Comercializarea energiei electrice
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 20:55
Despre HELPVOLT INSTAL S.R.L.
HELPVOLT INSTAL S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Iaşi, judetul IAŞI, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Comercializarea energiei electrice" (cod CAEN 3515), in sectorul productia si furnizarea de energie. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, HELPVOLT INSTAL S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 115.655.895 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+3940.6%). Profitul net inregistrat a fost de 1.907.379 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 813.991 RON in 2022 la 115.655.895 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din februarie 2024. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 115.655.895 RON
- Venituri totale
- 115.659.113 RON
- Cheltuieli totale
- 113.388.424 RON
- Profit brut
- 2.270.689 RON
- Profit net
- 1.907.379 RON
- Marja profit net
- 1,65%
- Active imobilizate
- 389.347 RON
- Active circulante
- 3.336.043 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 1.805.855 RON
- Casa & conturi bănci
- 1.530.188 RON
- Capital propriu
- 3.429.662 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Ştefan Octavian Iosif nr. 4K, 700273
- Cod postal
- 700273
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 28.01.2022
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 februarie 2024)
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2022 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 115.655.895 RON
- Rezultat net
- 1.907.379 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 115.655.895 RON | 2.862.375 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 115.659.113 RON | 2.862.403 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 113.388.424 RON | 1.794.023 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 2.270.689 RON | 1.068.380 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 1.907.379 RON | 1.039.735 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 389.347 RON | 222.421 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 3.336.043 RON | 1.895.801 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 3.725.390 RON | 2.118.222 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 12.854 RON |
| CreanțeSume de încasat | 1.805.855 RON | 1.189.908 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 1.530.188 RON | 693.039 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 295.728 RON | 595.939 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 3.429.662 RON | 1.522.283 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 3 persoane | 5 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 51,2 %Profit net / active totale
- ROE
- 55,6 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 11,28 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 92,1 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 115.655.895 +3.940,6% față de anul precedent | 115.659.113 | 113.388.424 | 2.270.689 +112,5% față de anul precedent | 1.907.379 +83,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 2.862.375 +251,7% față de anul precedent | 2.862.403 | 1.794.023 | 1.068.380 +117,8% față de anul precedent | 1.039.735 +115,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 813.991 | 813.991 | 323.503 | 490.488 | 482.348 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 389.347 | 3.336.043 | 3.725.390 | 0 | 1.805.855 | 1.530.188 |
| 2023 | 222.421 | 1.895.801 | 2.118.222 | 12.854 | 1.189.908 | 693.039 |
| 2022 | 7.267 | 604.275 | 611.542 | 200.475 | 143.417 | 260.383 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 295.728 -50,4% față de anul precedent | 3.429.662 | Neraportat | 3 -40,0% față de anul precedent |
| 2023 | 595.939 +362,0% față de anul precedent | 1.522.283 | Neraportat | 5 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 128.994 | 482.548 | Neraportat | 5 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| NRNICOLAE RUSU | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
6 repere. O singură cronologie.
Din 2022 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 7260/2026sedii secundare
sedii secundare
Deschide înregistrarea completă2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 115.655.895 RON. Profit: 1.907.379 RON
Cifra de afaceri: 115.655.895 RON. Profit: 1.907.379 RON
- Cifra de afaceri
- 115.655.895 RON +3940.56% față de anul precedent
- Profit net
- 1.907.379 RON +83.45% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 -40% față de anul precedent
- Datorii
- 295.728 RON -50.38% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 2.862.375 RON. Profit: 1.039.735 RON
Cifra de afaceri: 2.862.375 RON. Profit: 1.039.735 RON
- Cifra de afaceri
- 2.862.375 RON +251.65% față de anul precedent
- Profit net
- 1.039.735 RON +115.56% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 5 0% față de anul precedent
- Datorii
- 595.939 RON +361.99% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 813.991 RON. Profit: 482.348 RON
Cifra de afaceri: 813.991 RON. Profit: 482.348 RON
- Cifra de afaceri
- 813.991 RON
- Profit net
- 482.348 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 5
- Datorii
- 128.994 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2022ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataHELPVOLT INSTAL S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 3515 in Mun. Iaşi (IAŞI)
HELPVOLT INSTAL S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 3515 in Mun. Iaşi (IAŞI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
24.022026Mentiune · Buletin 7260/2026sedii secundare
sedii secundare
- Companie
- HELPVOLT INSTAL S.R.L.
- CUI
- 45545245
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 24.02.2026
- Registrul Comerțului
- J2022000295220
- EUID
- ROONRC.J2022000295220
- Sediu
- Jud. Iaşi, Municipiul Iaşi, Strada ŞTEFAN OCTAVIAN IOSIF, Nr. 4K
- Județ
- Iaşi
- Număr încheiere
- 151312
- Data încheierii
- 23.02.2026
- Număr dosar
- 671858
- Data dosarului
- 12.02.2026
- Tribunal
- Iasi
- Registrator
- Mihaela VICOL
Subiecte
sedii secundare
Documente menționate
- Act adiţional nr. 2 din 02.12.2025 la contract de subînchiriere şi anexele la acesta nr. 234 din 04.12.2024
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 3515, Iaşi
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 3515, Iaşi
Alte firme din Iaşi
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul HELPVOLT INSTAL S.R.L.?
CUI-ul HELPVOLT INSTAL S.R.L. este 45545245.
Unde este sediul HELPVOLT INSTAL S.R.L.?
HELPVOLT INSTAL S.R.L. are sediul in Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Ştefan Octavian Iosif nr. 4K, 700273, Mun. Iaşi, judetul IAŞI.
Cand a fost infiintata HELPVOLT INSTAL S.R.L.?
HELPVOLT INSTAL S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a HELPVOLT INSTAL S.R.L. in 2024?
In 2024, HELPVOLT INSTAL S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 115.655.895 RON.
Cati angajati are HELPVOLT INSTAL S.R.L.?
HELPVOLT INSTAL S.R.L. a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2024.
Ce activitate are HELPVOLT INSTAL S.R.L.?
HELPVOLT INSTAL S.R.L. are codul CAEN principal 3515 (Comercializarea energiei electrice).
Ce profit a inregistrat HELPVOLT INSTAL S.R.L. in 2024?
HELPVOLT INSTAL S.R.L. a inregistrat un profit net de 1.907.379 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.