Activ Plătitor TVA

BIO GREEN POWER SOLUTIONS S.R.L.

CUI: 45726950
CIF: RO45726950
Reg. Com.: J2022000316202
CAEN: 4321
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 1 martie 2022 · 4 ani
Distribuie:

Lucrări de instalaţii electrice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 22:35

Despre BIO GREEN POWER SOLUTIONS S.R.L.

BIO GREEN POWER SOLUTIONS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Luncoiu de Jos Com. Luncoiu de Jos, judetul HUNEDOARA, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de instalaţii electrice" (cod CAEN 4321), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, BIO GREEN POWER SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 6.346.074 RON, in crestere fata de anul precedent (+8.8%). Profitul net inregistrat a fost de 655.162 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 15, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut de la 5.485.520 RON in 2022 la 6.346.074 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
6.346.074 RON
Venituri totale
6.537.362 RON
Cheltuieli totale
5.764.156 RON
Profit brut
773.206 RON
Profit net
655.162 RON
Marja profit net
10,32%
Active imobilizate
1.234.223 RON
Active circulante
3.872.526 RON
Stocuri
1.541.366 RON
Creanțe
1.510.360 RON
Casa & conturi bănci
820.800 RON
Capital propriu
1.236.809 RON

Contact

AdresaRomania, HUNEDOARA, Sat Luncoiu de Jos Com. Luncoiu de Jos, LUNCOIU DE JOS nr. 89, 337310
Telefon0757351141

Adresă sediu social

Romania, HUNEDOARA, Sat Luncoiu de Jos Com. Luncoiu de Jos, LUNCOIU DE JOS nr. 89, 337310
Cod poștal: 337310
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, HUNEDOARA, Sat Luncoiu de Jos Com. Luncoiu de Jos, LUNCOIU DE JOS nr. 89, 337310
Cod postal
337310
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 01.03.2022
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Brad
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
6.346.074 RON
Rezultat net
655.162 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 6.346.074 RON 5.831.699 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 6.537.362 RON 5.937.945 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 5.764.156 RON 5.310.587 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 773.206 RON 627.358 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 655.162 RON 536.618 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 1.234.223 RON 624.932 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 3.872.526 RON 1.705.221 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 5.106.749 RON 2.330.153 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 1.541.366 RON 704.951 RON
CreanțeSume de încasat 1.510.360 RON 631.490 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 820.800 RON 368.780 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 3.695.549 RON 1.577.630 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 1.236.809 RON 581.648 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 15 persoane 9 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active5.106.749RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

72,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale5.106.749 RON
Datorii totale3.695.549 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
12,8 %Profit net / active totale
ROE
53,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,05 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
24,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 6.346.074 +8,8% față de anul precedent 6.537.362 5.764.156 773.206 +23,3% față de anul precedent 655.162 +22,1% față de anul precedent 0 0
2023 5.831.699 +6,3% față de anul precedent 5.937.945 5.310.587 627.358 +292,6% față de anul precedent 536.618 +411,4% față de anul precedent 0 0
2022 5.485.520 5.485.526 5.325.740 159.786 104.931 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 1.234.223 3.872.526 5.106.749 1.541.366 1.510.360 820.800
2023 624.932 1.705.221 2.330.153 704.951 631.490 368.780
2022 177.718 2.071.559 2.249.277 1.125.495 691.096 254.968

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 3.695.549 +134,3% față de anul precedent 1.236.809 Neraportat 15 +66,7% față de anul precedent
2023 1.577.630 -6,4% față de anul precedent 581.648 Neraportat 9 0,0% față de anul precedent
2022 1.685.876 105.131 Neraportat 9

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

26din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare16 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
R-RĂZVAN - MARCEL MARCUŞadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 11095/2026sedii secundare, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

sedii secundare, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 6.346.074 RON. Profit: 655.162 RON

Cifra de afaceri: 6.346.074 RON. Profit: 655.162 RON

Cifra de afaceri
6.346.074 RON +8.82% față de anul precedent
Profit net
655.162 RON +22.09% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
15 +66.67% față de anul precedent
Datorii
3.695.549 RON +134.25% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 5.831.699 RON. Profit: 536.618 RON

Cifra de afaceri: 5.831.699 RON. Profit: 536.618 RON

Cifra de afaceri
5.831.699 RON +6.31% față de anul precedent
Profit net
536.618 RON +411.4% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
9 0% față de anul precedent
Datorii
1.577.630 RON -6.42% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 5.485.520 RON. Profit: 104.931 RON

Cifra de afaceri: 5.485.520 RON. Profit: 104.931 RON

Cifra de afaceri
5.485.520 RON
Profit net
104.931 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
9
Datorii
1.685.876 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataBIO GREEN POWER SOLUTIONS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4321 in Sat Luncoiu de Jos Com. Luncoiu de Jos (HUNEDOARA)

BIO GREEN POWER SOLUTIONS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4321 in Sat Luncoiu de Jos Com. Luncoiu de Jos (HUNEDOARA)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

23.032026Mentiune · Buletin 11095/2026sedii secundare, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

sedii secundare; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 17.03.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
BIO GREEN POWER SOLUTIONS S.R.L.
CUI
45726950
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
23.03.2026
Registrul Comerțului
J2022000316202
EUID
ROONRC.J2022000316202
Sediu
Jud. Hunedoara, Sat Luncoiu de Jos, Comuna Luncoiu de Jos, Nr. 89
Județ
Hunedoara
Număr încheiere
236634
Data încheierii
20.03.2026
Număr dosar
1174765
Data dosarului
17.03.2026
Tribunal
Hunedoara
Registrator
Angelica-Voichiţa Andraş

Subiecte

sedii secundare, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 1174765 din 17.03.2026
  • Decizie asociat unic nr. 3 din 17.03.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 11095/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4321, Hunedoara

LINKIT SOLUTIONS SRL
CUI: 37446240CAEN: 4321
Activ
HUNEDOARA, Mun. Orăştie2017-04-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.642.456 RON
Profit
141.551 RON
Angajati
8
RODO INSTAL SRL
CUI: 19332906CAEN: 4321
Activ
HUNEDOARA, Sat Şoimuş Com. Şoimuş2006-12-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.115.933 RON
Profit
2.015.553 RON
Angajati
12
ELECTROUTIL ALISER SRL
CUI: 7611338CAEN: 4321
Activ
HUNEDOARA, Orş. Aninoasa1995-08-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
8.485.269 RON
Profit
1.768.801 RON
Angajati
20
VIVOXA ELROM S.R.L.
CUI: 41301949CAEN: 4321
Activ
HUNEDOARA, Mun. Petroşani2019-06-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.301.783 RON
Profit
168.992 RON
Angajati
24
ELECTRONET INSTALAŢII SRL
CUI: 24883332CAEN: 4321
Activ
HUNEDOARA, Mun. Deva2008-12-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.890.549 RON
Profit
622.914 RON
Angajati
6

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4321, Hunedoara

ROVATEK SOLAR S.R.L.
CUI: 46106361CAEN: 4321
Activ
HUNEDOARA, Sat Bejan Com. Şoimuş2022-05-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
146.949 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ELECTRO CIUC S.R.L.
CUI: 45525000CAEN: 4321
Activ
HUNEDOARA, Mun. Hunedoara2022-01-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
405.877 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
AMPER SOLAR ELECTRIC S.R.L.
CUI: 46117964CAEN: 4321
Activ
HUNEDOARA, Orş. Călan2022-05-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
136.371 RON
Profit
5.298 RON
Angajati
2

Alte firme din Hunedoara

IULIAMART S.R.L.
CUI: 45725335CAEN: 7311
Activ
HUNEDOARA, Sat Sântandrei Orş. Simeria2022-03-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
95.045 RON
Profit
69.265 RON
Angajati
0
SOLID MARKET GRAM S.R.L.
CUI: 45726969CAEN: 4729
Activ
HUNEDOARA, Sat Nădăştia de Jos Orş. Călan2022-03-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
641.957 RON
Profit
49.157 RON
Angajati
1
BZB DESIGN-TURISM S.R.L.
CUI: 45709860CAEN: 4100
Activ
HUNEDOARA, Sat Ruda Com. Ghelari2022-02-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
299.889 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
M&M IMPORT MARKET S.R.L.
CUI: 45741136CAEN: 4711
Activ
HUNEDOARA, Mun. Orăştie2022-03-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
73.671 RON
Profit
3.281 RON
Angajati
0
DWT PARC S.R.L.
CUI: 45912376CAEN: 9329
Activ
HUNEDOARA, Sat Sânpetru Com. Sântămăria-Orlea2022-04-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.085.950 RON
Profit
1.455.022 RON
Angajati
7
MOTOCARE INNOVATIONS S.R.L.
CUI: 43983036CAEN: 4783
Activ
HUNEDOARA, Mun. Hunedoara2021-03-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
59.635 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
MATITODO S.R.L.
CUI: 47243928CAEN: 2599
Activ
HUNEDOARA, Mun. Orăştie2022-11-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
136.217 RON
Profit
39.267 RON
Angajati
0
LA FERITTI IMPEX SRL
CUI: 6963700CAEN: 4711
Activ
HUNEDOARA, Mun. Hunedoara1995-02-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.919 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul BIO GREEN POWER SOLUTIONS S.R.L.?

CUI-ul BIO GREEN POWER SOLUTIONS S.R.L. este 45726950.

Unde este sediul BIO GREEN POWER SOLUTIONS S.R.L.?

BIO GREEN POWER SOLUTIONS S.R.L. are sediul in Romania, HUNEDOARA, Sat Luncoiu de Jos Com. Luncoiu de Jos, LUNCOIU DE JOS nr. 89, 337310, Sat Luncoiu de Jos Com. Luncoiu de Jos, judetul HUNEDOARA.

Cand a fost infiintata BIO GREEN POWER SOLUTIONS S.R.L.?

BIO GREEN POWER SOLUTIONS S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a BIO GREEN POWER SOLUTIONS S.R.L. in 2024?

In 2024, BIO GREEN POWER SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 6.346.074 RON.

Cati angajati are BIO GREEN POWER SOLUTIONS S.R.L.?

BIO GREEN POWER SOLUTIONS S.R.L. a raportat un numar mediu de 15 salariati in 2024.

Ce activitate are BIO GREEN POWER SOLUTIONS S.R.L.?

BIO GREEN POWER SOLUTIONS S.R.L. are codul CAEN principal 4321 (Lucrări de instalaţii electrice).

Ce profit a inregistrat BIO GREEN POWER SOLUTIONS S.R.L. in 2024?

BIO GREEN POWER SOLUTIONS S.R.L. a inregistrat un profit net de 655.162 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.