Activ

SIM MOTION S.R.L.

CUI: 46014837
CIF: 46014837
Reg. Com.: J2022000812326
CAEN: 4933
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 27 aprilie 2022 · 4 ani
Distribuie:

Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 15:26

Despre SIM MOTION S.R.L.

SIM MOTION S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Sibiu, judetul SIBIU, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă" (cod CAEN 4933), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, SIM MOTION S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 55.563 RON, in scadere fata de anul precedent (-19.2%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 33.049 RON in 2022 la 55.563 RON in 2024. Datoriile raportate (131.687 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
55.563 RON
Venituri totale
67.733 RON
Cheltuieli totale
107.115 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
103.270 RON
Active circulante
11.496 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
0 RON
Casa & conturi bănci
11.496 RON
Capital propriu
-15.765 RON

Contact

AdresaRomania, SIBIU, Mun. Sibiu, Str. Dr. Ioan Raţiu nr. 1

Adresă sediu social

Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Str. Dr. Ioan Raţiu nr. 1
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Str. Dr. Ioan Raţiu nr. 1
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 26.04.2022
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
55.563 RON
Rezultat net
-40.060 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 55.563 RON 68.757 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 67.733 RON 76.888 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 107.115 RON 57.445 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 19.443 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 18.790 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 39.382 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 40.060 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 103.270 RON 3.579 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 11.496 RON 19.910 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 114.766 RON 23.489 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 0 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 11.496 RON 19.910 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 131.687 RON 2.947 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -15.765 RON 24.295 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active114.766RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

114,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale114.766 RON
Datorii totale131.687 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,09 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-13,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 55.563 -19,2% față de anul precedent 67.733 107.115 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 39.382 40.060
2023 68.757 +108,1% față de anul precedent 76.888 57.445 19.443 +209,3% față de anul precedent 18.790 +254,2% față de anul precedent 0 0
2022 33.049 33.377 27.091 6.286 5.305 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 103.270 11.496 114.766 0 0 11.496
2023 3.579 19.910 23.489 0 0 19.910
2022 4.096 3.845 7.941 0 50 3.795

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 131.687 +4.368,5% față de anul precedent -15.765 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 2.947 +21,0% față de anul precedent 24.295 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 2.436 5.505 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

80din 100 de puncte
Risc crescut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

4 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
4 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 55.563 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 55.563 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
55.563 RON -19.19% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
40.060 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
131.687 RON +4368.51% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 68.757 RON. Profit: 18.790 RON

Cifra de afaceri: 68.757 RON. Profit: 18.790 RON

Cifra de afaceri
68.757 RON +108.05% față de anul precedent
Profit net
18.790 RON +254.19% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
2.947 RON +20.98% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 33.049 RON. Profit: 5.305 RON

Cifra de afaceri: 33.049 RON. Profit: 5.305 RON

Cifra de afaceri
33.049 RON
Profit net
5.305 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
2.436 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSIM MOTION S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4933 in Mun. Sibiu (SIBIU)

SIM MOTION S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4933 in Mun. Sibiu (SIBIU)

4 din 4 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4933, Sibiu

PAGURA SRL
CUI: 17508209CAEN: 4933
Activ
SIBIU, Mun. Mediaş2005-04-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
55.792 RON
Profit
17.775 RON
Angajati
0
GHITA SIB TRANS S.R.L.
CUI: 45673350CAEN: 4933
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2022-02-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
55.500 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
CAR & HOUSE SRL
CUI: 17923744CAEN: 4933
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2005-09-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
62.185 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
IMMA SRL
CUI: 6840830CAEN: 4933
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu1995-01-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
52.079 RON
Profit
4.840 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4933, Sibiu

NICOLETA & VOICHIŢA S.R.L.
CUI: 45970407CAEN: 4933
Activ
SIBIU, Mun. Mediaş2022-04-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
109.256 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
MERSI DESIGN S.R.L.
CUI: 46028115CAEN: 4933
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2022-04-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
120.860 RON
Profit
15.569 RON
Angajati
1
MAMUTH LUX TRANSPORT S.R.L.
CUI: 46134744CAEN: 4933
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2022-05-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
135.224 RON
Profit
2.434 RON
Angajati
1

Alte firme din Sibiu

RENEW DENTAL CARE S.R.L.
CUI: 46014829CAEN: 8623
Activ
SIBIU, Orş. Cisnădie2022-04-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
63.388 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
ADISIMO LACT S.R.L.
CUI: 45893614CAEN: 1051
Activ
SIBIU, Sat Jina Com. Jina2022-04-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
775.998 RON
Profit
194.111 RON
Angajati
2
THAILANDA ICE CREAM S.R.L.
CUI: 46143483CAEN: 4711
Activ
SIBIU, Orş. Cisnădie2022-05-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
83.050 RON
Profit
14.641 RON
Angajati
1
BLACK ITEA S.R.L.
CUI: 44819539CAEN: 6201
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2021-08-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
223.352 RON
Profit
132.503 RON
Angajati
1
CRISS PREST CONSULTING SRL
CUI: 27356850CAEN: 7499
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2010-09-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
297.396 RON
Profit
164.628 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SIM MOTION S.R.L.?

CUI-ul SIM MOTION S.R.L. este 46014837.

Unde este sediul SIM MOTION S.R.L.?

SIM MOTION S.R.L. are sediul in Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Str. Dr. Ioan Raţiu nr. 1, Mun. Sibiu, judetul SIBIU.

Cand a fost infiintata SIM MOTION S.R.L.?

SIM MOTION S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SIM MOTION S.R.L. in 2024?

In 2024, SIM MOTION S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 55.563 RON.

Cati angajati are SIM MOTION S.R.L.?

SIM MOTION S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are SIM MOTION S.R.L.?

SIM MOTION S.R.L. are codul CAEN principal 4933 (Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă).

Ce profit a inregistrat SIM MOTION S.R.L. in 2024?

SIM MOTION S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 40.060 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.