Activ Plătitor TVA

PRESTIGE AUTO SERV S.R.L.

CUI: 46367367
CIF: RO46367367
Reg. Com.: J30/694/2022
CAEN: 4520
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 24 iunie 2022 · 4 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 15 octombrie 2026 la 02:43

Despre PRESTIGE AUTO SERV S.R.L.

PRESTIGE AUTO SERV S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Botiz Com. Botiz, judetul SATU MARE, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activeaza in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul (cod CAEN 4520). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, PRESTIGE AUTO SERV S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 500.987 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+616.0%). Profitul net inregistrat a fost de 25.404 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 17.622 RON in 2022 la 500.987 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
500.987 RON
Venituri totale
521.575 RON
Cheltuieli totale
485.937 RON
Profit brut
35.638 RON
Profit net
25.404 RON
Marja profit net
5,07%
Active imobilizate
107.888 RON
Active circulante
129.247 RON
Stocuri
35.604 RON
Creanțe
43.240 RON
Casa & conturi bănci
50.403 RON
Capital propriu
30.995 RON

Contact

AdresaRomania, SATU MARE, Sat Botiz Com. Botiz, Str. Şirul Mare nr. 3, 447065
Telefon0755403071

Adresă sediu social

Romania, SATU MARE, Sat Botiz Com. Botiz, Str. Şirul Mare nr. 3, 447065
Cod poștal: 447065
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, SATU MARE, Sat Botiz Com. Botiz, Str. Şirul Mare nr. 3, 447065
Cod postal
447065
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 24.06.2022
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
500.987 RON
Rezultat net
25.404 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 500.987 RON 69.972 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 521.575 RON 123.974 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 485.937 RON 117.606 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 35.638 RON 6.368 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 25.404 RON 5.117 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 107.888 RON 134.316 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 129.247 RON 3.820 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 237.135 RON 138.136 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 35.604 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 43.240 RON 1.892 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 50.403 RON 1.928 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 206.140 RON 132.545 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 30.995 RON 5.591 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active237.135RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

86,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale237.135 RON
Datorii totale206.140 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
10,7 %Profit net / active totale
ROE
82,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,63 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
13,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 500.987 +616,0% față de anul precedent 521.575 485.937 35.638 +459,6% față de anul precedent 25.404 +396,5% față de anul precedent 0 0
2023 69.972 +297,1% față de anul precedent 123.974 117.606 6.368 +1.315,1% față de anul precedent 5.117 +1.767,5% față de anul precedent 0 0
2022 17.622 17.622 17.172 450 274 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 107.888 129.247 237.135 35.604 43.240 50.403
2023 134.316 3.820 138.136 0 1.892 1.928
2022 83.691 365 84.056 0 0 365

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 206.140 +55,5% față de anul precedent 30.995 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2023 132.545 +58,6% față de anul precedent 5.591 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2022 83.582 474 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

33din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare18 / 20
Profitabilitate5 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
FRFEDOR-IULIAN ROMANIUCfondatorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 37905/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 500.987 RON. Profit: 25.404 RON

Cifra de afaceri: 500.987 RON. Profit: 25.404 RON

Cifra de afaceri
500.987 RON +615.98% față de anul precedent
Profit net
25.404 RON +396.46% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
206.140 RON +55.52% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 69.972 RON. Profit: 5.117 RON

Cifra de afaceri: 69.972 RON. Profit: 5.117 RON

Cifra de afaceri
69.972 RON +297.07% față de anul precedent
Profit net
5.117 RON +1767.52% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
132.545 RON +58.58% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 17.622 RON. Profit: 274 RON

Cifra de afaceri: 17.622 RON. Profit: 274 RON

Cifra de afaceri
17.622 RON
Profit net
274 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
83.582 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataPRESTIGE AUTO SERV S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4520 in Sat Botiz Com. Botiz (SATU MARE)

PRESTIGE AUTO SERV S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4520 in Sat Botiz Com. Botiz (SATU MARE)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

14.102026Mentiune · Buletin 37905/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice

capital social; domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 07.09.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
PRESTIGE AUTO SERV S.R.L.
CUI
46367367
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
14.10.2026
Registrul Comerțului
J30/694/2022
EUID
ROONRC.J30/694/2022
Sediu
Sat Botiz, Comuna Botiz, Jud. Satu Mare, Strada ŞIRUL MARE, Nr. 3
Județ
Satu Mare
Număr încheiere
807880
Data încheierii
13.10.2026
Număr dosar
3614033
Data dosarului
09.09.2026
Tribunal
Satu
Registrator
Anca-Teodora Dragoi

Subiecte

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice

Documente menționate

  • Decizie asociat unic nr. 1 din 07.09.2026
  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 3614033 din 09.09.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 37905/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4520, Satu Mare

SPĂL SINGUR S.R.L.
CUI: 40457770CAEN: 4520
Activ
SATU MARE, Sat Vetiş Com. Vetiş2019-01-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
510.744 RON
Profit
23.158 RON
Angajati
3
MATRIX INTERNATIONAL S.R.L.
CUI: 18665082CAEN: 4520
Activ
SATU MARE, Mun. Carei2006-05-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
497.354 RON
Profit
34.921 RON
Angajati
2
KORNIS CAR SERVICE S.R.L.
CUI: 43990165CAEN: 4520
Activ
SATU MARE, Sat Turulung Com. Turulung2021-03-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
578.347 RON
Profit
17.863 RON
Angajati
2
COD PERFORMANCE S.R.L.
CUI: 40077682CAEN: 4520
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare2018-10-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
430.812 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MONARH CLEAN SRL
CUI: 31271603CAEN: 4520
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare2013-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
735.397 RON
Profit
16.208 RON
Angajati
7
MIU SM TRADE S.R.L.
CUI: 40403967CAEN: 4520
Activ
SATU MARE, Sat Gherţa Mică Com. Gherţa Mică2019-01-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
358.278 RON
Profit
12.489 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4520, Satu Mare

MAJAR MJR AUTO S.R.L.
CUI: 46350314CAEN: 4520
Activ
SATU MARE, Mun. Carei2022-06-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
332.062 RON
Profit
17.281 RON
Angajati
1
ŞIKE MIHAI S.R.L.
CUI: 46369180CAEN: 4520
Activ
SATU MARE, Sat Remetea Oaşului Com. Oraşu Nou2022-06-27
fara e-Factura
CHF MULTI INOVATIV S.R.L.
CUI: 46068802CAEN: 4520
Activ
SATU MARE, Sat Cămin Com. Cămin2022-05-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
50.750 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Alte firme din Satu Mare

MEMPHIS 1977 GROUP S.R.L.
CUI: 46367340CAEN: 4751
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare2022-06-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
PORT FADYA S.R.L.
CUI: 46359054CAEN: 4642
Activ
SATU MARE, Sat Dorolţ Com. Dorolţ2022-06-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MINA CARMINA SERVICES S.R.L.
CUI: 46393986CAEN: 8299
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare2022-06-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.366.840 RON
Profit
100.029 RON
Angajati
15
BETA - GYN S.R.L.
CUI: 46160751CAEN: 8622
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare2022-05-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
287.104 RON
Profit
160.951 RON
Angajati
1
RAT BAU TEHNIC S.R.L.
CUI: 46542760CAEN: 4120
Activ
SATU MARE, Sat Călineşti-Oaş Com. Călineşti-Oaş2022-07-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
30.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
BENMED CARDIO S.R.L.
CUI: 44213531CAEN: 8622
Activ
SATU MARE, Sat Foieni Com. Foieni2021-04-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
494.995 RON
Profit
360.806 RON
Angajati
1
HF MEDICAL A-Z S.R.L.
CUI: 48600620CAEN: 8622
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare2023-08-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
228.650 RON
Profit
62.763 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul PRESTIGE AUTO SERV S.R.L.?

CUI-ul PRESTIGE AUTO SERV S.R.L. este 46367367.

Unde este sediul PRESTIGE AUTO SERV S.R.L.?

PRESTIGE AUTO SERV S.R.L. are sediul in Romania, SATU MARE, Sat Botiz Com. Botiz, Str. Şirul Mare nr. 3, 447065, Sat Botiz Com. Botiz, judetul SATU MARE.

Cand a fost infiintata PRESTIGE AUTO SERV S.R.L.?

PRESTIGE AUTO SERV S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a PRESTIGE AUTO SERV S.R.L. in 2024?

In 2024, PRESTIGE AUTO SERV S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 500.987 RON.

Cati angajati are PRESTIGE AUTO SERV S.R.L.?

PRESTIGE AUTO SERV S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are PRESTIGE AUTO SERV S.R.L.?

PRESTIGE AUTO SERV S.R.L. are codul CAEN principal 4520.

Ce profit a inregistrat PRESTIGE AUTO SERV S.R.L. in 2024?

PRESTIGE AUTO SERV S.R.L. a inregistrat un profit net de 25.404 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
15 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
15 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.