Activ

STEM EDUCATION S.R.L.

CUI: 46271300
CIF: 46271300
Reg. Com.: J2022010928404
CAEN: 8891
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 9 iunie 2022 · 4 ani
Distribuie:

Activități de îngrijire zilnică pentru copii

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 19:06

Despre STEM EDUCATION S.R.L.

STEM EDUCATION S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 2 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de îngrijire zilnică pentru copii" (cod CAEN 8891), in sectorul invatamant. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, STEM EDUCATION S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 297.549 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+65.2%). Profitul net inregistrat a fost de 46.426 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 42.478 RON in 2022 la 297.549 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
297.549 RON
Venituri totale
297.565 RON
Cheltuieli totale
248.313 RON
Profit brut
49.252 RON
Profit net
46.426 RON
Marja profit net
15,60%
Active imobilizate
10.817 RON
Active circulante
37.995 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
9.005 RON
Casa & conturi bănci
28.990 RON
Capital propriu
39.631 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Claudiu nr. 22, 21517
Detalii adresaPARTER
Telefon0723529290

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Claudiu nr. 22, 21517
Cod poștal: 21517
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Claudiu nr. 22, 21517
Detalii
PARTER
Cod postal
21517
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 09.06.2022
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
297.549 RON
Rezultat net
46.426 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 297.549 RON 180.109 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 297.565 RON 180.109 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 248.313 RON 177.481 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 49.252 RON 2.628 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 46.426 RON 826 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 10.817 RON 23.636 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 37.995 RON 30.929 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 48.812 RON 54.565 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 10.576 RON
CreanțeSume de încasat 9.005 RON 4.135 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 28.990 RON 16.218 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 9.222 RON 61.400 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 39.631 RON -6.795 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active48.812RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

18,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale48.812 RON
Datorii totale9.222 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
95,1 %Profit net / active totale
ROE
117,1 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
4,12 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
81,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 297.549 +65,2% față de anul precedent 297.565 248.313 49.252 +1.774,1% față de anul precedent 46.426 +5.520,6% față de anul precedent 0 0
2023 180.109 +324,0% față de anul precedent 180.109 177.481 2.628 826 0 0
2022 42.478 42.478 49.511 0 0 7.033 7.721

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 10.817 37.995 48.812 0 9.005 28.990
2023 23.636 30.929 54.565 10.576 4.135 16.218
2022 23.636 15.649 39.285 10.576 0 5.073

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 9.222 -85,0% față de anul precedent 39.631 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 61.400 +30,9% față de anul precedent -6.795 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 46.906 -7.621 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 297.549 RON. Profit: 46.426 RON

Cifra de afaceri: 297.549 RON. Profit: 46.426 RON

Cifra de afaceri
297.549 RON +65.2% față de anul precedent
Profit net
46.426 RON +5520.58% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
9.222 RON -84.98% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 180.109 RON. Profit: 826 RON

Cifra de afaceri: 180.109 RON. Profit: 826 RON

Cifra de afaceri
180.109 RON +324.01% față de anul precedent
Profit net
826 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
61.400 RON +30.9% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 3 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 42.478 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 42.478 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
42.478 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
7.721 RON
Angajati
1
Datorii
46.906 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 37264/2022sedii secundare şi
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSTEM EDUCATION S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8891 in Sector 2 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

STEM EDUCATION S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8891 in Sector 2 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

12.082022Mentiune · Buletin 37264/2022sedii secundare şi

sedii secundare şi înregistrarea datelor din declaraţia tip - model 3 pe propria răspundere în registrul comerţului privind autorizarea funcţionării

Companie
STEM EDUCATION S.R.L.
CUI
46271300
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
12.08.2022
Registrul Comerțului
J40/10928/2022
EUID
ROONRC.J40/10928/2022
Număr încheiere
112044
Număr dosar
570629
Data dosarului
10.08.2022
Tribunal
Bucureşti
Registrator
Iuliana Robu

Subiecte

sedii secundare şi

Documente menționate

  • Declaraţie-tip pe propria răspundere - model 3 nr. 570629 din 10.08.2022
  • Decizie asociat unic nr. 1 din 10.08.2022
Vezi Buletinul ONRC nr. 37264/2022 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 8891, Municipiul Bucureşti

MAGIC YEARS SRL
CUI: 36884919CAEN: 8891
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2017-01-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
297.720 RON
Profit
20.151 RON
Angajati
5
LAND OF KIDS AFTERSCHOOL S.R.L.
CUI: 43732794CAEN: 8891
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2021-02-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
297.482 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
KIDBIZ CONCEPT SRL
CUI: 35063265CAEN: 8891
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2015-09-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.248 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
BURSUCEII VESELI SRL
CUI: 15712210CAEN: 8891
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2003-09-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
309.240 RON
Profit
231.412 RON
Angajati
1
CENTRUL PASCAL S.R.L.
CUI: 34855380CAEN: 8891
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2015-08-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
294.785 RON
Profit
23.552 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 8891, Municipiul Bucureşti

DDI KIDS EDUCATION S.R.L.
CUI: 46204998CAEN: 8891
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2022-05-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
74.580 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
MINTI COLORATE S.R.L.
CUI: 46299777CAEN: 8891
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2022-06-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.093.218 RON
Profit
136.943 RON
Angajati
7

Alte firme din Municipiul Bucureşti

AMO DEEP MUSIC S.R.L.
CUI: 46271334CAEN: 9002
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2022-06-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.089.874 RON
Profit
241.812 RON
Angajati
1
LACATUS IN ZONA S.R.L.
CUI: 46270770CAEN: 4752
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2022-06-08
fara e-Factura
MODASTINA S.R.L.
CUI: 46273017CAEN: 4771
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2022-06-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
45.235 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
EDI MOTO BUCUREŞTI S.R.L.
CUI: 46252910CAEN: 8553
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2022-06-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
363.600 RON
Profit
59.645 RON
Angajati
6
DIS DISTRIBUTIE IMPEX S.R.L.
CUI: 46285593CAEN: 4639
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2022-06-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
513.932 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
A&A EXCELLENT CLEAN S.R.L.
CUI: 46413633CAEN: 8121
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2022-07-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
289.927 RON
Profit
59.854 RON
Angajati
1
HERK LOGISTIC S.R.L.
CUI: 47635239CAEN: 4941
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2023-02-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
15.215 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul STEM EDUCATION S.R.L.?

CUI-ul STEM EDUCATION S.R.L. este 46271300.

Unde este sediul STEM EDUCATION S.R.L.?

STEM EDUCATION S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Claudiu nr. 22, 21517, Sector 2 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata STEM EDUCATION S.R.L.?

STEM EDUCATION S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a STEM EDUCATION S.R.L. in 2024?

In 2024, STEM EDUCATION S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 297.549 RON.

Cati angajati are STEM EDUCATION S.R.L.?

STEM EDUCATION S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are STEM EDUCATION S.R.L.?

STEM EDUCATION S.R.L. are codul CAEN principal 8891 (Activități de îngrijire zilnică pentru copii).

Ce profit a inregistrat STEM EDUCATION S.R.L. in 2024?

STEM EDUCATION S.R.L. a inregistrat un profit net de 46.426 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.