Activ Plătitor TVA

EUROLUX STRUCTURI METALICE S.R.L.

CUI: 45654021
CIF: RO45654021
Reg. Com.: J2022000109077
CAEN: 2511
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 16 februarie 2022 · 4 ani
Distribuie:

Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 11:13

Despre EUROLUX STRUCTURI METALICE S.R.L.

EUROLUX STRUCTURI METALICE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Cătămăreşti-Deal Com. Mihai Eminescu, judetul BOTOŞANI, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice" (cod CAEN 2511), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, EUROLUX STRUCTURI METALICE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 18.084.200 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+129.1%). Profitul net inregistrat a fost de 1.401.176 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 51, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 536.492 RON in 2022 la 18.084.200 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
18.084.200 RON
Venituri totale
18.840.394 RON
Cheltuieli totale
17.205.721 RON
Profit brut
1.634.673 RON
Profit net
1.401.176 RON
Marja profit net
7,75%
Active imobilizate
837.216 RON
Active circulante
5.136.853 RON
Stocuri
528.681 RON
Creanțe
4.317.503 RON
Casa & conturi bănci
290.669 RON
Capital propriu
1.501.376 RON

Contact

AdresaRomania, BOTOŞANI, Sat Cătămăreşti-Deal Com. Mihai Eminescu, Aleea Orhideelor nr. 8, 717248
Telefon0758964867

Adresă sediu social

Romania, BOTOŞANI, Sat Cătămăreşti-Deal Com. Mihai Eminescu, Aleea Orhideelor nr. 8, 717248
Cod poștal: 717248
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BOTOŞANI, Sat Cătămăreşti-Deal Com. Mihai Eminescu, Aleea Orhideelor nr. 8, 717248
Cod postal
717248
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 16.02.2022
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Botoşani
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 ianuarie 2023 - 1 februarie 2024

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
18.084.200 RON
Rezultat net
1.401.176 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 18.084.200 RON 7.892.069 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 18.840.394 RON 8.111.322 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 17.205.721 RON 7.112.236 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 1.634.673 RON 999.086 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 1.401.176 RON 893.817 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 837.216 RON 602.946 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 5.136.853 RON 6.022.637 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 5.974.069 RON 6.625.583 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 528.681 RON 36.872 RON
CreanțeSume de încasat 4.317.503 RON 5.948.840 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 290.669 RON 36.925 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 4.472.693 RON 5.731.565 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 1.501.376 RON 894.018 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 51 persoane 25 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active5.974.069RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

74,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale5.974.069 RON
Datorii totale4.472.693 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
23,5 %Profit net / active totale
ROE
93,3 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,15 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
25,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 18.084.200 +129,1% față de anul precedent 18.840.394 17.205.721 1.634.673 +63,6% față de anul precedent 1.401.176 +56,8% față de anul precedent 0 0
2023 7.892.069 +1.371,1% față de anul precedent 8.111.322 7.112.236 999.086 +689,0% față de anul precedent 893.817 +638,4% față de anul precedent 0 0
2022 536.492 536.493 409.865 126.628 121.043 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 837.216 5.136.853 5.974.069 528.681 4.317.503 290.669
2023 602.946 6.022.637 6.625.583 36.872 5.948.840 36.925
2022 54.050 152.899 206.949 0 149.264 3.635

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 4.472.693 -22,0% față de anul precedent 1.501.376 Neraportat 51 +104,0% față de anul precedent
2023 5.731.565 +6.587,5% față de anul precedent 894.018 Neraportat 25 +400,0% față de anul precedent
2022 85.706 121.243 Neraportat 5

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

26din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare16 / 20
Profitabilitate5 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
DMDANIELA MIHĂILĂadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 10125/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 18.084.200 RON. Profit: 1.401.176 RON

Cifra de afaceri: 18.084.200 RON. Profit: 1.401.176 RON

Cifra de afaceri
18.084.200 RON +129.14% față de anul precedent
Profit net
1.401.176 RON +56.76% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
51 +104% față de anul precedent
Datorii
4.472.693 RON -21.96% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 7.892.069 RON. Profit: 893.817 RON

Cifra de afaceri: 7.892.069 RON. Profit: 893.817 RON

Cifra de afaceri
7.892.069 RON +1371.05% față de anul precedent
Profit net
893.817 RON +638.43% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
25 +400% față de anul precedent
Datorii
5.731.565 RON +6587.47% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 536.492 RON. Profit: 121.043 RON

Cifra de afaceri: 536.492 RON. Profit: 121.043 RON

Cifra de afaceri
536.492 RON
Profit net
121.043 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5
Datorii
85.706 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataEUROLUX STRUCTURI METALICE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2511 in Sat Cătămăreşti-Deal Com. Mihai Eminescu (BOTOŞANI)

EUROLUX STRUCTURI METALICE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2511 in Sat Cătămăreşti-Deal Com. Mihai Eminescu (BOTOŞANI)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

16.032026Mentiune · Buletin 10125/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date persoane împuternicite

Companie
EUROLUX STRUCTURI METALICE S.R.L.
CUI
45654021
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
16.03.2026
Registrul Comerțului
J7/109/2022
EUID
ROONRC.J7/109/2022
Sediu
Jud. Botoşani, Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Aleea Orhideelor, Nr. 8
Județ
Botoşani
Număr încheiere
217984
Data încheierii
16.03.2026
Număr dosar
1077849
Data dosarului
11.03.2026
Tribunal
Botosani
Registrator
Gabriela Romaniuc

Subiecte

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

Documente menționate

  • Decizie nr. 1 din 02.03.2026
  • înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii, potrivit datelor din: Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 1077849 din 11.03.2026
  • depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) numarul 8607 din data: 11.03.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 10125/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 2511, Botoşani

RITCOM SRL
CUI: 6372151CAEN: 2511
Activ
BOTOŞANI, Mun. Dorohoi1994-11-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
10.503.840 RON
Profit
333.166 RON
Angajati
15
POPA SERVICII SRL
CUI: 19157708CAEN: 2511
Activ
BOTOŞANI, Mun. Botoşani2006-11-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
10.256.625 RON
Profit
811.183 RON
Angajati
5
SERE & SOLARII MOLDOVA S.R.L.
CUI: 39096702CAEN: 2511
Activ
BOTOŞANI, Sat Orăşeni-Deal Com. Curteşti2018-03-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.521.051 RON
Profit
29.274 RON
Angajati
3

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 2511, Botoşani

GCM INOX-ALUMINIU S.R.L.
CUI: 46913353CAEN: 2511
Activ
BOTOŞANI, Sat Roşiori Com. Răchiţi2022-09-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
214.050 RON
Profit
14.845 RON
Angajati
1

Alte firme din Botoşani

SMART TERMO EXPERT S.R.L.
CUI: 45654013CAEN: 2223
Activ
BOTOŞANI, Mun. Botoşani2022-02-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.269.896 RON
Profit
139.468 RON
Angajati
5
D.F. VISUALS & DATA S.R.L.
CUI: 45619962CAEN: 6920
Activ
BOTOŞANI, Mun. Botoşani2022-02-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
247.395 RON
Profit
103.780 RON
Angajati
1
KENENA VET S.R.L.
CUI: 45684871CAEN: 7500
Activ
BOTOŞANI, Sat Havârna Com. Havârna2022-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
485.389 RON
Profit
744 RON
Angajati
9
VELVET NAILS BY ANA S.R.L.
CUI: 45317450CAEN: 9622
Activ
BOTOŞANI, Mun. Botoşani2021-12-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
22.070 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
PATISERIA IOANEI S.R.L.
CUI: 46039181CAEN: 1071
Activ
BOTOŞANI, Sat Băluşeni Com. Băluşeni2022-05-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
789.510 RON
Profit
45.003 RON
Angajati
1
MIGLIORI MACCHINE S.R.L.
CUI: 42012272CAEN: 1626
Activ
BOTOŞANI, Mun. Botoşani2019-12-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.835.110 RON
Profit
270.733 RON
Angajati
5

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul EUROLUX STRUCTURI METALICE S.R.L.?

CUI-ul EUROLUX STRUCTURI METALICE S.R.L. este 45654021.

Unde este sediul EUROLUX STRUCTURI METALICE S.R.L.?

EUROLUX STRUCTURI METALICE S.R.L. are sediul in Romania, BOTOŞANI, Sat Cătămăreşti-Deal Com. Mihai Eminescu, Aleea Orhideelor nr. 8, 717248, Sat Cătămăreşti-Deal Com. Mihai Eminescu, judetul BOTOŞANI.

Cand a fost infiintata EUROLUX STRUCTURI METALICE S.R.L.?

EUROLUX STRUCTURI METALICE S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a EUROLUX STRUCTURI METALICE S.R.L. in 2024?

In 2024, EUROLUX STRUCTURI METALICE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 18.084.200 RON.

Cati angajati are EUROLUX STRUCTURI METALICE S.R.L.?

EUROLUX STRUCTURI METALICE S.R.L. a raportat un numar mediu de 51 salariati in 2024.

Ce activitate are EUROLUX STRUCTURI METALICE S.R.L.?

EUROLUX STRUCTURI METALICE S.R.L. are codul CAEN principal 2511 (Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice).

Ce profit a inregistrat EUROLUX STRUCTURI METALICE S.R.L. in 2024?

EUROLUX STRUCTURI METALICE S.R.L. a inregistrat un profit net de 1.401.176 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.