Activ

ART UNGUREANU & CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 45608084
CIF: 45608084
Reg. Com.: J22/444/2022
CAEN: 4399
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 9 februarie 2022 · 4 ani
Distribuie:

Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Surse și actualizare

Actualizat: 15 octombrie 2026 la 10:11

Despre ART UNGUREANU & CONSTRUCT S.R.L.

ART UNGUREANU & CONSTRUCT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Vânători Com. Popricani, judetul IAŞI, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Alte lucrări speciale de construcții n.c.a." (cod CAEN 4399), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2025, ART UNGUREANU & CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 393.900 RON, in crestere fata de anul precedent (+34.5%). Profitul net inregistrat a fost de 19.466 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 149.240 RON in 2022 la 393.900 RON in 2025.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
393.900 RON
Venituri totale
468.925 RON
Cheltuieli totale
442.218 RON
Profit brut
26.707 RON
Profit net
19.466 RON
Marja profit net
4,94%
Active imobilizate
10.499 RON
Active circulante
170.790 RON
Stocuri
159.158 RON
Creanțe
1 RON
Casa & conturi bănci
11.631 RON
Capital propriu
76.777 RON

Contact

AdresaRomania, IAŞI, Sat Vânători Com. Popricani, Str. Regele Ferdinand nr. 59, 707388
Detalii adresaCAMERA 1

Adresă sediu social

Romania, IAŞI, Sat Vânători Com. Popricani, Str. Regele Ferdinand nr. 59, 707388
Cod poștal: 707388
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, IAŞI, Sat Vânători Com. Popricani, Str. Regele Ferdinand nr. 59, 707388
Detalii
CAMERA 1
Cod postal
707388
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 09.02.2022
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2025 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2025
Cifră de afaceri
393.900 RON
Rezultat net
19.466 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2025 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2025 2024
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 393.900 RON 292.900 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 468.925 RON 326.274 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 442.218 RON 317.676 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 26.707 RON 8.598 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 19.466 RON 5.990 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 10.499 RON 11.599 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 170.790 RON 74.800 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 181.289 RON 86.399 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 159.158 RON 59.516 RON
CreanțeSume de încasat 1 RON 1.020 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 11.631 RON 14.264 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 104.512 RON 29.088 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 76.777 RON 57.311 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2025

Total active181.289RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2025

57,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale181.289 RON
Datorii totale104.512 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2025

ROA
10,7 %Profit net / active totale
ROE
25,4 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,63 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
42,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2025 393.900 +34,5% față de anul precedent 468.925 442.218 26.707 +210,6% față de anul precedent 19.466 +225,0% față de anul precedent 0 0
2024 292.900 +33,9% față de anul precedent 326.274 317.676 8.598 -68,9% față de anul precedent 5.990 -76,7% față de anul precedent 0 0
2023 218.740 +46,6% față de anul precedent 243.740 216.109 27.631 +2,8% față de anul precedent 25.706 +1,2% față de anul precedent 0 0
2022 149.240 149.240 122.362 26.878 25.414 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2025 10.499 170.790 181.289 159.158 1 11.631
2024 11.599 74.800 86.399 59.516 1.020 14.264
2023 0 56.824 56.824 27.638 7.132 22.054
2022 0 28.967 28.967 0 5.852 23.115

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2025 104.512 +259,3% față de anul precedent 76.777 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2024 29.088 +428,6% față de anul precedent 57.311 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2023 5.503 +64,1% față de anul precedent 51.321 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 3.353 25.614 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2025

27din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare12 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2025 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2025
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2025 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2025Cifra de afaceri: 393.900 RON. Profit: 19.466 RON

Cifra de afaceri: 393.900 RON. Profit: 19.466 RON

Cifra de afaceri
393.900 RON +34.48% față de anul precedent
Profit net
19.466 RON +224.97% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
104.512 RON +259.3% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2025

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 292.900 RON. Profit: 5.990 RON

Cifra de afaceri: 292.900 RON. Profit: 5.990 RON

Cifra de afaceri
292.900 RON +33.9% față de anul precedent
Profit net
5.990 RON -76.7% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
29.088 RON +428.58% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 218.740 RON. Profit: 25.706 RON

Cifra de afaceri: 218.740 RON. Profit: 25.706 RON

Cifra de afaceri
218.740 RON +46.57% față de anul precedent
Profit net
25.706 RON +1.15% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
5.503 RON +64.12% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 149.240 RON. Profit: 25.414 RON

Cifra de afaceri: 149.240 RON. Profit: 25.414 RON

Cifra de afaceri
149.240 RON
Profit net
25.414 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
3.353 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataART UNGUREANU & CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4399 in Sat Vânători Com. Popricani (IAŞI)

ART UNGUREANU & CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4399 in Sat Vânători Com. Popricani (IAŞI)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4399, Iaşi

TEHNIC SMART CON S.R.L.
CUI: 44303561CAEN: 4399
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2021-05-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
293.072 RON
Profit
170.242 RON
Angajati
1
FUNERARE PĂUCĂ S.R.L.
CUI: 42823193CAEN: 4399
Activ
IAŞI, Sat Valea Adâncă Com. Miroslava2020-07-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
284.500 RON
Profit
22.600 RON
Angajati
2
ALCOR GRANIT S.R.L.
CUI: 47052588CAEN: 4399
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2022-10-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
295.015 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
ADIBEJ CONSTRUCT SRL
CUI: 33102279CAEN: 4399
Activ
IAŞI, Sat Lunca Cetăţuii Com. Ciurea2014-04-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
280.648 RON
Profit
80.793 RON
Angajati
2
SIRCIMO TREND SRL
CUI: 29167679CAEN: 4399
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2011-09-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
347.000 RON
Profit
13.974 RON
Angajati
5
ROYAL KSC S.R.L.
CUI: 49108537CAEN: 4399
Activ
IAŞI, Sat Valea Lupului Com. Valea Lupului2023-11-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
239.552 RON
Profit
142.559 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4399, Iaşi

AVA EOLA EVS S.R.L.
CUI: 45681344CAEN: 4399
Activ
IAŞI, Mun. Paşcani2022-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
176.281 RON
Profit
65.051 RON
Angajati
1
REGAL STONE CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 45709488CAEN: 4399
Activ
IAŞI, Sat Ciurbeşti Com. Miroslava2022-02-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
159.150 RON
Profit
28.117 RON
Angajati
1

Alte firme din Iaşi

MYSHU FRESH S.R.L.
CUI: 45606709CAEN: 5630
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2022-02-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
184.572 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
DEATH OF WIPER S.R.L.
CUI: 45597716CAEN: 4791
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2022-02-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
290.313 RON
Profit
5.783 RON
Angajati
1
ARTREALDECOR S.R.L.
CUI: 45615960CAEN: 4100
Activ
IAŞI, Sat Miroslava Com. Miroslava2022-02-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
400.202 RON
Profit
216.492 RON
Angajati
2
ARTISAN TECH S.R.L.
CUI: 45676046CAEN: 6201
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2022-02-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
378.300 RON
Profit
281.018 RON
Angajati
1
HORTIMPACT LANDSCAPING S.R.L.
CUI: 46300367CAEN: 8130
Activ
IAŞI, Sat Holboca Com. Holboca2022-06-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
228.011 RON
Profit
51.952 RON
Angajati
1
TOP TEXTIL IRI-ONY SRL
CUI: 36974825CAEN: 4751
Activ
IAŞI, Sat Ţuţora Com. Ţuţora2017-02-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
270.143 RON
Profit
47.024 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ART UNGUREANU & CONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul ART UNGUREANU & CONSTRUCT S.R.L. este 45608084.

Unde este sediul ART UNGUREANU & CONSTRUCT S.R.L.?

ART UNGUREANU & CONSTRUCT S.R.L. are sediul in Romania, IAŞI, Sat Vânători Com. Popricani, Str. Regele Ferdinand nr. 59, 707388, Sat Vânători Com. Popricani, judetul IAŞI.

Cand a fost infiintata ART UNGUREANU & CONSTRUCT S.R.L.?

ART UNGUREANU & CONSTRUCT S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ART UNGUREANU & CONSTRUCT S.R.L. in 2025?

In 2025, ART UNGUREANU & CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 393.900 RON.

Cati angajati are ART UNGUREANU & CONSTRUCT S.R.L.?

ART UNGUREANU & CONSTRUCT S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2025.

Ce activitate are ART UNGUREANU & CONSTRUCT S.R.L.?

ART UNGUREANU & CONSTRUCT S.R.L. are codul CAEN principal 4399 (Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.).

Ce profit a inregistrat ART UNGUREANU & CONSTRUCT S.R.L. in 2025?

ART UNGUREANU & CONSTRUCT S.R.L. a inregistrat un profit net de 19.466 RON in 2025.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
15 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
15 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.