Activ Plătitor TVA

BUILDMAX CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 46396044
CIF: RO46396044
Reg. Com.: J2022002308137
CAEN: 4100
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 30 iunie 2022 · 4 ani
Distribuie:

Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 19:43

Despre BUILDMAX CONSTRUCT S.R.L.

BUILDMAX CONSTRUCT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Constanţa, judetul CONSTANŢA, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale" (cod CAEN 4100), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, BUILDMAX CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.284.737 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+1527.2%). Profitul net inregistrat a fost de 281.431 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 10, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a scazut semnificativ de la 4.435.708 RON in 2022 la 1.284.737 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.284.737 RON
Venituri totale
1.284.738 RON
Cheltuieli totale
966.692 RON
Profit brut
318.046 RON
Profit net
281.431 RON
Marja profit net
21,91%
Active imobilizate
2.143.513 RON
Active circulante
2.696.612 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
2.690.500 RON
Casa & conturi bănci
6.112 RON
Capital propriu
4.086.280 RON

Contact

AdresaRomania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Str. Interioară 3 nr. 19, 900330
Detalii adresaBIROU 1J
Telefon0721209205

Adresă sediu social

Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Str. Interioară 3 nr. 19, 900330
Cod poștal: 900330
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Str. Interioară 3 nr. 19, 900330
Detalii
BIROU 1J
Cod postal
900330
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Strain
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 30.06.2022
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 ianuarie 2023

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.284.737 RON
Rezultat net
281.431 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.284.737 RON 78.956 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.284.738 RON 78.957 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 966.692 RON 511.937 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 318.046 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 281.431 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 432.980 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 433.651 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 2.143.513 RON 557.826 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 2.696.612 RON 3.786.016 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 4.840.125 RON 4.343.842 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 2.690.500 RON 3.776.833 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 6.112 RON 9.183 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 754.143 RON 539.092 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 4.086.280 RON 3.804.849 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 10 persoane 9 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active4.840.125RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

15,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale4.840.125 RON
Datorii totale754.143 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
5,8 %Profit net / active totale
ROE
6,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
3,58 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
84,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.284.737 +1.527,2% față de anul precedent 1.284.738 966.692 318.046 281.431 0 0
2023 78.956 -98,2% față de anul precedent 78.957 511.937 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 432.980 433.651
2022 4.435.708 4.435.708 163.738 4.271.970 4.228.500 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 2.143.513 2.696.612 4.840.125 0 2.690.500 6.112
2023 557.826 3.786.016 4.343.842 0 3.776.833 9.183
2022 0 4.370.108 4.370.108 0 4.353.853 16.255

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 754.143 +39,9% față de anul precedent 4.086.280 Neraportat 10 +11,1% față de anul precedent
2023 539.092 +309,6% față de anul precedent 3.804.849 Neraportat 9 +12,5% față de anul precedent
2022 131.608 4.238.500 Neraportat 8

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.284.737 RON. Profit: 281.431 RON

Cifra de afaceri: 1.284.737 RON. Profit: 281.431 RON

Cifra de afaceri
1.284.737 RON +1527.16% față de anul precedent
Profit net
281.431 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
10 +11.11% față de anul precedent
Datorii
754.143 RON +39.89% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 78.956 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 78.956 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
78.956 RON -98.22% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
433.651 RON
Angajati
9 +12.5% față de anul precedent
Datorii
539.092 RON +309.62% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 4.435.708 RON. Profit: 4.228.500 RON

Cifra de afaceri: 4.435.708 RON. Profit: 4.228.500 RON

Cifra de afaceri
4.435.708 RON
Profit net
4.228.500 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
8
Datorii
131.608 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataBUILDMAX CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Mun. Constanţa (CONSTANŢA)

BUILDMAX CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Mun. Constanţa (CONSTANŢA)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4100, Constanţa

COVATIN SRL
CUI: 4083300CAEN: 4100
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa1993-06-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.315.971 RON
Profit
10.444 RON
Angajati
9
INTER MANAGEMENT CONSTRUCT SRL
CUI: 27740310CAEN: 4100
Activ
CONSTANŢA, Sat Lumina Com. Lumina2010-11-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.276.699 RON
Profit
13.011 RON
Angajati
8
VMA TRUCKS ROUTE S.R.L.
CUI: 40223516CAEN: 4100
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2018-11-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.317.179 RON
Profit
118.820 RON
Angajati
4
POWER CONSTRUCT PARTNERS S.R.L.
CUI: 16986019CAEN: 4100
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2004-11-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.274.732 RON
Profit
140.964 RON
Angajati
1
DEACONU SOLID CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 40832322CAEN: 4100
Activ
CONSTANŢA, Sat Izvoru Mare Com. Peştera2019-03-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.425.213 RON
Profit
420.500 RON
Angajati
3
DNS PROFESSIONAL WORK S.R.L.
CUI: 47125183CAEN: 4100
Activ
CONSTANŢA, Orş. Cernavodă2022-11-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.178.025 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4100, Constanţa

SEBI&TAVI CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 46377514CAEN: 4100
Activ
CONSTANŢA, Sat Rasova Com. Rasova2022-06-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
310.760 RON
Profit
44.790 RON
Angajati
2

Alte firme din Constanţa

ISR BARACHE COM S.R.L.
CUI: 46396036CAEN: 1013
Activ
CONSTANŢA, Sat Mihail Kogălniceanu Com. Mihail Kogălniceanu2022-06-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
762.603 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
CHEF GALLERY CONCEPT S.R.L.
CUI: 46396052CAEN: 5610
Activ
CONSTANŢA, Mun. Medgidia2022-06-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
15.259 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
REZIDENTIAL TOTAL SHOP S.R.L.
CUI: 46333275CAEN: 4711
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2022-06-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
414.670 RON
Profit
78.692 RON
Angajati
1
MA CARDIOCLINIQUE S.R.L.
CUI: 45738629CAEN: 8622
Activ
CONSTANŢA, Orş. Murfatlar2022-03-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
684.758 RON
Profit
603.899 RON
Angajati
1
MARINE STTS BROKER S.R.L.
CUI: 47120364CAEN: 5226
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2022-11-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
138.520 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
BGM PILIS ACTIV SRL
CUI: 38195716CAEN: 5630
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2017-09-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
72.666 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul BUILDMAX CONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul BUILDMAX CONSTRUCT S.R.L. este 46396044.

Unde este sediul BUILDMAX CONSTRUCT S.R.L.?

BUILDMAX CONSTRUCT S.R.L. are sediul in Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Str. Interioară 3 nr. 19, 900330, Mun. Constanţa, judetul CONSTANŢA.

Cand a fost infiintata BUILDMAX CONSTRUCT S.R.L.?

BUILDMAX CONSTRUCT S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a BUILDMAX CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

In 2024, BUILDMAX CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.284.737 RON.

Cati angajati are BUILDMAX CONSTRUCT S.R.L.?

BUILDMAX CONSTRUCT S.R.L. a raportat un numar mediu de 10 salariati in 2024.

Ce activitate are BUILDMAX CONSTRUCT S.R.L.?

BUILDMAX CONSTRUCT S.R.L. are codul CAEN principal 4100 (Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale).

Ce profit a inregistrat BUILDMAX CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

BUILDMAX CONSTRUCT S.R.L. a inregistrat un profit net de 281.431 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.