Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 19:15
Despre XBT SMART S.R.L.
XBT SMART S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Vlad Ţepeş Com. Comana, judetul GIURGIU, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase" (cod CAEN 0111), in sectorul agricultura, silvicultura si pescuit. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, XBT SMART S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.098.122 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+543.9%). Profitul net inregistrat a fost de 604.598 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2, in crestere fata de anul anterior.
Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 2.098.122 RON
- Venituri totale
- 2.108.235 RON
- Cheltuieli totale
- 1.405.400 RON
- Profit brut
- 702.835 RON
- Profit net
- 604.598 RON
- Marja profit net
- 28,82%
- Active imobilizate
- 323.683 RON
- Active circulante
- 993.409 RON
- Stocuri
- 263.271 RON
- Creanțe
- 593.939 RON
- Casa & conturi bănci
- 136.199 RON
- Capital propriu
- 615.759 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, GIURGIU, Sat Vlad Ţepeş Com. Comana, Str. Dispensarului nr. 651, 87059
- Detalii
- CAMERA 1
- Cod postal
- 87059
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 29.06.2022
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Giurgiu
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- TVA la incasare
- 1 iulie 2024 - 1 decembrie 2025
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2022 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 2.098.122 RON
- Rezultat net
- 604.598 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 2.098.122 RON | 325.855 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 2.108.235 RON | 376.485 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 1.405.400 RON | 307.842 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 702.835 RON | 68.643 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 604.598 RON | 65.595 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 323.683 RON | 281 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 993.409 RON | 114.194 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 1.317.092 RON | 114.475 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 263.271 RON | 67.558 RON |
| CreanțeSume de încasat | 593.939 RON | 23.264 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 136.199 RON | 23.372 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 701.333 RON | 47.880 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 615.759 RON | 66.595 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 2 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 45,9 %Profit net / active totale
- ROE
- 98,2 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 1,42 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 46,8 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.098.122 +543,9% față de anul precedent | 2.108.235 | 1.405.400 | 702.835 +923,9% față de anul precedent | 604.598 +821,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 325.855 | 376.485 | 307.842 | 68.643 | 65.595 | 0 | 0 |
| 2022 | 0 | 31.860 | 31.860 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 323.683 | 993.409 | 1.317.092 | 263.271 | 593.939 | 136.199 |
| 2023 | 281 | 114.194 | 114.475 | 67.558 | 23.264 | 23.372 |
| 2022 | 281 | 34.529 | 34.810 | 31.860 | 950 | 1.719 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 701.333 +1.364,8% față de anul precedent | 615.759 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2023 | 47.880 +41,6% față de anul precedent | 66.595 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 33.810 | 1.000 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| MLMIHAELA LILIANA OŢETARU | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
7 repere. O singură cronologie.
Din 2022 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 22520/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Deschide înregistrarea completă2025 1 repere
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 2.098.122 RON. Profit: 604.598 RON
Cifra de afaceri: 2.098.122 RON. Profit: 604.598 RON
- Cifra de afaceri
- 2.098.122 RON +543.88% față de anul precedent
- Profit net
- 604.598 RON +821.71% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 701.333 RON +1364.77% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 325.855 RON. Profit: 65.595 RON
Cifra de afaceri: 325.855 RON. Profit: 65.595 RON
- Cifra de afaceri
- 325.855 RON
- Profit net
- 65.595 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 47.880 RON +41.61% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 33.810 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2022ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataXBT SMART S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 0111 in Sat Vlad Ţepeş Com. Comana (GIURGIU)
XBT SMART S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 0111 in Sat Vlad Ţepeş Com. Comana (GIURGIU)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
12.062026Mentiune · Buletin 22520/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
- Companie
- XBT SMART S.R.L.
- CUI
- 46395480
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 12.06.2026
- Registrul Comerțului
- J52/653/2022
- EUID
- ROONRC.J52/653/2022
- Sediu
- Sat Vlad Ţepeş, Comuna Comana, Jud. Giurgiu, Strada Dispensarului, Nr. 651, CAMERA 1
- Județ
- Giurgiu
- Număr încheiere
- 472760
- Data încheierii
- 11.06.2026
- Număr dosar
- 2285191
- Data dosarului
- 08.06.2026
- Tribunal
- Giurgiu
- Registrator
- Iozefina-Georgiana Ochetan
Subiecte
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Documente menționate
- Cerere de înregistrare nr. 2285191 din 08.06.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 0111, Giurgiu
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 0111, Giurgiu
Alte firme din Giurgiu
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul XBT SMART S.R.L.?
CUI-ul XBT SMART S.R.L. este 46395480.
Unde este sediul XBT SMART S.R.L.?
XBT SMART S.R.L. are sediul in Romania, GIURGIU, Sat Vlad Ţepeş Com. Comana, Str. Dispensarului nr. 651, 87059, Sat Vlad Ţepeş Com. Comana, judetul GIURGIU.
Cand a fost infiintata XBT SMART S.R.L.?
XBT SMART S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a XBT SMART S.R.L. in 2024?
In 2024, XBT SMART S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.098.122 RON.
Cati angajati are XBT SMART S.R.L.?
XBT SMART S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.
Ce activitate are XBT SMART S.R.L.?
XBT SMART S.R.L. are codul CAEN principal 0111 (Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase).
Ce profit a inregistrat XBT SMART S.R.L. in 2024?
XBT SMART S.R.L. a inregistrat un profit net de 604.598 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.