Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Surse și actualizareActualizat: 11 octombrie 2026 la 18:27
Despre TEKTON SUCEAVA S.R.L.
TEKTON SUCEAVA S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Suceava, judetul SUCEAVA, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea" (cod CAEN 7112), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, TEKTON SUCEAVA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 187.500 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+1983.3%). Profitul net inregistrat a fost de 2.155 RON. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 6.000 RON in 2022 la 187.500 RON in 2024. Datoriile raportate (865.468 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 187.500 RON
- Venituri totale
- 346.320 RON
- Cheltuieli totale
- 343.307 RON
- Profit brut
- 3.013 RON
- Profit net
- 2.155 RON
- Marja profit net
- 1,15%
- Active imobilizate
- 140.003 RON
- Active circulante
- 910.404 RON
- Stocuri
- 158.800 RON
- Creanțe
- 716.257 RON
- Casa & conturi bănci
- 35.347 RON
- Capital propriu
- -15.010 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, SUCEAVA, Mun. Suceava, Str. Ilie Ilaşcu nr. 9, 720208
- Cod postal
- 720208
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 06.05.2022
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2022 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 187.500 RON
- Rezultat net
- 2.155 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 187.500 RON | 9.000 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 346.320 RON | 9.034 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 343.307 RON | 28.022 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 3.013 RON | 0 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 2.155 RON | 0 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 18.988 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 18.988 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 140.003 RON | 0 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 910.404 RON | 350.165 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 1.050.407 RON | 350.165 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 158.800 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 716.257 RON | 198.000 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 35.347 RON | 152.165 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 865.468 RON | 367.330 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | -15.010 RON | -17.165 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,2 %Profit net / active totale
- ROE
- -14,4 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 1,05 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- -1,4 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 187.500 +1.983,3% față de anul precedent | 346.320 | 343.307 | 3.013 | 2.155 | 0 | 0 |
| 2023 | 9.000 +50,0% față de anul precedent | 9.034 | 28.022 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 18.988 | 18.988 |
| 2022 | 6.000 | 6.000 | 4.200 | 1.800 | 1.623 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 140.003 | 910.404 | 1.050.407 | 158.800 | 716.257 | 35.347 |
| 2023 | 0 | 350.165 | 350.165 | 0 | 198.000 | 152.165 |
| 2022 | 0 | 6.000 | 6.000 | 0 | 0 | 6.000 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 865.468 +135,6% față de anul precedent | -15.010 | Neraportat | 0 |
| 2023 | 367.330 +8.694,1% față de anul precedent | -17.165 | Neraportat | 0 |
| 2022 | 4.177 | 1.823 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
4 repere. O singură cronologie.
Din 2022 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 187.500 RON. Profit: 2.155 RON
Cifra de afaceri: 187.500 RON. Profit: 2.155 RON
- Cifra de afaceri
- 187.500 RON +1983.33% față de anul precedent
- Profit net
- 2.155 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 865.468 RON +135.61% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 9.000 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 9.000 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 9.000 RON +50% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 18.988 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 367.330 RON +8694.11% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 6.000 RON. Profit: 1.623 RON
Cifra de afaceri: 6.000 RON. Profit: 1.623 RON
- Cifra de afaceri
- 6.000 RON
- Profit net
- 1.623 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 4.177 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2022ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataTEKTON SUCEAVA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7112 in Mun. Suceava (SUCEAVA)
TEKTON SUCEAVA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7112 in Mun. Suceava (SUCEAVA)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 7112, Suceava
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7112, Suceava
Alte firme din Suceava
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul TEKTON SUCEAVA S.R.L.?
CUI-ul TEKTON SUCEAVA S.R.L. este 46075788.
Unde este sediul TEKTON SUCEAVA S.R.L.?
TEKTON SUCEAVA S.R.L. are sediul in Romania, SUCEAVA, Mun. Suceava, Str. Ilie Ilaşcu nr. 9, 720208, Mun. Suceava, judetul SUCEAVA.
Cand a fost infiintata TEKTON SUCEAVA S.R.L.?
TEKTON SUCEAVA S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a TEKTON SUCEAVA S.R.L. in 2024?
In 2024, TEKTON SUCEAVA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 187.500 RON.
Ce activitate are TEKTON SUCEAVA S.R.L.?
TEKTON SUCEAVA S.R.L. are codul CAEN principal 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea).
Ce profit a inregistrat TEKTON SUCEAVA S.R.L. in 2024?
TEKTON SUCEAVA S.R.L. a inregistrat un profit net de 2.155 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 11 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 11 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.