Data încheierii
11.08.2026
Număr dosar
3035729
Data dosarului
03.08.2026
Tribunal
Mures
Registrator
Elena Ivona Cojan

Subiecte

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Documente menționate

  • Cerere de înregistrare nr. 3035729 din 03.08.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 30202/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 8559, Mureş

INTEGRATIVE SELF CARE S.R.L.
CUI: 49784679CAEN: 8559
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2024-03-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.829 RON
Profit
143.531 RON
Angajati
1
EVOPERS S.R.L.
CUI: 48413249CAEN: 8559
Activ
MUREŞ, Mun. Reghin2023-06-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.480 RON
Profit
245.002 RON
Angajati
1
ATHENAGEN S.R.L.
CUI: 43700784CAEN: 8559
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2021-02-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
313.582 RON
Profit
4.699 RON
Angajati
3
CSD MEDICA SRL
CUI: 31402377CAEN: 8559
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2013-03-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
289.189 RON
Profit
125.400 RON
Angajati
1
EDRA MANAGEMENT CONSULTING SRL
CUI: 34477404CAEN: 8559
Activ
MUREŞ, Sat Sântana de Mureş Com. Sântana de Mureş2015-05-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
580.797 RON
Profit
25.224 RON
Angajati
3
DIGITAL TRAINING S.R.L.
CUI: 37437587CAEN: 8559
Activ
MUREŞ, Sat Deda Com. Deda2017-04-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
239.309 RON
Profit
666.480 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 8559, Mureş

TAUL LUI DUMNEZEU S.R.L.
CUI: 45254726CAEN: 8559
Activ
MUREŞ, Sat Fânaţe Com. Band2021-11-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.000 RON
Profit
2.503 RON
Angajati
0
UNBECOMING LIFE COACH S.R.L.
CUI: 45548128CAEN: 8559
Activ
MUREŞ, Mun. Sighişoara2022-01-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
124.423 RON
Profit
99.627 RON
Angajati
0
BUCURIADEACOMUNICA S.R.L.
CUI: 45254610CAEN: 8559
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2021-11-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.600 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
ESSENCE OF ANIMA S.R.L.
CUI: 45637853CAEN: 8559
Activ
MUREŞ, Sat Sângeorgiu de Mureş Com. Sângeorgiu de Mureş2022-02-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
23.000 RON
Profit
10.788 RON
Angajati
0

Alte firme din Mureş

GOTHARD BROTHERS S.R.L.
CUI: 45422765CAEN: 5611
Activ
MUREŞ, Sat Sâncraiu de Mureş Com. Sâncraiu de Mureş2022-01-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
469.755 RON
Profit
1.084 RON
Angajati
1
LOPRICH FABIROX S.R.L.
CUI: 45425400CAEN: 1071
Activ
MUREŞ, Sat Coroisânmărtin Com. Coroisânmărtin2022-01-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
123.118 RON
Profit
2.872 RON
Angajati
1
RTW HAUS S.R.L.
CUI: 45404114CAEN: 6820
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2021-12-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
818.551 RON
Profit
320.334 RON
Angajati
1
CONTENTO IDEAS S.R.L.
CUI: 45442606CAEN: 7311
Activ
MUREŞ, Sat Vânători Com. Vânători2022-01-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
163.457 RON
Profit
89.921 RON
Angajati
0
NIMRI GREEN ENERG S.R.L.
CUI: 45254645CAEN: 4321
Activ
MUREŞ, Orş. Sovata2021-11-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
15.700 RON
Profit
3.098 RON
Angajati
0
NIVO HOME IMOBILIARE S.R.L.
CUI: 45563594CAEN: 6831
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2022-02-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
170.285 RON
Profit
36.553 RON
Angajati
1
OLAKINO-DENT S.R.L.
CUI: 43935381CAEN: 8623
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2021-03-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
77.201 RON
Profit
38.093 RON
Angajati
0
PARTENER ASIG SRL
CUI: 28097532CAEN: 6622
Activ
MUREŞ, Orş. Luduş2011-02-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
130.611 RON
Profit
26.854 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul CLAUDIAS TRAUM S.R.L.?

CUI-ul CLAUDIAS TRAUM S.R.L. este 45425397.

Unde este sediul CLAUDIAS TRAUM S.R.L.?

CLAUDIAS TRAUM S.R.L. are sediul in Romania, MUREŞ, Loc. Venchi Mun. Sighişoara, VENCHI nr. 30 A, Loc. Venchi Mun. Sighişoara, judetul MUREŞ.

Cand a fost infiintata CLAUDIAS TRAUM S.R.L.?

CLAUDIAS TRAUM S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a CLAUDIAS TRAUM S.R.L. in 2024?

In 2024, CLAUDIAS TRAUM S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 298.554 RON.

Cati angajati are CLAUDIAS TRAUM S.R.L.?

CLAUDIAS TRAUM S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are CLAUDIAS TRAUM S.R.L.?

CLAUDIAS TRAUM S.R.L. are codul CAEN principal 8559 (Alte forme de învățământ n.c.a.).

Ce profit a inregistrat CLAUDIAS TRAUM S.R.L. in 2024?

CLAUDIAS TRAUM S.R.L. a inregistrat un profit net de 42.269 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.