Activ Plătitor TVAFurnizor SEAP

CRISTEA ATRACTIV CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 45727808
CIF: RO45727808
Reg. Com.: J2022000168094
CAEN: 4100
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 1 martie 2022 · 4 ani
Distribuie:

Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

Surse și actualizare

Actualizat: 15 octombrie 2026 la 11:33

Despre CRISTEA ATRACTIV CONSTRUCT S.R.L.

CRISTEA ATRACTIV CONSTRUCT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Brăila, judetul BRĂILA, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale" (cod CAEN 4100), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2025, CRISTEA ATRACTIV CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.411.614 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+117.1%). Profitul net inregistrat a fost de 366.568 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 562.372 RON in 2022 la 2.411.614 RON in 2025.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
2.411.614 RON
Venituri totale
2.415.907 RON
Cheltuieli totale
2.018.895 RON
Profit brut
397.012 RON
Profit net
366.568 RON
Marja profit net
15,20%
Active imobilizate
69.614 RON
Active circulante
2.039.773 RON
Stocuri
26.119 RON
Creanțe
1.603.996 RON
Casa & conturi bănci
409.658 RON
Capital propriu
759.781 RON

Contact

AdresaRomania, BRĂILA, Mun. Brăila, Str. Dudului nr. 8, 810356
Telefon+40 758233046

Adresă sediu social

Romania, BRĂILA, Mun. Brăila, Str. Dudului nr. 8, 810356
Cod poștal: 810356
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BRĂILA, Mun. Brăila, Str. Dudului nr. 8, 810356
Cod postal
810356
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 01.03.2022
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2025 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2025
Cifră de afaceri
2.411.614 RON
Rezultat net
366.568 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2025 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2025 2024
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 2.411.614 RON 1.110.890 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 2.415.907 RON 1.110.947 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 2.018.895 RON 901.635 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 397.012 RON 209.312 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 366.568 RON 181.248 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 69.614 RON 10.758 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 2.039.773 RON 1.176.798 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 2.109.387 RON 1.187.556 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 26.119 RON 10.898 RON
CreanțeSume de încasat 1.603.996 RON 878.580 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 409.658 RON 287.320 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 1.349.606 RON 794.342 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 759.781 RON 393.214 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 5 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2025

Total active2.109.387RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2025

64,0 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale2.109.387 RON
Datorii totale1.349.606 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2025

ROA
17,4 %Profit net / active totale
ROE
48,2 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,51 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
36,0 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2025 2.411.614 +117,1% față de anul precedent 2.415.907 2.018.895 397.012 +89,7% față de anul precedent 366.568 +102,3% față de anul precedent 0 0
2024 1.110.890 +5,2% față de anul precedent 1.110.947 901.635 209.312 -39,5% față de anul precedent 181.248 -46,2% față de anul precedent 0 0
2023 1.055.646 +87,7% față de anul precedent 1.055.653 709.807 345.846 -19,8% față de anul precedent 336.854 -20,8% față de anul precedent 0 0
2022 562.372 562.372 131.064 431.308 425.405 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2025 69.614 2.039.773 2.109.387 26.119 1.603.996 409.658
2024 10.758 1.176.798 1.187.556 10.898 878.580 287.320
2023 14.754 890.871 905.625 9.346 595.259 286.266
2022 1.305 459.084 460.389 0 45.830 413.254

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2025 1.349.606 +69,9% față de anul precedent 759.781 Neraportat 2 -60,0% față de anul precedent
2024 794.342 +454,5% față de anul precedent 393.214 Neraportat 5 0,0% față de anul precedent
2023 143.266 +310,7% față de anul precedent 762.359 Neraportat 5 +66,7% față de anul precedent
2022 34.884 425.505 Neraportat 3

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2025

18din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare13 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2025 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2025
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2025 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2025Cifra de afaceri: 2.411.614 RON. Profit: 366.568 RON

Cifra de afaceri: 2.411.614 RON. Profit: 366.568 RON

Cifra de afaceri
2.411.614 RON +117.09% față de anul precedent
Profit net
366.568 RON +102.25% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 -60% față de anul precedent
Datorii
1.349.606 RON +69.9% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2025

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.110.890 RON. Profit: 181.248 RON

Cifra de afaceri: 1.110.890 RON. Profit: 181.248 RON

Cifra de afaceri
1.110.890 RON +5.23% față de anul precedent
Profit net
181.248 RON -46.19% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 0% față de anul precedent
Datorii
794.342 RON +454.45% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.055.646 RON. Profit: 336.854 RON

Cifra de afaceri: 1.055.646 RON. Profit: 336.854 RON

Cifra de afaceri
1.055.646 RON +87.71% față de anul precedent
Profit net
336.854 RON -20.82% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 +66.67% față de anul precedent
Datorii
143.266 RON +310.69% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 562.372 RON. Profit: 425.405 RON

Cifra de afaceri: 562.372 RON. Profit: 425.405 RON

Cifra de afaceri
562.372 RON
Profit net
425.405 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3
Datorii
34.884 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataCRISTEA ATRACTIV CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Mun. Brăila (BRĂILA)

CRISTEA ATRACTIV CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Mun. Brăila (BRĂILA)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Proceduri de achiziție

Total proceduri raportat
0
Achiziții directe
23

Înregistrare SEAP

Stare
Inregistrat
Tip participant
Ofertant
Calitate
Castigator, Participant
Înregistrat la
2 august 2022
Reprezentant legal
CRISTEA FLORIN

Catalog electronic

Produse publicate
23
Valide
23
Neexpirate
23
Achiziții directe atribuite
0
Participări, pe tip de procedură și calitate. Totalurile sunt cele raportate în SEAP; achizițiile directe sunt afișate separat.
CalitateAchiziții directeCereri de ofertăLicitații deschiseLicitații restrânseLicitații electroniceProceduri simplificateTotal
Castigator 22000000
Participant 1000000

Identificare și contact SEAP

ID SEAP
100177716
CUI
45727808
Denumire în SEAP
CRISTEA ATRACTIV CONSTRUCT S.R.L.
Persoană de contact
CRISTEA FLORIN
Adresă
Strada: Dudului, Nr. 8, Sector: -, Judet: Braila, Localitate: Braila, Cod postal: -
Localitate
Braila
Județ
Braila
Telefon
+40 758233046
Date preluate la
15 octombrie 2026

Date din SEAP (e‑licitatie.ro) · actualizat 15 octombrie 2026

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4100, Brăila

ING CONSTRUCT SRL
CUI: 13219321CAEN: 4100
Activ
BRĂILA, Sat Cazasu Com. Cazasu2000-07-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.140.093 RON
Profit
127.318 RON
Angajati
0
GIGA PROD SRL
CUI: 2263305CAEN: 4100
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila1992-11-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.108.827 RON
Profit
14.791 RON
Angajati
4
BRICOMAR S.R.L.
CUI: 32829482CAEN: 4100
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2014-02-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.261.260 RON
Profit
646.262 RON
Angajati
9
TOGETHER DEVELOPMENT SRL
CUI: 34357580CAEN: 4100
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2015-04-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
987.830 RON
Profit
802.084 RON
Angajati
1
EUROPROIECT ESTATE SRL
CUI: 24149442CAEN: 4100
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2008-07-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.708.613 RON
Profit
1.014.183 RON
Angajati
3
ECHIPA DE IZOLAŢII SRL
CUI: 34751029CAEN: 4100
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2015-07-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
610.143 RON
Profit
10.122 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4100, Brăila

TEHNICPANDA S.R.L.
CUI: 45393341CAEN: 4100
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2021-12-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
365.000 RON
Profit
17.362 RON
Angajati
6
IONYMAR CONSTRUCTII S.R.L.
CUI: 46174447CAEN: 4100
Activ
BRĂILA, Sat Oancea Com. Romanu2022-05-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
27.200 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MIDEGA BUILDING S.R.L.
CUI: 46276528CAEN: 4100
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2022-06-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.824.046 RON
Profit
378.526 RON
Angajati
7

Alte firme din Brăila

Activ
BRĂILA, Sat Valea Cânepii Com. Unirea2022-03-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
319.679 RON
Profit
1.284 RON
Angajati
2
CONFTRUE S.R.L.
CUI: 46091015CAEN: 1413
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2022-05-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
303.586 RON
Profit
0 RON
Angajati
6
STEFBICAR SERV S.R.L.
CUI: 42595893CAEN: 4532
Activ
BRĂILA, Sat Viziru Com. Viziru2020-06-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
209.944 RON
Profit
18.521 RON
Angajati
0
MĂCRIVALENTIN S.R.L.
CUI: 48997490CAEN: 4719
Activ
BRĂILA, Sat Romanu Com. Romanu2023-10-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
114.681 RON
Profit
64.873 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul CRISTEA ATRACTIV CONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul CRISTEA ATRACTIV CONSTRUCT S.R.L. este 45727808.

Unde este sediul CRISTEA ATRACTIV CONSTRUCT S.R.L.?

CRISTEA ATRACTIV CONSTRUCT S.R.L. are sediul in Romania, BRĂILA, Mun. Brăila, Str. Dudului nr. 8, 810356, Mun. Brăila, judetul BRĂILA.

Cand a fost infiintata CRISTEA ATRACTIV CONSTRUCT S.R.L.?

CRISTEA ATRACTIV CONSTRUCT S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a CRISTEA ATRACTIV CONSTRUCT S.R.L. in 2025?

In 2025, CRISTEA ATRACTIV CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.411.614 RON.

Cati angajati are CRISTEA ATRACTIV CONSTRUCT S.R.L.?

CRISTEA ATRACTIV CONSTRUCT S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2025.

Ce activitate are CRISTEA ATRACTIV CONSTRUCT S.R.L.?

CRISTEA ATRACTIV CONSTRUCT S.R.L. are codul CAEN principal 4100 (Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale).

Ce profit a inregistrat CRISTEA ATRACTIV CONSTRUCT S.R.L. in 2025?

CRISTEA ATRACTIV CONSTRUCT S.R.L. a inregistrat un profit net de 366.568 RON in 2025.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
15 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
15 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.