Activ Plătitor TVA

BĂLTEANU CONCEPT CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 45533097
CIF: RO45533097
Reg. Com.: J2022000267229
CAEN: 4100
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 27 ianuarie 2022 · 4 ani
Distribuie:

Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 19:01

Despre BĂLTEANU CONCEPT CONSTRUCT S.R.L.

BĂLTEANU CONCEPT CONSTRUCT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Iaşi, judetul IAŞI, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale" (cod CAEN 4100), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, BĂLTEANU CONCEPT CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.191.802 RON, in scadere fata de anul precedent (-16.7%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 5. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 519.387 RON in 2022 la 1.191.802 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.191.802 RON
Venituri totale
1.191.861 RON
Cheltuieli totale
1.318.299 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
44.825 RON
Active circulante
1.440.078 RON
Stocuri
64.269 RON
Creanțe
1.214.508 RON
Casa & conturi bănci
161.301 RON
Capital propriu
755.811 RON

Contact

AdresaRomania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Decebal nr. 4
Telefon0740510773

Adresă sediu social

Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Decebal nr. 4
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Decebal nr. 4
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 27.01.2022
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 octombrie 2022

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.191.802 RON
Rezultat net
-154.160 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.191.802 RON 1.429.978 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.191.861 RON 1.429.985 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.318.299 RON 752.731 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 677.254 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 664.670 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 126.438 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 154.160 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 44.825 RON 46.763 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 1.440.078 RON 1.244.919 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 1.484.903 RON 1.291.682 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 64.269 RON 1.680 RON
CreanțeSume de încasat 1.214.508 RON 1.052.996 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 161.301 RON 190.243 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 729.092 RON 256.493 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 755.811 RON 1.035.189 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 5 persoane 5 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active1.484.903RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

49,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale1.484.903 RON
Datorii totale729.092 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,98 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
50,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.191.802 -16,7% față de anul precedent 1.191.861 1.318.299 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 126.438 154.160
2023 1.429.978 +175,3% față de anul precedent 1.429.985 752.731 677.254 +79,2% față de anul precedent 664.670 +79,5% față de anul precedent 0 0
2022 519.387 519.387 141.538 377.849 370.319 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 44.825 1.440.078 1.484.903 64.269 1.214.508 161.301
2023 46.763 1.244.919 1.291.682 1.680 1.052.996 190.243
2022 29.105 364.504 393.609 1.680 73.780 289.044

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 729.092 +184,3% față de anul precedent 755.811 Neraportat 5 0,0% față de anul precedent
2023 256.493 +1.010,8% față de anul precedent 1.035.189 Neraportat 5 +66,7% față de anul precedent
2022 23.090 370.519 Neraportat 3

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

55din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare10 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.191.802 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 1.191.802 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
1.191.802 RON -16.66% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
154.160 RON
Angajati
5 0% față de anul precedent
Datorii
729.092 RON +184.25% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.429.978 RON. Profit: 664.670 RON

Cifra de afaceri: 1.429.978 RON. Profit: 664.670 RON

Cifra de afaceri
1.429.978 RON +175.32% față de anul precedent
Profit net
664.670 RON +79.49% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 +66.67% față de anul precedent
Datorii
256.493 RON +1010.84% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 3 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 519.387 RON. Profit: 370.319 RON

Cifra de afaceri: 519.387 RON. Profit: 370.319 RON

Cifra de afaceri
519.387 RON
Profit net
370.319 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3
Datorii
23.090 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataBĂLTEANU CONCEPT CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Mun. Iaşi (IAŞI)

BĂLTEANU CONCEPT CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Mun. Iaşi (IAŞI)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4100, Iaşi

FRANCY COMPANY SRL
CUI: 31399883CAEN: 4100
Activ
IAŞI, Mun. Paşcani2013-03-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.203.892 RON
Profit
0 RON
Angajati
12
TRYDOCA SERV S.R.L.
CUI: 45748193CAEN: 4100
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2022-03-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.191.787 RON
Profit
83.226 RON
Angajati
30
MELISSEN MEDICAL S.R.L.
CUI: 40110061CAEN: 4100
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2018-11-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.219.867 RON
Profit
166.492 RON
Angajati
1
DMB OPTIM CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 46015506CAEN: 4100
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2022-04-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.185.260 RON
Profit
56.158 RON
Angajati
1
IFTIM-ANTREPRENOR SRL
CUI: 23856089CAEN: 4100
Activ
IAŞI, Sat Focuri Com. Focuri2008-05-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.294.080 RON
Profit
860 RON
Angajati
12
APES & CONSTRUCTOR S.R.L.
CUI: 45782837CAEN: 4100
Activ
IAŞI, Sat Butea Com. Butea2022-03-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.114.128 RON
Profit
512.048 RON
Angajati
3

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4100, Iaşi

ANTON FAMILY CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 45526138CAEN: 4100
Activ
IAŞI, Sat Trifeşti Com. Trifeşti2022-01-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
432.792 RON
Profit
6.390 RON
Angajati
7
CDS DULMAN LOGISTIC S.R.L.
CUI: 45575033CAEN: 4100
Activ
IAŞI, Sat Rediu Com. Rediu2022-02-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
325.937 RON
Profit
480.707 RON
Angajati
3

Alte firme din Iaşi

MARIMAT ELECTRIC S.R.L.
CUI: 45533100CAEN: 4712
Activ
IAŞI, Sat Tătăruşi Com. Tătăruşi2022-01-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
710.394 RON
Profit
84.682 RON
Angajati
0
WERK STUDIO S.R.L.
CUI: 45534696CAEN: 7413
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2022-01-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.988 RON
Profit
9.567 RON
Angajati
0
ASYNC CPP S.R.L.
CUI: 45449493CAEN: 6210
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2022-01-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
362.761 RON
Profit
277.925 RON
Angajati
0
FRUNZETTE BIROTICA S.R.L.
CUI: 44820010CAEN: 7020
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2021-08-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
33.200 RON
Profit
4.526 RON
Angajati
0
RAVIGO HOME S.R.L.
CUI: 46263030CAEN: 4120
Activ
IAŞI, Sat Şorogari Com. Aroneanu2022-06-08
fara e-Factura
FLEXIA 24 SRL
CUI: 36876207CAEN: 4941
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2016-12-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.208.843 RON
Profit
239.038 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul BĂLTEANU CONCEPT CONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul BĂLTEANU CONCEPT CONSTRUCT S.R.L. este 45533097.

Unde este sediul BĂLTEANU CONCEPT CONSTRUCT S.R.L.?

BĂLTEANU CONCEPT CONSTRUCT S.R.L. are sediul in Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Decebal nr. 4, Mun. Iaşi, judetul IAŞI.

Cand a fost infiintata BĂLTEANU CONCEPT CONSTRUCT S.R.L.?

BĂLTEANU CONCEPT CONSTRUCT S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a BĂLTEANU CONCEPT CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

In 2024, BĂLTEANU CONCEPT CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.191.802 RON.

Cati angajati are BĂLTEANU CONCEPT CONSTRUCT S.R.L.?

BĂLTEANU CONCEPT CONSTRUCT S.R.L. a raportat un numar mediu de 5 salariati in 2024.

Ce activitate are BĂLTEANU CONCEPT CONSTRUCT S.R.L.?

BĂLTEANU CONCEPT CONSTRUCT S.R.L. are codul CAEN principal 4100 (Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale).

Ce profit a inregistrat BĂLTEANU CONCEPT CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

BĂLTEANU CONCEPT CONSTRUCT S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 154.160 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.