Activ

OPTIM CONS S.R.L.

CUI: 45632961
CIF: 45632961
Reg. Com.: J2022000593355
CAEN: 8210
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 14 februarie 2022 · 4 ani
Distribuie:

Activități de secretariat și servicii suport

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 12:34

Despre OPTIM CONS S.R.L.

OPTIM CONS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Timişoara, judetul TIMIŞ, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de secretariat și servicii suport" (cod CAEN 8210), in sectorul activitati profesionale, stiintifice si tehnice. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, OPTIM CONS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 205.771 RON, in crestere fata de anul precedent (+48.3%). Profitul net inregistrat a fost de 34.233 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 48.406 RON in 2022 la 205.771 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
205.771 RON
Venituri totale
205.771 RON
Cheltuieli totale
162.422 RON
Profit brut
43.349 RON
Profit net
34.233 RON
Marja profit net
16,64%
Active imobilizate
19.931 RON
Active circulante
23.212 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
8.595 RON
Casa & conturi bănci
14.617 RON
Capital propriu
37.970 RON

Contact

AdresaRomania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Str. Filateliei nr. 2, 300462
Detalii adresaparter. magazin cu acces din exterior (ap.3)
Telefon0738144633

Adresă sediu social

Romania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Str. Filateliei nr. 2, 300462
Cod poștal: 300462
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Str. Filateliei nr. 2, 300462
Detalii
parter. magazin cu acces din exterior (ap.3)
Cod postal
300462
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 14.02.2022
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
205.771 RON
Rezultat net
34.233 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 205.771 RON 138.763 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 205.771 RON 138.763 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 162.422 RON 135.953 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 43.349 RON 2.810 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 34.233 RON 1.534 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 19.931 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 23.212 RON 7.343 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 43.143 RON 7.343 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 8.595 RON 1.512 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 14.617 RON 5.831 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 5.173 RON 3.608 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 37.970 RON 3.735 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active43.143RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

12,0 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale43.143 RON
Datorii totale5.173 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
79,3 %Profit net / active totale
ROE
90,2 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
4,49 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
88,0 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 205.771 +48,3% față de anul precedent 205.771 162.422 43.349 +1.442,7% față de anul precedent 34.233 +2.131,6% față de anul precedent 0 0
2023 138.763 +186,7% față de anul precedent 138.763 135.953 2.810 +20,0% față de anul precedent 1.534 -23,4% față de anul precedent 0 0
2022 48.406 48.406 46.064 2.342 2.002 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 19.931 23.212 43.143 0 8.595 14.617
2023 0 7.343 7.343 0 1.512 5.831
2022 0 3.308 3.308 0 0 3.308

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 5.173 +43,4% față de anul precedent 37.970 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 3.608 +162,6% față de anul precedent 3.735 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2022 1.374 2.202 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

4 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
4 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 205.771 RON. Profit: 34.233 RON

Cifra de afaceri: 205.771 RON. Profit: 34.233 RON

Cifra de afaceri
205.771 RON +48.29% față de anul precedent
Profit net
34.233 RON +2131.62% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
5.173 RON +43.38% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 138.763 RON. Profit: 1.534 RON

Cifra de afaceri: 138.763 RON. Profit: 1.534 RON

Cifra de afaceri
138.763 RON +186.66% față de anul precedent
Profit net
1.534 RON -23.38% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
3.608 RON +162.59% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 48.406 RON. Profit: 2.002 RON

Cifra de afaceri: 48.406 RON. Profit: 2.002 RON

Cifra de afaceri
48.406 RON
Profit net
2.002 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
1.374 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataOPTIM CONS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8210 in Mun. Timişoara (TIMIŞ)

OPTIM CONS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8210 in Mun. Timişoara (TIMIŞ)

4 din 4 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 8210, Timiş

CBA CONTA EXPERT 2012 S.R.L.
CUI: 44644852CAEN: 8210
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2021-07-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
226.798 RON
Profit
7.698 RON
Angajati
1
DENAL ALI OFFICE S.R.L.
CUI: 43571280CAEN: 8210
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2021-01-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
205.380 RON
Profit
115.654 RON
Angajati
1
DANALDA ACCOUNTING S.R.L.
CUI: 49458389CAEN: 8210
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2024-01-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
232.550 RON
Profit
169.226 RON
Angajati
1
GBC AUTO S.R.L.
CUI: 49897830CAEN: 8210
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2024-04-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
203.105 RON
Profit
701 RON
Angajati
1
RCL SMART ACCOUNTING S.R.L.
CUI: 49414900CAEN: 8210
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2024-01-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
268.350 RON
Profit
208.585 RON
Angajati
1
OTEEA SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 49605030CAEN: 8210
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2024-02-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
149.631 RON
Profit
52.332 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 8210, Timiş

IDEEA MEA S.R.L.
CUI: 45337970CAEN: 8210
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2021-12-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
334.666 RON
Profit
132.359 RON
Angajati
2
ZNA CONTA CONSULTING S.R.L.
CUI: 45651157CAEN: 8210
Activ
TIMIŞ, Sat Peciu Nou Com. Peciu Nou2022-02-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
294.486 RON
Profit
130.422 RON
Angajati
1
ACCOUNTRIX S.R.L.
CUI: 45330726CAEN: 8210
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2021-12-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
296.996 RON
Profit
195.985 RON
Angajati
1
STEMATHI CONSULT S.R.L.
CUI: 45773189CAEN: 8210
Activ
TIMIŞ, Sat Bacova Orş. Buziaş2022-03-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
269.646 RON
Profit
207.564 RON
Angajati
1

Alte firme din Timiş

INTERLINER IMOBILIARE S.R.L.
CUI: 45632953CAEN: 6820
Activ
TIMIŞ, Sat Izvin Orş. Recaş2022-02-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
683.549 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
LOYAL PROTECT S.R.L.
CUI: 45632970CAEN: 8010
Activ
TIMIŞ, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa2022-02-14
fara e-Factura
VA LOGISTIC&CONSULTING S.R.L.
CUI: 45628642CAEN: 5320
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2022-02-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.632.138 RON
Profit
1.205.246 RON
Angajati
4
NEUROLOGIC POINT S.R.L.
CUI: 45640794CAEN: 8622
Activ
TIMIŞ, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa2022-02-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
101.225 RON
Profit
37.097 RON
Angajati
0
OPTIMUM SLOT S.R.L.
CUI: 45683981CAEN: 7022
Activ
TIMIŞ, Sat Moşniţa Nouă Com. Moşniţa Nouă2022-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
41.821 RON
Profit
39.366 RON
Angajati
0
MICLAUL THERAPY S.R.L.
CUI: 46140398CAEN: 8690
Activ
TIMIŞ, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa2022-05-17
fara e-Factura
MOFT ELECTRIC S.R.L.
CUI: 39121792CAEN: 4321
Activ
TIMIŞ, Sat Ivanda Com. Giulvăz2018-03-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
132.609 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul OPTIM CONS S.R.L.?

CUI-ul OPTIM CONS S.R.L. este 45632961.

Unde este sediul OPTIM CONS S.R.L.?

OPTIM CONS S.R.L. are sediul in Romania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Str. Filateliei nr. 2, 300462, Mun. Timişoara, judetul TIMIŞ.

Cand a fost infiintata OPTIM CONS S.R.L.?

OPTIM CONS S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a OPTIM CONS S.R.L. in 2024?

In 2024, OPTIM CONS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 205.771 RON.

Cati angajati are OPTIM CONS S.R.L.?

OPTIM CONS S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are OPTIM CONS S.R.L.?

OPTIM CONS S.R.L. are codul CAEN principal 8210 (Activități de secretariat și servicii suport).

Ce profit a inregistrat OPTIM CONS S.R.L. in 2024?

OPTIM CONS S.R.L. a inregistrat un profit net de 34.233 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.