Activ

SFERA OPTIVISION S.R.L.

CUI: 46130807
CIF: 46130807
Reg. Com.: J15/771/2022
CAEN: 8690
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 16 mai 2022 · 4 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 19:08

Despre SFERA OPTIVISION S.R.L.

SFERA OPTIVISION S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Bujoreanca Com. Corneşti, judetul DÂMBOVIŢA, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activeaza in sectorul invatamant (cod CAEN 8690). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, SFERA OPTIVISION S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 92.796 RON, in scadere fata de anul precedent (-37.7%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3, in crestere fata de anul anterior. Datoriile raportate (693.355 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
92.796 RON
Venituri totale
92.796 RON
Cheltuieli totale
420.543 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
266.062 RON
Active circulante
117.041 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
7.013 RON
Casa & conturi bănci
110.028 RON
Capital propriu
-310.252 RON

Contact

AdresaRomania, DÂMBOVIŢA, Sat Bujoreanca Com. Corneşti
Detalii adresaSpaţiul Numărul 3
Telefon0746208866

Adresă sediu social

Romania, DÂMBOVIŢA, Sat Bujoreanca Com. Corneşti
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, DÂMBOVIŢA, Sat Bujoreanca Com. Corneşti
Detalii
Spaţiul Numărul 3
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 16.05.2022
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
92.796 RON
Rezultat net
-330.531 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 92.796 RON 149.040 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 92.796 RON 149.040 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 420.543 RON 123.453 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 25.587 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 20.079 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 327.747 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 330.531 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 266.062 RON 317.941 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 117.041 RON 44.968 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 383.103 RON 362.909 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 7.013 RON 7.013 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 110.028 RON 37.955 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 693.355 RON 342.630 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -310.252 RON 20.279 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 3 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active383.103RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

181,0 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale383.103 RON
Datorii totale693.355 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,17 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-81,0 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 92.796 -37,7% față de anul precedent 92.796 420.543 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 327.747 330.531
2023 149.040 149.040 123.453 25.587 20.079 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 266.062 117.041 383.103 0 7.013 110.028
2023 317.941 44.968 362.909 0 7.013 37.955

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 693.355 +102,4% față de anul precedent -310.252 Neraportat 3 +200,0% față de anul precedent
2023 342.630 20.279 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

85din 100 de puncte
Risc crescut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

3 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
3 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 92.796 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 92.796 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
92.796 RON -37.74% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
330.531 RON
Angajati
3 +200% față de anul precedent
Datorii
693.355 RON +102.36% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 149.040 RON. Profit: 20.079 RON

Cifra de afaceri: 149.040 RON. Profit: 20.079 RON

Cifra de afaceri
149.040 RON
Profit net
20.079 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
342.630 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSFERA OPTIVISION S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8690 in Sat Bujoreanca Com. Corneşti (DÂMBOVIŢA)

SFERA OPTIVISION S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8690 in Sat Bujoreanca Com. Corneşti (DÂMBOVIŢA)

3 din 3 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 8690, Dâmboviţa

NICOLE MEDICAL CARE S.R.L.
CUI: 46804186CAEN: 8690
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Gulia Com. Tărtăşeşti2022-09-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
90.580 RON
Profit
72.373 RON
Angajati
0
REFLECTIVE JOURNEY S.R.L.
CUI: 49418015CAEN: 8690
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2024-01-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
230.051 RON
Profit
88.852 RON
Angajati
0
NUTRICLINIQUE-CARE S.R.L.
CUI: 49185025CAEN: 8690
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2023-11-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
12.728 RON
Profit
4.840 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 8690, Dâmboviţa

VIVA SANO LAND S.R.L.
CUI: 46130696CAEN: 8690
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2022-05-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
52.874 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
CALINI KINETO S.R.L.
CUI: 46484952CAEN: 8690
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Olteni Com. Lucieni2022-07-15
fara e-Factura
OPEN SKY QIGONG S.R.L.
CUI: 46056875CAEN: 8690
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Dărmăneşti Com. Dărmăneşti2022-05-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
52.000 RON
Profit
41.082 RON
Angajati
0

Alte firme din Dâmboviţa

MEDICAL CARE ANGE S.R.L.
CUI: 46130734CAEN: 8699
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2022-05-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
4.542 RON
Angajati
2
IONESCU ALLTRANS EXPERT S.R.L.
CUI: 46139091CAEN: 4941
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Slobozia Moară Com. Slobozia Moară2022-05-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
108.000 RON
Profit
4.868 RON
Angajati
1
SOARE ACTIV CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 46121477CAEN: 0812
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Mircea Vodă Com. Sălcioara2022-05-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
DARK CLUB S.R.L.
CUI: 46149494CAEN: 5630
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Brezoaele Com. Brezoaele2022-05-18
fara e-Factura
RUX-AVENTURA S.R.L.
CUI: 46004434CAEN: 9329
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2022-04-21
fara e-Factura
RAMCOS PAPER PRODUCTION S.R.L.
CUI: 44418049CAEN: 1071
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Dâmbovicioara Com. Braniştea2021-06-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
514.260 RON
Profit
2.264 RON
Angajati
6
ONI ACTIV PREST S.R.L.
CUI: 47853624CAEN: 8130
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Gulia Com. Tărtăşeşti2023-03-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
241.960 RON
Profit
102.327 RON
Angajati
1
RICO PROD COM S.R.L.
CUI: 7112931CAEN: 4711
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Corbii Mari Com. Corbii Mari1995-03-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
65.516 RON
Profit
6.763 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SFERA OPTIVISION S.R.L.?

CUI-ul SFERA OPTIVISION S.R.L. este 46130807.

Unde este sediul SFERA OPTIVISION S.R.L.?

SFERA OPTIVISION S.R.L. are sediul in Romania, DÂMBOVIŢA, Sat Bujoreanca Com. Corneşti, Sat Bujoreanca Com. Corneşti, judetul DÂMBOVIŢA.

Cand a fost infiintata SFERA OPTIVISION S.R.L.?

SFERA OPTIVISION S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SFERA OPTIVISION S.R.L. in 2024?

In 2024, SFERA OPTIVISION S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 92.796 RON.

Cati angajati are SFERA OPTIVISION S.R.L.?

SFERA OPTIVISION S.R.L. a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2024.

Ce activitate are SFERA OPTIVISION S.R.L.?

SFERA OPTIVISION S.R.L. are codul CAEN principal 8690.

Ce profit a inregistrat SFERA OPTIVISION S.R.L. in 2024?

SFERA OPTIVISION S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 330.531 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.