Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
Surse și actualizareActualizat: 12 octombrie 2026 la 11:18
Despre B&I NATURAL PRODUCTS S.R.L.
B&I NATURAL PRODUCTS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Nicoleşti Com. Frumoasa, judetul HARGHITA, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)" (cod CAEN 2042), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, B&I NATURAL PRODUCTS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 105.595 RON, in crestere fata de anul precedent (+21.3%). Profitul net inregistrat a fost de 25.644 RON (in crestere puternica). Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 21.085 RON in 2022 la 105.595 RON in 2024.
Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 105.595 RON
- Venituri totale
- 110.078 RON
- Cheltuieli totale
- 80.034 RON
- Profit brut
- 30.044 RON
- Profit net
- 25.644 RON
- Marja profit net
- 24,29%
- Active imobilizate
- 0 RON
- Active circulante
- 57.996 RON
- Stocuri
- 46.609 RON
- Creanțe
- 9.699 RON
- Casa & conturi bănci
- 1.688 RON
- Capital propriu
- 42.197 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, HARGHITA, Sat Nicoleşti Com. Frumoasa, NICOLEŞTI nr. 122, 537118
- Cod postal
- 537118
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 11.02.2022
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Harghita
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2022 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 105.595 RON
- Rezultat net
- 25.644 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 105.595 RON | 87.049 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 110.078 RON | 90.626 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 80.034 RON | 75.263 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 30.044 RON | 15.363 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 25.644 RON | 13.264 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 0 RON | 458 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 57.996 RON | 36.405 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 57.996 RON | 36.863 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 46.609 RON | 29.123 RON |
| CreanțeSume de încasat | 9.699 RON | 6.768 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 1.688 RON | 514 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 15.799 RON | 20.310 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 42.197 RON | 16.553 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 44,2 %Profit net / active totale
- ROE
- 60,8 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 3,67 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 72,8 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 105.595 +21,3% față de anul precedent | 110.078 | 80.034 | 30.044 +95,6% față de anul precedent | 25.644 +93,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 87.049 +312,9% față de anul precedent | 90.626 | 75.263 | 15.363 +313,4% față de anul precedent | 13.264 +329,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 21.085 | 22.989 | 19.273 | 3.716 | 3.089 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 | 57.996 | 57.996 | 46.609 | 9.699 | 1.688 |
| 2023 | 458 | 36.405 | 36.863 | 29.123 | 6.768 | 514 |
| 2022 | 0 | 19.357 | 19.357 | 9.002 | 4.535 | 5.820 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 15.799 -22,2% față de anul precedent | 42.197 | Neraportat | 0 |
| 2023 | 20.310 +26,4% față de anul precedent | 16.553 | Neraportat | 0 |
| 2022 | 16.068 | 3.289 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| ISISTVÁN SZAKÁCS | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
5 repere. O singură cronologie.
Din 2022 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 31813/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Deschide înregistrarea completă2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 105.595 RON. Profit: 25.644 RON
Cifra de afaceri: 105.595 RON. Profit: 25.644 RON
- Cifra de afaceri
- 105.595 RON +21.31% față de anul precedent
- Profit net
- 25.644 RON +93.34% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 15.799 RON -22.21% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 87.049 RON. Profit: 13.264 RON
Cifra de afaceri: 87.049 RON. Profit: 13.264 RON
- Cifra de afaceri
- 87.049 RON +312.85% față de anul precedent
- Profit net
- 13.264 RON +329.39% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 20.310 RON +26.4% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 21.085 RON. Profit: 3.089 RON
Cifra de afaceri: 21.085 RON. Profit: 3.089 RON
- Cifra de afaceri
- 21.085 RON
- Profit net
- 3.089 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 16.068 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2022ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataB&I NATURAL PRODUCTS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2042 in Sat Nicoleşti Com. Frumoasa (HARGHITA)
B&I NATURAL PRODUCTS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2042 in Sat Nicoleşti Com. Frumoasa (HARGHITA)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
26.082026Mentiune · Buletin 31813/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
- Companie
- B&I NATURAL PRODUCTS S.R.L.
- CUI
- 45628790
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 26.08.2026
- Registrul Comerțului
- J19/80/2022
- EUID
- ROONRC.J19/80/2022
- Sediu
- Sat Nicoleşti, Comuna Frumoasa, Jud. Harghita, Nr. 122
- Județ
- Harghita
- Număr încheiere
- 670333
- Data încheierii
- 25.08.2026
- Număr dosar
- 3178281
- Data dosarului
- 12.08.2026
- Tribunal
- Harghita
- Registrator
- Elena Patrascu
Subiecte
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Documente menționate
- Cerere de înregistrare nr. 3178281 din 12.08.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 2042, Harghita
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 2042, Harghita
Alte firme din Harghita
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul B&I NATURAL PRODUCTS S.R.L.?
CUI-ul B&I NATURAL PRODUCTS S.R.L. este 45628790.
Unde este sediul B&I NATURAL PRODUCTS S.R.L.?
B&I NATURAL PRODUCTS S.R.L. are sediul in Romania, HARGHITA, Sat Nicoleşti Com. Frumoasa, NICOLEŞTI nr. 122, 537118, Sat Nicoleşti Com. Frumoasa, judetul HARGHITA.
Cand a fost infiintata B&I NATURAL PRODUCTS S.R.L.?
B&I NATURAL PRODUCTS S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a B&I NATURAL PRODUCTS S.R.L. in 2024?
In 2024, B&I NATURAL PRODUCTS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 105.595 RON.
Ce activitate are B&I NATURAL PRODUCTS S.R.L.?
B&I NATURAL PRODUCTS S.R.L. are codul CAEN principal 2042 (Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)).
Ce profit a inregistrat B&I NATURAL PRODUCTS S.R.L. in 2024?
B&I NATURAL PRODUCTS S.R.L. a inregistrat un profit net de 25.644 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 12 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 12 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.