Activ

DIANYTA STEEL S.R.L.

CUI: 46095289
CIF: 46095289
Reg. Com.: J26/732/2022
CAEN: 4721
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 10 mai 2022 · 4 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul al fructelor şi legumelor proaspete

Surse și actualizare

Actualizat: 11 octombrie 2026 la 16:34

Despre DIANYTA STEEL S.R.L.

DIANYTA STEEL S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Filpişu Mare Com. Breaza, judetul MUREŞ, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al fructelor şi legumelor proaspete" (cod CAEN 4721), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, DIANYTA STEEL S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 47.910 RON, in scadere fata de anul precedent (-42.0%). Profitul net inregistrat a fost de 4.120 RON (in scadere accentuata). Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a scazut semnificativ de la 119.001 RON in 2022 la 47.910 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
47.910 RON
Venituri totale
47.910 RON
Cheltuieli totale
42.979 RON
Profit brut
4.931 RON
Profit net
4.120 RON
Marja profit net
8,60%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
43.868 RON
Stocuri
1.470 RON
Creanțe
0 RON
Casa & conturi bănci
42.398 RON
Capital propriu
42.223 RON

Contact

AdresaRomania, MUREŞ, Sat Filpişu Mare Com. Breaza, FILPIŞU MARE nr. 260, 547136
Telefon0758538513

Adresă sediu social

Romania, MUREŞ, Sat Filpişu Mare Com. Breaza, FILPIŞU MARE nr. 260, 547136
Cod poștal: 547136
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUREŞ, Sat Filpişu Mare Com. Breaza, FILPIŞU MARE nr. 260, 547136
Cod postal
547136
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 10.05.2022
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Reghin
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
47.910 RON
Rezultat net
4.120 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 47.910 RON 82.620 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 47.910 RON 82.620 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 42.979 RON 57.753 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 4.931 RON 24.867 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 4.120 RON 20.887 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 43.868 RON 42.083 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 43.868 RON 42.083 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 1.470 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 0 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 42.398 RON 42.083 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 1.645 RON 3.980 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 42.223 RON 38.103 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active43.868RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

3,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale43.868 RON
Datorii totale1.645 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
9,4 %Profit net / active totale
ROE
9,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
26,67 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
96,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 47.910 -42,0% față de anul precedent 47.910 42.979 4.931 -80,2% față de anul precedent 4.120 -80,3% față de anul precedent 0 0
2023 82.620 -30,6% față de anul precedent 82.620 57.753 24.867 +26,5% față de anul precedent 20.887 +22,8% față de anul precedent 0 0
2022 119.001 119.001 99.344 19.657 17.016 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 43.868 43.868 1.470 0 42.398
2023 0 42.083 42.083 0 0 42.083
2022 0 31.232 31.232 30.783 0 449

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 1.645 -58,7% față de anul precedent 42.223 Neraportat 0
2023 3.980 -71,6% față de anul precedent 38.103 Neraportat 0
2022 14.016 17.216 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

25din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate5 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

4 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
4 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 47.910 RON. Profit: 4.120 RON

Cifra de afaceri: 47.910 RON. Profit: 4.120 RON

Cifra de afaceri
47.910 RON -42.01% față de anul precedent
Profit net
4.120 RON -80.27% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.645 RON -58.67% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 82.620 RON. Profit: 20.887 RON

Cifra de afaceri: 82.620 RON. Profit: 20.887 RON

Cifra de afaceri
82.620 RON -30.57% față de anul precedent
Profit net
20.887 RON +22.75% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
3.980 RON -71.6% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 119.001 RON. Profit: 17.016 RON

Cifra de afaceri: 119.001 RON. Profit: 17.016 RON

Cifra de afaceri
119.001 RON
Profit net
17.016 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
14.016 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataDIANYTA STEEL S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4721 in Sat Filpişu Mare Com. Breaza (MUREŞ)

DIANYTA STEEL S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4721 in Sat Filpişu Mare Com. Breaza (MUREŞ)

4 din 4 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4721, Mureş

LARYSA ECO FRUCT S.R.L.
CUI: 41056688CAEN: 4721
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2019-05-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
50.958 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
BABY DENISA START S.R.L.
CUI: 39060792CAEN: 4721
Activ
MUREŞ, Sat Petelea Com. Petelea2018-03-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
44.880 RON
Profit
2.983 RON
Angajati
0
AGOSTON MARIKOM SRL
CUI: 36181480CAEN: 4721
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2016-06-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
83.096 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MAR SERG FRUCT S.R.L.
CUI: 38931812CAEN: 4721
Activ
MUREŞ, Sat Petelea Com. Petelea2018-02-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
44.114 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
SARMASANFRUCTIMARIO SRL
CUI: 37448780CAEN: 4721
Activ
MUREŞ, Sat Ceuaşu de Câmpie Com. Ceuaşu de Câmpie2017-04-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
238.237 RON
Profit
25.978 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4721, Mureş

HOPCRIS TEAM S.R.L.
CUI: 45437006CAEN: 4721
Activ
MUREŞ, Sat Voiniceni Com. Ceuaşu de Câmpie2022-01-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.673.309 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
MADAND FRUIT A.M. S.R.L.
CUI: 46847713CAEN: 4721
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2022-09-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
190.888 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
SAMIR LEGUME FRUCTE S.R.L.
CUI: 45203277CAEN: 4721
Activ
MUREŞ, Sat Beica de Jos Com. Beica de Jos2021-11-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
226.420 RON
Profit
38.933 RON
Angajati
2
VLADI & LAVIN S.R.L.
CUI: 47868587CAEN: 4721
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2023-03-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
115.410 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Mureş

SAB INTERIO CONSULT S.R.L.
CUI: 46095270CAEN: 7410
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2022-05-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
174.968 RON
Profit
99.142 RON
Angajati
1
CRYSNAG BEST TRANSPORTER S.R.L.
CUI: 46086388CAEN: 4941
Activ
MUREŞ, Sat Filpişu Mic Com. Breaza2022-05-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
255.081 RON
Profit
89.936 RON
Angajati
1
IONUT TOGOREAN S.R.L.
CUI: 46104700CAEN: 7420
Activ
MUREŞ, Sat Sâncraiu de Mureş Com. Sâncraiu de Mureş2022-05-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
850 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
JAROGHI S.R.L.
CUI: 45958284CAEN: 4939
Activ
MUREŞ, Sat Cuştelnic Mun. Târnăveni2022-04-13
fara e-Factura
MEDSCHOOLING S.R.L.
CUI: 46203119CAEN: 8559
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2022-05-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.902 RON
Profit
1.017 RON
Angajati
0
GERMAN ART EDIL S.R.L.
CUI: 44632602CAEN: 4391
Activ
MUREŞ, Sat Dumbrava Com. Vătava2021-07-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
60.500 RON
Profit
5.673 RON
Angajati
1
AZY DEV S.R.L.
CUI: 47301980CAEN: 6202
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2022-12-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
223.931 RON
Profit
165.276 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul DIANYTA STEEL S.R.L.?

CUI-ul DIANYTA STEEL S.R.L. este 46095289.

Unde este sediul DIANYTA STEEL S.R.L.?

DIANYTA STEEL S.R.L. are sediul in Romania, MUREŞ, Sat Filpişu Mare Com. Breaza, FILPIŞU MARE nr. 260, 547136, Sat Filpişu Mare Com. Breaza, judetul MUREŞ.

Cand a fost infiintata DIANYTA STEEL S.R.L.?

DIANYTA STEEL S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a DIANYTA STEEL S.R.L. in 2024?

In 2024, DIANYTA STEEL S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 47.910 RON.

Ce activitate are DIANYTA STEEL S.R.L.?

DIANYTA STEEL S.R.L. are codul CAEN principal 4721 (Comerţ cu amănuntul al fructelor şi legumelor proaspete).

Ce profit a inregistrat DIANYTA STEEL S.R.L. in 2024?

DIANYTA STEEL S.R.L. a inregistrat un profit net de 4.120 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
11 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
11 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.