Activ Plătitor TVA

GAS AUTO CENTER S.R.L.

CUI: 46240460
CIF: RO46240460
Reg. Com.: J2022002510356
CAEN: 9531
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 3 iunie 2022 · 4 ani
Distribuie:

Repararea și întreținerea autovehiculelor

Surse și actualizare

Actualizat: 11 octombrie 2026 la 18:03

Despre GAS AUTO CENTER S.R.L.

GAS AUTO CENTER S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Săcălaz Com. Săcălaz, judetul TIMIŞ, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Repararea și întreținerea autovehiculelor" (cod CAEN 9531), in sectorul activitati de spectacole, culturale si recreative. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, GAS AUTO CENTER S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 588.881 RON, relativ stabila fata de anul precedent (+2.6%). Profitul net inregistrat a fost de 14.032 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 279.174 RON in 2022 la 588.881 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
588.881 RON
Venituri totale
597.660 RON
Cheltuieli totale
573.369 RON
Profit brut
24.291 RON
Profit net
14.032 RON
Marja profit net
2,38%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
87.179 RON
Stocuri
7.521 RON
Creanțe
4.935 RON
Casa & conturi bănci
74.723 RON
Capital propriu
41.410 RON

Contact

AdresaRomania, TIMIŞ, Sat Săcălaz Com. Săcălaz, 307370
Telefon0733555000

Adresă sediu social

Romania, TIMIŞ, Sat Săcălaz Com. Săcălaz, 307370
Cod poștal: 307370
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, TIMIŞ, Sat Săcălaz Com. Săcălaz, 307370
Cod postal
307370
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 03.06.2022
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
588.881 RON
Rezultat net
14.032 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 588.881 RON 574.055 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 597.660 RON 582.372 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 573.369 RON 527.741 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 24.291 RON 54.631 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 14.032 RON 48.918 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 87.179 RON 79.060 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 87.179 RON 79.060 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 7.521 RON 7.763 RON
CreanțeSume de încasat 4.935 RON 4.958 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 74.723 RON 66.339 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 45.769 RON 29.942 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 41.410 RON 49.118 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 3 persoane 3 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active87.179RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

52,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale87.179 RON
Datorii totale45.769 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
16,1 %Profit net / active totale
ROE
33,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,90 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
47,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 588.881 +2,6% față de anul precedent 597.660 573.369 24.291 -55,5% față de anul precedent 14.032 -71,3% față de anul precedent 0 0
2023 574.055 +105,6% față de anul precedent 582.372 527.741 54.631 +17,9% față de anul precedent 48.918 +12,3% față de anul precedent 0 0
2022 279.174 283.597 237.241 46.356 43.577 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 87.179 87.179 7.521 4.935 74.723
2023 0 79.060 79.060 7.763 4.958 66.339
2022 0 54.201 54.201 2.930 2.257 49.014

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 45.769 +52,9% față de anul precedent 41.410 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2023 29.942 +187,2% față de anul precedent 49.118 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2022 10.424 43.777 Neraportat 3

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

31din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare11 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

4 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
4 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 588.881 RON. Profit: 14.032 RON

Cifra de afaceri: 588.881 RON. Profit: 14.032 RON

Cifra de afaceri
588.881 RON +2.58% față de anul precedent
Profit net
14.032 RON -71.32% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
45.769 RON +52.86% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 574.055 RON. Profit: 48.918 RON

Cifra de afaceri: 574.055 RON. Profit: 48.918 RON

Cifra de afaceri
574.055 RON +105.63% față de anul precedent
Profit net
48.918 RON +12.26% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
29.942 RON +187.24% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 279.174 RON. Profit: 43.577 RON

Cifra de afaceri: 279.174 RON. Profit: 43.577 RON

Cifra de afaceri
279.174 RON
Profit net
43.577 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3
Datorii
10.424 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataGAS AUTO CENTER S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 9531 in Sat Săcălaz Com. Săcălaz (TIMIŞ)

GAS AUTO CENTER S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 9531 in Sat Săcălaz Com. Săcălaz (TIMIŞ)

4 din 4 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 9531, Timiş

AUTO-SERVICE VICTOR SRL
CUI: 1806721CAEN: 9531
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara1992-11-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
603.417 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
VACARIU SERVICE SRL
CUI: 6153275CAEN: 9531
Activ
TIMIŞ, Mun. Lugoj1994-09-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
585.135 RON
Profit
49.781 RON
Angajati
5
KASPIC GLOBAL SRL
CUI: 37971983CAEN: 9531
Activ
TIMIŞ, Sat Moşniţa Nouă Com. Moşniţa Nouă2017-07-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
617.740 RON
Profit
23.323 RON
Angajati
1
CAR WASH MOK TM S.R.L.
CUI: 43714690CAEN: 9531
Activ
TIMIŞ, Sat Săcălaz Com. Săcălaz2021-02-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
700.637 RON
Profit
215.294 RON
Angajati
1
BVP WASH & STAY S.R.L.
CUI: 40973453CAEN: 9531
Activ
TIMIŞ, Orş. Jimbolia2019-04-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
484.334 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 9531, Timiş

IDG IANIS CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 46217068CAEN: 9531
Activ
TIMIŞ, Sat Peciu Nou Com. Peciu Nou2022-05-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
65.439 RON
Profit
1.813 RON
Angajati
1
RED BUBBLE GUM S.R.L.
CUI: 46334408CAEN: 9531
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2022-06-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
ALINS WORKSHOP S.R.L.
CUI: 46179207CAEN: 9531
Activ
TIMIŞ, Sat Sânandrei Com. Sânandrei2022-05-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
154.231 RON
Profit
12.546 RON
Angajati
0

Alte firme din Timiş

B.C.D. DRIVE NETWORK S.R.L.
CUI: 46240443CAEN: 4782
Activ
TIMIŞ, Sat Săcălaz Com. Săcălaz2022-06-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
211.832 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
MV LIFE IN COLORS S.R.L.
CUI: 46240478CAEN: 3299
Activ
TIMIŞ, Sat Bazosu Nou Com. Bucovăţ2022-06-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
95.851 RON
Profit
18.586 RON
Angajati
0
NAAPAR CONSULTING S.R.L.
CUI: 46239880CAEN: 7112
Activ
TIMIŞ, Sat Şag Com. Şag2022-06-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.989.580 RON
Profit
1.600.608 RON
Angajati
1
ACORPAGILE CONSULTING S.R.L.
CUI: 46249248CAEN: 6210
Activ
TIMIŞ, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa2022-06-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
563.222 RON
Profit
489.822 RON
Angajati
1
MYPESEL S.R.L.
CUI: 46287810CAEN: 5231
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2022-06-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
21.289.975 RON
Profit
251.831 RON
Angajati
15
CLEAN M.L.D. GIROC S.R.L.
CUI: 45749300CAEN: 8122
Activ
TIMIŞ, Sat Giroc Com. Giroc2022-03-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
222.660 RON
Profit
101.587 RON
Angajati
1
AZURE BABILON S.R.L.
CUI: 46718336CAEN: 4932
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2022-08-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
60.549 RON
Profit
4.229 RON
Angajati
1
AMENAJARI ECO GARDEN S.R.L.
CUI: 40419092CAEN: 8130
Activ
TIMIŞ, Sat Beregsău Mare Com. Săcălaz2019-01-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
86.240 RON
Profit
22.874 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul GAS AUTO CENTER S.R.L.?

CUI-ul GAS AUTO CENTER S.R.L. este 46240460.

Unde este sediul GAS AUTO CENTER S.R.L.?

GAS AUTO CENTER S.R.L. are sediul in Romania, TIMIŞ, Sat Săcălaz Com. Săcălaz, 307370, Sat Săcălaz Com. Săcălaz, judetul TIMIŞ.

Cand a fost infiintata GAS AUTO CENTER S.R.L.?

GAS AUTO CENTER S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a GAS AUTO CENTER S.R.L. in 2024?

In 2024, GAS AUTO CENTER S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 588.881 RON.

Cati angajati are GAS AUTO CENTER S.R.L.?

GAS AUTO CENTER S.R.L. a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2024.

Ce activitate are GAS AUTO CENTER S.R.L.?

GAS AUTO CENTER S.R.L. are codul CAEN principal 9531 (Repararea și întreținerea autovehiculelor).

Ce profit a inregistrat GAS AUTO CENTER S.R.L. in 2024?

GAS AUTO CENTER S.R.L. a inregistrat un profit net de 14.032 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
11 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
11 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.