Activ

EOSTAPES CORP S.R.L.

CUI: 45644044
CIF: 45644044
Reg. Com.: J39/185/2022
CAEN: 4690
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 15 februarie 2022 · 4 ani
Distribuie:

Comerţ cu ridicata nespecializat

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 10:46

Despre EOSTAPES CORP S.R.L.

EOSTAPES CORP S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Focşani, judetul VRANCEA, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata nespecializat" (cod CAEN 4690), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, EOSTAPES CORP S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 415.852 RON, in scadere fata de anul precedent (-19.3%). Profitul net inregistrat a fost de 278.863 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a scazut semnificativ de la 1.134.902 RON in 2022 la 415.852 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
415.852 RON
Venituri totale
425.532 RON
Cheltuieli totale
143.104 RON
Profit brut
282.428 RON
Profit net
278.863 RON
Marja profit net
67,06%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
579.403 RON
Stocuri
225.450 RON
Creanțe
338.963 RON
Casa & conturi bănci
14.990 RON
Capital propriu
475.019 RON

Contact

AdresaRomania, VRANCEA, Mun. Focşani, Str. Ecaterina Varga nr. 43, 620055

Adresă sediu social

Romania, VRANCEA, Mun. Focşani, Str. Ecaterina Varga nr. 43, 620055
Cod poștal: 620055
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, VRANCEA, Mun. Focşani, Str. Ecaterina Varga nr. 43, 620055
Cod postal
620055
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 15.02.2022
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
415.852 RON
Rezultat net
278.863 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 415.852 RON 515.254 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 425.532 RON 515.740 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 143.104 RON 246.997 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 282.428 RON 268.743 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 278.863 RON 263.590 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 579.403 RON 489.372 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 579.403 RON 489.372 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 225.450 RON 171.409 RON
CreanțeSume de încasat 338.963 RON 228.217 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 14.990 RON 89.746 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 104.384 RON 225.582 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 475.019 RON 263.790 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active579.403RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

18,0 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale579.403 RON
Datorii totale104.384 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
48,1 %Profit net / active totale
ROE
58,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
5,55 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
82,0 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 415.852 -19,3% față de anul precedent 425.532 143.104 282.428 +5,1% față de anul precedent 278.863 +5,8% față de anul precedent 0 0
2023 515.254 -54,6% față de anul precedent 515.740 246.997 268.743 -62,8% față de anul precedent 263.590 -63,0% față de anul precedent 0 0
2022 1.134.902 1.174.856 452.698 722.158 712.367 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 579.403 579.403 225.450 338.963 14.990
2023 0 489.372 489.372 171.409 228.217 89.746
2022 0 825.518 825.518 94.259 92.023 639.236

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 104.384 -53,7% față de anul precedent 475.019 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 225.582 +99,7% față de anul precedent 263.790 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 112.951 712.567 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

15din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

4 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
4 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 415.852 RON. Profit: 278.863 RON

Cifra de afaceri: 415.852 RON. Profit: 278.863 RON

Cifra de afaceri
415.852 RON -19.29% față de anul precedent
Profit net
278.863 RON +5.79% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
104.384 RON -53.73% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 515.254 RON. Profit: 263.590 RON

Cifra de afaceri: 515.254 RON. Profit: 263.590 RON

Cifra de afaceri
515.254 RON -54.6% față de anul precedent
Profit net
263.590 RON -63% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
225.582 RON +99.72% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.134.902 RON. Profit: 712.367 RON

Cifra de afaceri: 1.134.902 RON. Profit: 712.367 RON

Cifra de afaceri
1.134.902 RON
Profit net
712.367 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
112.951 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataEOSTAPES CORP S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4690 in Mun. Focşani (VRANCEA)

EOSTAPES CORP S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4690 in Mun. Focşani (VRANCEA)

4 din 4 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4690, Vrancea

OCTASTOCK SERV S.R.L.
CUI: 47859031CAEN: 4690
Activ
VRANCEA, Sat Suraia Com. Suraia2023-03-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
468.967 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
TERMOLIV IMPEX S.R.L.
CUI: 47937067CAEN: 4690
Activ
VRANCEA, Mun. Focşani2023-04-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
415.775 RON
Profit
53.840 RON
Angajati
1
DIF STYLE LASER CUT S.R.L.
CUI: 46298232CAEN: 4690
Activ
VRANCEA, Sat Lespezi Com. Homocea2022-06-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
556.446 RON
Profit
124.168 RON
Angajati
2
DARGEO SRL
CUI: 19216650CAEN: 4690
Activ
VRANCEA, Mun. Focşani2006-11-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
410.888 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MARCOAUTO SH SRL
CUI: 35820682CAEN: 4690
Activ
VRANCEA, Sat Câmpineanca Com. Câmpineanca2016-03-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.221.523 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
TIVA SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 50575102CAEN: 4690
Activ
VRANCEA, Sat Urecheşti Com. Urecheşti2024-09-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
188.172 RON
Profit
13.754 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4690, Vrancea

ALPENSAM EDIL S.R.L.
CUI: 45496770CAEN: 4690
Activ
VRANCEA, Sat Urecheşti Com. Urecheşti2022-01-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.193.667 RON
Profit
137.468 RON
Angajati
1
VENDINGBEK S.R.L.
CUI: 46311196CAEN: 4690
Activ
VRANCEA, Sat Câmpineanca Com. Câmpineanca2022-06-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
10.883 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Alte firme din Vrancea

RAREŞLAUR CONF S.R.L.
CUI: 45644036CAEN: 1413
Activ
VRANCEA, Sat Gugeşti Com. Gugeşti2022-02-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
329.215 RON
Profit
147.588 RON
Angajati
2
DANGESAM VETRO S.R.L.
CUI: 45650194CAEN: 2312
Activ
VRANCEA, Sat Păuneşti Com. Păuneşti2022-02-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
145.383 RON
Profit
12.867 RON
Angajati
0
EMILIO TRADING S.R.L.
CUI: 45667277CAEN: 4631
Activ
VRANCEA, Sat Raşca Com. Gura Caliţei2022-02-18
fara e-Factura
MELEKTUR COLECT S.R.L.
CUI: 45872344CAEN: 4941
Activ
VRANCEA, Sat Cornetu Com. Slobozia Bradului2022-03-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
8.794 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
AGRO BOBYLAND20 S.R.L.
CUI: 43403686CAEN: 0111
Activ
VRANCEA, Sat Suraia Com. Suraia2020-12-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
155.568 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
PETRUTUD INVEST S.R.L.
CUI: 47876717CAEN: 4673
Activ
VRANCEA, Sat Coza Com. Tulnici2023-03-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
108.145 RON
Profit
6.665 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul EOSTAPES CORP S.R.L.?

CUI-ul EOSTAPES CORP S.R.L. este 45644044.

Unde este sediul EOSTAPES CORP S.R.L.?

EOSTAPES CORP S.R.L. are sediul in Romania, VRANCEA, Mun. Focşani, Str. Ecaterina Varga nr. 43, 620055, Mun. Focşani, judetul VRANCEA.

Cand a fost infiintata EOSTAPES CORP S.R.L.?

EOSTAPES CORP S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a EOSTAPES CORP S.R.L. in 2024?

In 2024, EOSTAPES CORP S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 415.852 RON.

Cati angajati are EOSTAPES CORP S.R.L.?

EOSTAPES CORP S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are EOSTAPES CORP S.R.L.?

EOSTAPES CORP S.R.L. are codul CAEN principal 4690 (Comerţ cu ridicata nespecializat).

Ce profit a inregistrat EOSTAPES CORP S.R.L. in 2024?

EOSTAPES CORP S.R.L. a inregistrat un profit net de 278.863 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.