Activ Plătitor TVA

GBI PAUL DESIGN S.R.L.

CUI: 46430928
CIF: RO46430928
Reg. Com.: J15/1118/2022
CAEN: 7111
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 6 iulie 2022 · 4 ani
Distribuie:

Activități de arhitectură

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 19:27

Despre GBI PAUL DESIGN S.R.L.

GBI PAUL DESIGN S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Iedera de Sus Com. Iedera, judetul DÂMBOVIŢA, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de arhitectură" (cod CAEN 7111), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, GBI PAUL DESIGN S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 158.730 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+74.4%). Profitul net inregistrat a fost de 46.920 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 9.300 RON in 2022 la 158.730 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
158.730 RON
Venituri totale
158.730 RON
Cheltuieli totale
110.222 RON
Profit brut
48.508 RON
Profit net
46.920 RON
Marja profit net
29,56%
Active imobilizate
175.819 RON
Active circulante
254.363 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
205.000 RON
Casa & conturi bănci
49.363 RON
Capital propriu
107.575 RON

Contact

AdresaRomania, DÂMBOVIŢA, Sat Iedera de Sus Com. Iedera
Telefon0734409117

Adresă sediu social

Romania, DÂMBOVIŢA, Sat Iedera de Sus Com. Iedera
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, DÂMBOVIŢA, Sat Iedera de Sus Com. Iedera
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 06.07.2022
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Moreni
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
158.730 RON
Rezultat net
46.920 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 158.730 RON 91.000 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 158.730 RON 91.000 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 110.222 RON 38.177 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 48.508 RON 52.823 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 46.920 RON 51.913 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 175.819 RON 242.854 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 254.363 RON 66.828 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 430.182 RON 309.682 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 205.000 RON 34.000 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 49.363 RON 32.828 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 122.627 RON 249.027 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 107.575 RON 60.655 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active430.182RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

28,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale430.182 RON
Datorii totale122.627 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
10,9 %Profit net / active totale
ROE
43,6 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,07 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
25,0 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 158.730 +74,4% față de anul precedent 158.730 110.222 48.508 -8,2% față de anul precedent 46.920 -9,6% față de anul precedent 0 0
2023 91.000 +878,5% față de anul precedent 91.000 38.177 52.823 +511,7% față de anul precedent 51.913 +507,7% față de anul precedent 0 0
2022 9.300 9.300 665 8.635 8.542 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 175.819 254.363 430.182 0 205.000 49.363
2023 242.854 66.828 309.682 0 34.000 32.828
2022 0 10.142 10.142 0 0 10.142

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 122.627 -50,8% față de anul precedent 107.575 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2023 249.027 +17.687,6% față de anul precedent 60.655 Neraportat 2
2022 1.400 8.742 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

11din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare11 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

4 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
4 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 158.730 RON. Profit: 46.920 RON

Cifra de afaceri: 158.730 RON. Profit: 46.920 RON

Cifra de afaceri
158.730 RON +74.43% față de anul precedent
Profit net
46.920 RON -9.62% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
122.627 RON -50.76% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 91.000 RON. Profit: 51.913 RON

Cifra de afaceri: 91.000 RON. Profit: 51.913 RON

Cifra de afaceri
91.000 RON +878.49% față de anul precedent
Profit net
51.913 RON +507.74% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
249.027 RON +17687.64% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 9.300 RON. Profit: 8.542 RON

Cifra de afaceri: 9.300 RON. Profit: 8.542 RON

Cifra de afaceri
9.300 RON
Profit net
8.542 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.400 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataGBI PAUL DESIGN S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7111 in Sat Iedera de Sus Com. Iedera (DÂMBOVIŢA)

GBI PAUL DESIGN S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7111 in Sat Iedera de Sus Com. Iedera (DÂMBOVIŢA)

4 din 4 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7111, Dâmboviţa

URBANIZE S.R.L.
CUI: 44743309CAEN: 7111
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2021-08-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
162.500 RON
Profit
2.163 RON
Angajati
2
DESIGNESCU S.R.L.
CUI: 43258721CAEN: 7111
Activ
DÂMBOVIŢA, Orş. Pucioasa2020-10-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
151.150 RON
Profit
35.661 RON
Angajati
2
ARCH.EDIT S.R.L.
CUI: 39975280CAEN: 7111
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2018-10-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
167.415 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
SIGMA HABITAT STUDIO S.R.L.
CUI: 46662057CAEN: 7111
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Gura Vulcanei Com. Vulcana-Pandele2022-08-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
148.000 RON
Profit
72.916 RON
Angajati
0
WORLDWIDE COMBO SRL
CUI: 35534508CAEN: 7111
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Cuparu Com. Dragodana2016-01-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
252.345 RON
Profit
78.058 RON
Angajati
1
ARHICUB PROIECT SRL
CUI: 28417688CAEN: 7111
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Viforâta Com. Aninoasa2011-05-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
82.121 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7111, Dâmboviţa

ARHI LAND STUDIO S.R.L.
CUI: 46564393CAEN: 7111
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2022-07-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
292.368 RON
Profit
134.786 RON
Angajati
1
IUCALIAN ARHITECT S.R.L.
CUI: 45882011CAEN: 7111
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2022-03-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
74.688 RON
Profit
15.744 RON
Angajati
1

Alte firme din Dâmboviţa

REVERIA RECORDS S.R.L.
CUI: 46414922CAEN: 5920
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Brebu Com. Runcu2022-07-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
116.857 RON
Profit
31.902 RON
Angajati
0
TRISTAR STEEL MOTION S.R.L.
CUI: 46453573CAEN: 7020
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2022-07-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.620.776 RON
Profit
11.378 RON
Angajati
2
TERMOMIH DESIGN S.R.L.
CUI: 44758024CAEN: 2223
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Râncăciov Com. Dragomireşti2021-08-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
792.860 RON
Profit
7.701 RON
Angajati
2
CRIS CONSTRUCT SIGNUM S.R.L.
CUI: 48291230CAEN: 4120
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2023-06-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
147.420 RON
Profit
49.287 RON
Angajati
1
CODREX-COM SRL
CUI: 9665911CAEN: 4711
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Moreni1997-08-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
14.786 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul GBI PAUL DESIGN S.R.L.?

CUI-ul GBI PAUL DESIGN S.R.L. este 46430928.

Unde este sediul GBI PAUL DESIGN S.R.L.?

GBI PAUL DESIGN S.R.L. are sediul in Romania, DÂMBOVIŢA, Sat Iedera de Sus Com. Iedera, Sat Iedera de Sus Com. Iedera, judetul DÂMBOVIŢA.

Cand a fost infiintata GBI PAUL DESIGN S.R.L.?

GBI PAUL DESIGN S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a GBI PAUL DESIGN S.R.L. in 2024?

In 2024, GBI PAUL DESIGN S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 158.730 RON.

Cati angajati are GBI PAUL DESIGN S.R.L.?

GBI PAUL DESIGN S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are GBI PAUL DESIGN S.R.L.?

GBI PAUL DESIGN S.R.L. are codul CAEN principal 7111 (Activități de arhitectură).

Ce profit a inregistrat GBI PAUL DESIGN S.R.L. in 2024?

GBI PAUL DESIGN S.R.L. a inregistrat un profit net de 46.920 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.