Activ Plătitor TVA

CODE CRAFTERS BY BT S.R.L.

CUI: 45619687
CIF: RO45619687
Reg. Com.: J12/727/2022
CAEN: 6210
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 10 februarie 2022 · 4 ani
Distribuie:

Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 12:21

Despre CODE CRAFTERS BY BT S.R.L.

CODE CRAFTERS BY BT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)" (cod CAEN 6210), in sectorul editare, difuzare programe radio si tv. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, CODE CRAFTERS BY BT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 53.447.444 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+120.3%). Profitul net inregistrat a fost de 4.954.432 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 141, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 8.223.146 RON in 2022 la 53.447.444 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
53.447.444 RON
Venituri totale
53.721.190 RON
Cheltuieli totale
47.943.590 RON
Profit brut
5.777.600 RON
Profit net
4.954.432 RON
Marja profit net
9,27%
Active imobilizate
1.056.035 RON
Active circulante
17.394.553 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
7.117.951 RON
Casa & conturi bănci
10.276.602 RON
Capital propriu
10.026.402 RON

Contact

AdresaRomania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Cal. Dorobanţilor nr. 30-36

Adresă sediu social

Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Cal. Dorobanţilor nr. 30-36
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Cal. Dorobanţilor nr. 30-36
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 10.02.2022
Organ fiscal competent
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Cluj
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
53.447.444 RON
Rezultat net
4.954.432 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 53.447.444 RON 24.261.974 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 53.721.190 RON 24.358.127 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 47.943.590 RON 20.907.519 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 5.777.600 RON 3.450.608 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 4.954.432 RON 2.781.676 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 1.056.035 RON 483.688 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 17.394.553 RON 8.493.733 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 18.450.588 RON 8.977.421 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 7.117.951 RON 4.351.809 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 10.276.602 RON 4.141.924 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 5.425.030 RON 2.597.031 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 10.026.402 RON 4.389.449 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 141 persoane 72 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active18.450.588RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

29,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale18.450.588 RON
Datorii totale5.425.030 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
26,9 %Profit net / active totale
ROE
49,4 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
3,21 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
54,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 53.447.444 +120,3% față de anul precedent 53.721.190 47.943.590 5.777.600 +67,4% față de anul precedent 4.954.432 +78,1% față de anul precedent 0 0
2023 24.261.974 +195,0% față de anul precedent 24.358.127 20.907.519 3.450.608 +125,4% față de anul precedent 2.781.676 +109,4% față de anul precedent 0 0
2022 8.223.146 8.233.988 6.702.793 1.531.195 1.328.235 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 1.056.035 17.394.553 18.450.588 0 7.117.951 10.276.602
2023 483.688 8.493.733 8.977.421 0 4.351.809 4.141.924
2022 216.899 3.589.771 3.806.670 2.273 2.751.769 835.729

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 5.425.030 +108,9% față de anul precedent 10.026.402 Neraportat 141 +95,8% față de anul precedent
2023 2.597.031 +44,5% față de anul precedent 4.389.449 Neraportat 72 +148,3% față de anul precedent
2022 1.797.352 1.338.235 Neraportat 29

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

8din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare3 / 20
Profitabilitate5 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
GCGEORGE CALINESCUadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2026 2 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 35332/2026incetare mandat administrator, Numire administrator persoane împuternicite

incetare mandat administrator, Numire administrator persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 14417/2026sedii secundare, revocare persoane împuternicite

sedii secundare, revocare persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 53.447.444 RON. Profit: 4.954.432 RON

Cifra de afaceri: 53.447.444 RON. Profit: 4.954.432 RON

Cifra de afaceri
53.447.444 RON +120.29% față de anul precedent
Profit net
4.954.432 RON +78.11% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
141 +95.83% față de anul precedent
Datorii
5.425.030 RON +108.89% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 24.261.974 RON. Profit: 2.781.676 RON

Cifra de afaceri: 24.261.974 RON. Profit: 2.781.676 RON

Cifra de afaceri
24.261.974 RON +195.04% față de anul precedent
Profit net
2.781.676 RON +109.43% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
72 +148.28% față de anul precedent
Datorii
2.597.031 RON +44.49% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 8.223.146 RON. Profit: 1.328.235 RON

Cifra de afaceri: 8.223.146 RON. Profit: 1.328.235 RON

Cifra de afaceri
8.223.146 RON
Profit net
1.328.235 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
29
Datorii
1.797.352 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataCODE CRAFTERS BY BT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6210 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

CODE CRAFTERS BY BT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6210 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

2 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

24.092026Mentiune · Buletin 35332/2026incetare mandat administrator, Numire administrator persoane împuternicite

incetare mandat administrator, Numire administrator persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 28.08.2026

Companie
CODE CRAFTERS BY BT S.R.L.
CUI
45619687
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
24.09.2026
Registrul Comerțului
J2022000727129
EUID
ROONRC.J2022000727129
Sediu
Municipiul Cluj-Napoca, Jud. Cluj, Calea DOROBANŢILOR, Nr. 30-36
Județ
Cluj
Număr încheiere
746631
Data încheierii
22.09.2026
Număr dosar
3431172
Data dosarului
28.08.2026
Tribunal
Cluj
Registrator
Maria Frînco

Subiecte

incetare mandat administrator, Numire administrator persoane împuternicite

Documente menționate

  • Hotărârea adunării generale a asociaţilor nr. 1 din 28.08.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 35332/2026 (PDF)
17.042026Mentiune · Buletin 14417/2026sedii secundare, revocare persoane împuternicite

sedii secundare; revocare persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 24.03.2026

Companie
CODE CRAFTERS BY BT S.R.L.
CUI
45619687
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
17.04.2026
Registrul Comerțului
J2022000727129
EUID
ROONRC.J2022000727129
Sediu
Jud. Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, Calea DOROBANŢILOR, Nr. 30-36
Județ
Cluj
Număr încheiere
312246
Data încheierii
16.04.2026
Număr dosar
1510882
Data dosarului
08.04.2026
Tribunal
Cluj
Registrator
Octaviana-Dorela Oniga

Subiecte

sedii secundare, revocare persoane împuternicite

Documente menționate

  • Hotărârea adunării generale a asociaţilor nr. 2 din 24.03.2026
  • Hotărârea consiliului de administraţie nr. 2 din 24.03.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 14417/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6210, Cluj

MARELLI CLUJ ROMANIA S.R.L.
CUI: 36341700CAEN: 6210
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2016-07-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
54.364.489 RON
Profit
0 RON
Angajati
168
COMPUTACENTER SERVICES S.R.L.
CUI: 43710737CAEN: 6210
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2021-02-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
47.595.488 RON
Profit
8.705.721 RON
Angajati
108
BLANKFACTOR S.R.L.
CUI: 48431644CAEN: 6210
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2023-07-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
45.802.089 RON
Profit
1.734.682 RON
Angajati
97
DDROIDD LIMITED S.R.L.
CUI: 40399734CAEN: 6210
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2019-01-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
41.180.313 RON
Profit
5.496.273 RON
Angajati
87

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6210, Cluj

FEEL-SMART S.R.L.
CUI: 45593595CAEN: 6210
Activ
CLUJ, Mun. Gherla2022-02-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
516.223 RON
Profit
433.772 RON
Angajati
1
HIGH SPIN SOFTWARE S.R.L.
CUI: 45619717CAEN: 6210
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2022-02-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
666.331 RON
Profit
585.548 RON
Angajati
1
MIDASOFT CONSULT S.R.L.
CUI: 45593471CAEN: 6210
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2022-02-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
233.461 RON
Profit
122.480 RON
Angajati
1
QUANTUM GRID S.R.L.
CUI: 45644990CAEN: 6210
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2022-02-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
204.014 RON
Profit
27.476 RON
Angajati
1

Alte firme din Cluj

RIZOMARH S.R.L.
CUI: 45619695CAEN: 7111
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2022-02-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
226.941 RON
Profit
72.800 RON
Angajati
1
START DEVICE KIT S.R.L.
CUI: 45619555CAEN: 4619
Activ
CLUJ, Mun. Turda2022-02-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
388.395 RON
Profit
205.448 RON
Angajati
4
VERBIT TRAD S.R.L.
CUI: 45627850CAEN: 7430
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2022-02-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
84.567 RON
Profit
7.334 RON
Angajati
1
ALITZYLIFESTYLE S.R.L.
CUI: 45580692CAEN: 9622
Activ
CLUJ, Sat Iara Com. Iara2022-02-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
21.013 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
MASTER MILLING TOUR S.R.L.
CUI: 45668990CAEN: 2553
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2022-02-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
717.061 RON
Profit
111.823 RON
Angajati
2
FITPRO GENERATION S.R.L.
CUI: 45204493CAEN: 9313
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2021-11-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.200 RON
Profit
454 RON
Angajati
0
MILCRIS LIDER S.R.L.
CUI: 49624490CAEN: 7022
Activ
CLUJ, Mun. Câmpia Turzii2024-02-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
366.452 RON
Profit
214.597 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul CODE CRAFTERS BY BT S.R.L.?

CUI-ul CODE CRAFTERS BY BT S.R.L. este 45619687.

Unde este sediul CODE CRAFTERS BY BT S.R.L.?

CODE CRAFTERS BY BT S.R.L. are sediul in Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Cal. Dorobanţilor nr. 30-36, Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ.

Cand a fost infiintata CODE CRAFTERS BY BT S.R.L.?

CODE CRAFTERS BY BT S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a CODE CRAFTERS BY BT S.R.L. in 2024?

In 2024, CODE CRAFTERS BY BT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 53.447.444 RON.

Cati angajati are CODE CRAFTERS BY BT S.R.L.?

CODE CRAFTERS BY BT S.R.L. a raportat un numar mediu de 141 salariati in 2024.

Ce activitate are CODE CRAFTERS BY BT S.R.L.?

CODE CRAFTERS BY BT S.R.L. are codul CAEN principal 6210 (Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)).

Ce profit a inregistrat CODE CRAFTERS BY BT S.R.L. in 2024?

CODE CRAFTERS BY BT S.R.L. a inregistrat un profit net de 4.954.432 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
2 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.