Activ Plătitor TVAe‑Factură

SANITERMIC MIHAI INSTAL S.R.L.

CUI: 45872786
CIF: RO45872786
Reg. Com.: J2022000339184
CAEN: 4752
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 29 martie 2022 · 4 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă şi a celor pentru vopsit

Surse și actualizare

Actualizat: 11 octombrie 2026 la 14:31

Despre SANITERMIC MIHAI INSTAL S.R.L.

SANITERMIC MIHAI INSTAL S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Pocruia Orş. Tismana, judetul GORJ, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă şi a celor pentru vopsit" (cod CAEN 4752), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, SANITERMIC MIHAI INSTAL S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 673.251 RON, in crestere fata de anul precedent (+6.7%). Profitul net inregistrat a fost de 69.988 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 235.384 RON in 2022 la 673.251 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din iulie 2023. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
673.251 RON
Venituri totale
673.255 RON
Cheltuieli totale
596.534 RON
Profit brut
76.721 RON
Profit net
69.988 RON
Marja profit net
10,40%
Active imobilizate
3.025 RON
Active circulante
310.381 RON
Stocuri
271.058 RON
Creanțe
616 RON
Casa & conturi bănci
38.707 RON
Capital propriu
193.527 RON

Contact

AdresaRomania, GORJ, Sat Pocruia Orş. Tismana, Str. Principală nr. 130, 217501

Adresă sediu social

Romania, GORJ, Sat Pocruia Orş. Tismana, Str. Principală nr. 130, 217501
Cod poștal: 217501
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, GORJ, Sat Pocruia Orş. Tismana, Str. Principală nr. 130, 217501
Cod postal
217501
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 29.03.2022
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Gorj
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 iulie 2023)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
673.251 RON
Rezultat net
69.988 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 673.251 RON 630.960 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 673.255 RON 654.746 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 596.534 RON 532.260 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 76.721 RON 122.486 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 69.988 RON 116.175 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 3.025 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 310.381 RON 249.585 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 313.406 RON 249.585 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 271.058 RON 203.131 RON
CreanțeSume de încasat 616 RON 5.733 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 38.707 RON 40.721 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 119.879 RON 126.046 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 193.527 RON 123.539 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active313.406RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

38,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale313.406 RON
Datorii totale119.879 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
22,3 %Profit net / active totale
ROE
36,2 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,59 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
61,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 673.251 +6,7% față de anul precedent 673.255 596.534 76.721 -37,4% față de anul precedent 69.988 -39,8% față de anul precedent 0 0
2023 630.960 +168,1% față de anul precedent 654.746 532.260 122.486 +1.186,9% față de anul precedent 116.175 +1.521,7% față de anul precedent 0 0
2022 235.384 238.269 228.751 9.518 7.164 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 3.025 310.381 313.406 271.058 616 38.707
2023 0 249.585 249.585 203.131 5.733 40.721
2022 0 170.239 170.239 154.424 2.250 13.565

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 119.879 -4,9% față de anul precedent 193.527 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2023 126.046 -22,6% față de anul precedent 123.539 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2022 162.875 7.364 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

9din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare4 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
MDMIHAI DOGARUadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2025 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2025
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2025 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 4292/2025domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 673.251 RON. Profit: 69.988 RON

Cifra de afaceri: 673.251 RON. Profit: 69.988 RON

Cifra de afaceri
673.251 RON +6.7% față de anul precedent
Profit net
69.988 RON -39.76% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
119.879 RON -4.89% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 630.960 RON. Profit: 116.175 RON

Cifra de afaceri: 630.960 RON. Profit: 116.175 RON

Cifra de afaceri
630.960 RON +168.06% față de anul precedent
Profit net
116.175 RON +1521.65% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
126.046 RON -22.61% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 235.384 RON. Profit: 7.164 RON

Cifra de afaceri: 235.384 RON. Profit: 7.164 RON

Cifra de afaceri
235.384 RON
Profit net
7.164 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
162.875 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSANITERMIC MIHAI INSTAL S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4752 in Sat Pocruia Orş. Tismana (GORJ)

SANITERMIC MIHAI INSTAL S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4752 in Sat Pocruia Orş. Tismana (GORJ)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

06.022025Mentiune · Buletin 4292/2025domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate

domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 27.01.2025, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
SANITERMIC MIHAI INSTAL S.R.L.
CUI
45872786
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
06.02.2025
Registrul Comerțului
J18/339/2022
EUID
ROONRC.J18/339/2022
Sediu
Jud. Gorj, Sat Pocruia, Oraş Tismana, Strada Principală, Nr. 130
Județ
Gorj
Număr încheiere
98667
Data încheierii
06.02.2025
Număr dosar
424189
Data dosarului
05.02.2025
Tribunal
Gorj

Subiecte

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate

Documente menționate

  • Hotărâre nr. 1 din 27.01.2025
  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 424189 din 05.02.2025
Vezi Buletinul ONRC nr. 4292/2025 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4752, Gorj

GAMIRASERV INSTAL SRL
CUI: 26801525CAEN: 4752
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2010-04-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
729.770 RON
Profit
243.393 RON
Angajati
1
NOCZEM CONS 2021 S.R.L.
CUI: 43582786CAEN: 4752
Activ
GORJ, Sat Pociovaliştea Orş. Novaci2021-01-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
661.433 RON
Profit
96.425 RON
Angajati
1
PARTENIMPEX SRL
CUI: 6606058CAEN: 4752
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu1994-12-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
743.426 RON
Profit
7.131 RON
Angajati
2
JEGANASTASIA HELEN S.R.L.
CUI: 47234920CAEN: 4752
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2022-11-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
635.424 RON
Profit
252.407 RON
Angajati
3
EDVERMIN SRL
CUI: 6820263CAEN: 4752
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu1995-01-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.438.215 RON
Profit
26.778 RON
Angajati
5
SIR SARATHON S.R.L.
CUI: 43639505CAEN: 4752
Activ
GORJ, Sat Copăcioasa Com. Scoarţa2021-01-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
297.307 RON
Profit
47.774 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4752, Gorj

MUTPISOGNE MAROX S.R.L.
CUI: 44855744CAEN: 4752
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2021-09-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
226.206 RON
Profit
29.888 RON
Angajati
0
GEOMAG TOOLS S.R.L.
CUI: 45945845CAEN: 4752
Activ
GORJ, Sat Hirişeşti Orş. Novaci2022-04-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
612.127 RON
Profit
45.641 RON
Angajati
2
SARANDI COLOR DECOR S.R.L.
CUI: 46669128CAEN: 4752
Activ
GORJ, Sat Rasova Com. Băleşti2022-08-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
188.063 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Gorj

SAMROSSEART S.R.L.
CUI: 45872778CAEN: 9003
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2022-03-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.057 RON
Profit
334 RON
Angajati
0
EMIL MOBILA LUX S.R.L.
CUI: 45872794CAEN: 4332
Activ
GORJ, Sat Dolceşti Com. Săuleşti2022-03-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
124.050 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
COOKGABRIEL & LUM SKY 22 S.R.L.
CUI: 45685737CAEN: 5520
Activ
GORJ, Loc. Curtişoara Orş. Bumbeşti-Jiu2022-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
26.150 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
MAFLUK TRANS S.R.L.
CUI: 43680954CAEN: 4941
Activ
GORJ, Sat Tirioi Com. Samarineşti2021-02-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
273.220 RON
Profit
5.488 RON
Angajati
2
TCDMA S.R.L.
CUI: 47756710CAEN: 4781
Activ
GORJ, Sat Tămăşeşti Com. Băleşti2023-03-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
41.020 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SANITERMIC MIHAI INSTAL S.R.L.?

CUI-ul SANITERMIC MIHAI INSTAL S.R.L. este 45872786.

Unde este sediul SANITERMIC MIHAI INSTAL S.R.L.?

SANITERMIC MIHAI INSTAL S.R.L. are sediul in Romania, GORJ, Sat Pocruia Orş. Tismana, Str. Principală nr. 130, 217501, Sat Pocruia Orş. Tismana, judetul GORJ.

Cand a fost infiintata SANITERMIC MIHAI INSTAL S.R.L.?

SANITERMIC MIHAI INSTAL S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SANITERMIC MIHAI INSTAL S.R.L. in 2024?

In 2024, SANITERMIC MIHAI INSTAL S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 673.251 RON.

Cati angajati are SANITERMIC MIHAI INSTAL S.R.L.?

SANITERMIC MIHAI INSTAL S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are SANITERMIC MIHAI INSTAL S.R.L.?

SANITERMIC MIHAI INSTAL S.R.L. are codul CAEN principal 4752 (Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă şi a celor pentru vopsit).

Ce profit a inregistrat SANITERMIC MIHAI INSTAL S.R.L. in 2024?

SANITERMIC MIHAI INSTAL S.R.L. a inregistrat un profit net de 69.988 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
11 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
11 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.