Radiat

LA CORA-LUISE S.R.L.

CUI: 45575645
CIF: 45575645
Reg. Com.: J37/92/2022
CAEN: 4711
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 3 februarie 2022 · 4 ani
Radiată din: 4 septembrie 2026
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 11:01

Despre LA CORA-LUISE S.R.L.

LA CORA-LUISE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Băcăoani Com. Muntenii de Jos, judetul VASLUI, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun" (cod CAEN 4711), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Conform datelor oficiale, firma figureaza in prezent ca radiat (din septembrie 2026).

In 2024, LA CORA-LUISE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 40.348 RON, in scadere fata de anul precedent (-33.0%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 19.380 RON in 2022 la 40.348 RON in 2024.

In ultimele 12 luni au fost publicate 2 modificari in Monitorul Oficial pentru aceasta firma. Conducerea inregistrata cuprinde 2 persoane (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
40.348 RON
Venituri totale
40.348 RON
Cheltuieli totale
59.726 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
22.497 RON
Stocuri
13.813 RON
Creanțe
0 RON
Casa & conturi bănci
8.684 RON
Capital propriu
-12.142 RON

Contact

AdresaRomania, VASLUI, Sat Băcăoani Com. Muntenii de Jos, BĂCĂOANI nr. 11, 737366

Adresă sediu social

Romania, VASLUI, Sat Băcăoani Com. Muntenii de Jos, BĂCĂOANI nr. 11, 737366
Cod poștal: 737366
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, VASLUI, Sat Băcăoani Com. Muntenii de Jos, BĂCĂOANI nr. 11, 737366
Cod postal
737366
Date juridice și fiscale

Alte date din registru

Data inactivării în sursă
4 septembrie 2026

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Radiere din 04.09.2026
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vaslui
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
40.348 RON
Rezultat net
-19.378 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 40.348 RON 60.199 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 40.348 RON 60.199 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 59.726 RON 51.994 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 8.205 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 6.892 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 19.378 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 19.378 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 22.497 RON 39.049 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 22.497 RON 39.049 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 13.813 RON 35.344 RON
CreanțeSume de încasat 0 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 8.684 RON 3.705 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 34.639 RON 31.813 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -12.142 RON 7.236 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active22.497RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

154,0 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale22.497 RON
Datorii totale34.639 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,65 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-54,0 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 40.348 -33,0% față de anul precedent 40.348 59.726 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 19.378 19.378
2023 60.199 +210,6% față de anul precedent 60.199 51.994 8.205 6.892 0 0
2022 19.380 19.380 19.466 0 0 86 86

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 22.497 22.497 13.813 0 8.684
2023 0 39.049 39.049 35.344 0 3.705
2022 0 31.786 31.786 31.771 0 15

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 34.639 +8,9% față de anul precedent -12.142 Neraportat 0
2023 31.813 +0,5% față de anul precedent 7.236 Neraportat 0
2022 31.672 114 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

75din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

2 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
CLCORA LUISE IONASCUfondatorNeraportatăNeraportată
GMGianina Mariana HuneanespecificataNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2026 5 repere

Stare companieStare companieFirma a fost radiataCompania a fost radiata din Registrul Comertului.

Compania a fost radiata din Registrul Comertului.

data publicăriiPublicații ONRCRadiere — Buletin 32883/2026conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990

conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990

Deschide înregistrarea completă
data publicăriiPublicații ONRCRadiere — Buletin 32881/2026conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990

conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990

Deschide înregistrarea completă
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 30377/2026Conținutul mențiunii nu este precizat în sursă.

Conținutul mențiunii nu este precizat în sursă.

Deschide înregistrarea completă
data publicăriiPublicații ONRCDizolvare — Buletin 7904/2026dizolvare_si_lichidare. Temei legal: art.227 alin.(1), lit.d si art.235 din Legea nr. 31/1990

dizolvare_si_lichidare. Temei legal: art.227 alin.(1), lit.d si art.235 din Legea nr. 31/1990

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 40.348 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 40.348 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
40.348 RON -32.98% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
19.378 RON
Angajati
0
Datorii
34.639 RON +8.88% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 60.199 RON. Profit: 6.892 RON

Cifra de afaceri: 60.199 RON. Profit: 6.892 RON

Cifra de afaceri
60.199 RON +210.62% față de anul precedent
Profit net
6.892 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
31.813 RON +0.45% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 19.380 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 19.380 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
19.380 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
86 RON
Angajati
0
Datorii
31.672 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataLA CORA-LUISE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sat Băcăoani Com. Muntenii de Jos (VASLUI)

LA CORA-LUISE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sat Băcăoani Com. Muntenii de Jos (VASLUI)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

4 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

04.092026Radiere · Buletin 32883/2026conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990
Companie
LA CORA-LUISE S.R.L.
CUI
45575645
Tip în sursă
Deletion
Data buletinului
04.09.2026
Registrul Comerțului
J37/92/2022
EUID
ROONRC.J37/92/2022
Sediu
Sat Băcăoani, Comuna Muntenii de Jos, Jud. Vaslui, Nr. 11
Județ
Vaslui
Număr încheiere
692335
Data încheierii
03.09.2026
Număr dosar
3256135
Data dosarului
18.08.2026
Tribunal
Vaslui
Registrator
Pamela Maria Raţa
Motiv radiere
conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990
Vezi Buletinul ONRC nr. 32883/2026 (PDF)
04.092026Radiere · Buletin 32881/2026conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990
Companie
LA CORA-LUISE S.R.L.
CUI
45575645
Tip în sursă
Deletion
Data buletinului
04.09.2026
Registrul Comerțului
J37/92/2022
EUID
ROONRC.J37/92/2022
Sediu
Sat Băcăoani, Comuna Muntenii de Jos, Jud. Vaslui, Nr. 11
Județ
Vaslui
Număr încheiere
692335
Data încheierii
03.09.2026
Număr dosar
3256135
Data dosarului
18.08.2026
Tribunal
Vaslui
Registrator
Pamela Maria Raţa
Motiv radiere
conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990
Vezi Buletinul ONRC nr. 32881/2026 (PDF)
13.082026Mentiune · Buletin 30377/2026Detalii în înregistrarea disponibilă.
Companie
LA CORA-LUISE S.R.L.
CUI
45575645
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
13.08.2026
Registrul Comerțului
J37/92/2022
EUID
ROONRC.J37/92/2022
Sediu
Sat Băcăoani, Comuna Muntenii de Jos, Jud. Vaslui, Nr. 11
Județ
Vaslui
Număr încheiere
640457
Data încheierii
13.08.2026
Număr dosar
2879361
Data dosarului
21.07.2026
Tribunal
Vaslui
Registrator
Mariana-Agnes Ciobanu
Vezi Buletinul ONRC nr. 30377/2026 (PDF)
27.022026Dizolvare · Buletin 7904/2026dizolvare_si_lichidare
Companie
LA CORA-LUISE S.R.L.
CUI
45575645
Tip în sursă
Dissolution
Data buletinului
27.02.2026
Registrul Comerțului
J37/92/2022
EUID
ROONRC.J37/92/2022
Sediu
Jud. Vaslui, Sat Băcăoani, Comuna Muntenii de Jos, Nr. 11
Județ
Vaslui
Număr încheiere
164904
Data încheierii
26.02.2026
Număr dosar
815473
Data dosarului
23.02.2026
Tribunal
Vaslui
Registrator
Roxana Vornicu
Tip dizolvare
dizolvare_si_lichidare
Temei legal
art.227 alin.(1), lit.d si art.235 din Legea nr. 31/1990
Vezi Buletinul ONRC nr. 7904/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Cele mai mari firme — CAEN 4711, Vaslui

CLEOPATRA CENTER SRL
CUI: 9983702CAEN: 4711
Activ
VASLUI, Mun. Bârlad1997-12-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
135.634.292 RON
Profit
1.745.713 RON
Angajati
188
BERLIN SRL
CUI: 6332807CAEN: 4711
Activ
VASLUI, Mun. Bârlad1994-10-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
85.191.918 RON
Profit
4.411.109 RON
Angajati
113
MIOCODIS SRL
CUI: 16196761CAEN: 4711
Activ
VASLUI, Mun. Bârlad2004-03-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
79.534.962 RON
Profit
551.441 RON
Angajati
44
TEGROSTAR SRL
CUI: 23919713CAEN: 4711
Activ
VASLUI, Sat Tutova Com. Tutova2008-05-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
76.923.430 RON
Profit
1.168.102 RON
Angajati
16
BADELMAD S.R.L.
CUI: 39679510CAEN: 4711
Activ
VASLUI, Mun. Vaslui2018-07-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
52.034.517 RON
Profit
736.615 RON
Angajati
50
AUROCOR SRL
CUI: 825113CAEN: 4711
Activ
VASLUI, Mun. Vaslui1992-11-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
47.081.022 RON
Profit
4.493.228 RON
Angajati
48
DC COMERCIAL SRL
CUI: 30729592CAEN: 4711
Activ
VASLUI, Mun. Vaslui2012-10-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
31.412.916 RON
Profit
739.739 RON
Angajati
36
DALSOR COMPANY SRL
CUI: 3763619CAEN: 4711
Activ
VASLUI, Mun. Vaslui1993-04-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
27.873.859 RON
Profit
170.235 RON
Angajati
37
TAVIANY IMPEX SRL
CUI: 3337265CAEN: 4711
Activ
VASLUI, Mun. Vaslui1993-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
24.230.105 RON
Profit
453.957 RON
Angajati
41
TOPEDLIN SRL
CUI: 26551828CAEN: 4711
Activ
VASLUI, Mun. Huşi2010-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
19.252.576 RON
Profit
793.255 RON
Angajati
42

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul LA CORA-LUISE S.R.L.?

CUI-ul LA CORA-LUISE S.R.L. este 45575645.

Unde este sediul LA CORA-LUISE S.R.L.?

LA CORA-LUISE S.R.L. are sediul in Romania, VASLUI, Sat Băcăoani Com. Muntenii de Jos, BĂCĂOANI nr. 11, 737366, Sat Băcăoani Com. Muntenii de Jos, judetul VASLUI.

Cand a fost infiintata LA CORA-LUISE S.R.L.?

LA CORA-LUISE S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a LA CORA-LUISE S.R.L. in 2024?

In 2024, LA CORA-LUISE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 40.348 RON.

Ce activitate are LA CORA-LUISE S.R.L.?

LA CORA-LUISE S.R.L. are codul CAEN principal 4711 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun).

Ce profit a inregistrat LA CORA-LUISE S.R.L. in 2024?

LA CORA-LUISE S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 19.378 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
4 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.