Activități ale agențiilor de publicitate
Surse și actualizareActualizat: 22 septembrie 2026 la 03:00
Despre INNOVATE MEDIA STUDIO S.R.L.
INNOVATE MEDIA STUDIO S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Iaşi, judetul IAŞI, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități ale agențiilor de publicitate" (cod CAEN 7311), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2025, INNOVATE MEDIA STUDIO S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 104.068 RON, in scadere fata de anul precedent (-28.6%). Profitul net inregistrat a fost de 11.068 RON. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a scazut de la 159.433 RON in 2022 la 104.068 RON in 2025.
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 104.068 RON
- Venituri totale
- 111.635 RON
- Cheltuieli totale
- 94.319 RON
- Profit brut
- 17.316 RON
- Profit net
- 11.068 RON
- Marja profit net
- 10,64%
- Active imobilizate
- 76.067 RON
- Active circulante
- 30.119 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 3.662 RON
- Casa & conturi bănci
- 26.457 RON
- Capital propriu
- 75.260 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Canta nr. 29, 700529
- Cod postal
- 700529
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 21.07.2022
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
- Platitor TVA
- Da
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2022 –2025 · RON
- An explorat în grafic
- 2025
- Cifră de afaceri
- 104.068 RON
- Rezultat net
- 11.068 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 104.068 RON | 145.765 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 111.635 RON | 170.513 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 94.319 RON | 205.263 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 17.316 RON | 0 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 11.068 RON | 0 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 34.750 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 34.750 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 76.067 RON | 101.288 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 30.119 RON | 29.389 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 106.186 RON | 130.677 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 840 RON |
| CreanțeSume de încasat | 3.662 RON | 11.900 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 26.457 RON | 16.649 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 34.320 RON | 68.344 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 75.260 RON | 64.192 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2025
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2025
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2025
- ROA
- 10,4 %Profit net / active totale
- ROE
- 14,7 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,88 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 70,9 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 104.068 -28,6% față de anul precedent | 111.635 | 94.319 | 17.316 | 11.068 | 0 | 0 |
| 2024 | 145.765 -10,8% față de anul precedent | 170.513 | 205.263 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 34.750 | 34.750 |
| 2023 | 163.447 +2,5% față de anul precedent | 163.788 | 152.591 | 11.197 -88,1% față de anul precedent | 9.452 -89,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 159.433 | 159.433 | 65.456 | 93.977 | 89.290 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 76.067 | 30.119 | 106.186 | 0 | 3.662 | 26.457 |
| 2024 | 101.288 | 29.389 | 130.677 | 840 | 11.900 | 16.649 |
| 2023 | 129.939 | 18.346 | 148.285 | 0 | 6.750 | 11.596 |
| 2022 | 155.776 | 47.229 | 203.005 | 0 | 47.115 | 114 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 34.320 -49,8% față de anul precedent | 75.260 | Neraportat | 0 |
| 2024 | 68.344 +31,4% față de anul precedent | 64.192 | Neraportat | 0 |
| 2023 | 52.005 -57,7% față de anul precedent | 98.942 | Neraportat | 0 |
| 2022 | 123.037 | 89.490 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2025
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
6 repere. O singură cronologie.
Din 2022 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 33851/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Deschide înregistrarea completă2025 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2025Cifra de afaceri: 104.068 RON. Profit: 11.068 RON
Cifra de afaceri: 104.068 RON. Profit: 11.068 RON
- Cifra de afaceri
- 104.068 RON -28.61% față de anul precedent
- Profit net
- 11.068 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 34.320 RON -49.78% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20252024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 145.765 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 145.765 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 145.765 RON -10.82% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 34.750 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 68.344 RON +31.42% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 163.447 RON. Profit: 9.452 RON
Cifra de afaceri: 163.447 RON. Profit: 9.452 RON
- Cifra de afaceri
- 163.447 RON +2.52% față de anul precedent
- Profit net
- 9.452 RON -89.41% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 52.005 RON -57.73% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 159.433 RON. Profit: 89.290 RON
Cifra de afaceri: 159.433 RON. Profit: 89.290 RON
- Cifra de afaceri
- 159.433 RON
- Profit net
- 89.290 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 123.037 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2022ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataINNOVATE MEDIA STUDIO S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7311 in Mun. Iaşi (IAŞI)
INNOVATE MEDIA STUDIO S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7311 in Mun. Iaşi (IAŞI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
14.092026Mentiune · Buletin 33851/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
- Companie
- INNOVATE MEDIA STUDIO S.R.L.
- CUI
- 46514387
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 14.09.2026
- Registrul Comerțului
- J22/2708/2022
- EUID
- ROONRC.J22/2708/2022
- Sediu
- Municipiul Iaşi, Jud. Iaşi, Strada Canta, Nr. 29, Bl. 504, Scara C, Etaj 4, Ap. 18
- Județ
- Iaşi
- Număr încheiere
- 718423
- Data încheierii
- 11.09.2026
- Număr dosar
- 3333198
- Data dosarului
- 24.08.2026
- Tribunal
- Iasi
- Registrator
- Cristina Marinela Stan
Subiecte
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Documente menționate
- Cerere de înregistrare nr. 3333198 din 24.08.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Proceduri de achiziție
Înregistrare SEAP
- Stare
- Inregistrat
- Tip participant
- Ofertant
- Calitate
- Castigator, Participant
- Înregistrat la
- 14 august 2022
- Reprezentant legal
- Ionescu Silvia
- Website
- https://e-licitatie.ro
Catalog electronic
| Calitate | Achiziții directe | Cereri de ofertă | Licitații deschise | Licitații restrânse | Licitații electronice | Proceduri simplificate | Total |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Castigator | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Participant | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Identificare și contact SEAP
- ID SEAP
- 100178385
- CUI
- 46514387
- Denumire în SEAP
- INNOVATE MEDIA STUDIO S.R.L.
- Persoană de contact
- Ionescu Silvia
- Adresă
- Strada: Canta, nr. 29, Sector: -, Judet: Iasi, Localitate: Iasi, Cod postal: 700529
- Localitate
- Iasi
- Județ
- Iasi
- Cod poștal
- 700529
- Telefon
- +40 740094407
- Date preluate la
- 22 septembrie 2026
Date din SEAP (e‑licitatie.ro) · actualizat 22 septembrie 2026
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 7311, Iaşi
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7311, Iaşi
Alte firme din Iaşi
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul INNOVATE MEDIA STUDIO S.R.L.?
CUI-ul INNOVATE MEDIA STUDIO S.R.L. este 46514387.
Unde este sediul INNOVATE MEDIA STUDIO S.R.L.?
INNOVATE MEDIA STUDIO S.R.L. are sediul in Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Canta nr. 29, 700529, Mun. Iaşi, judetul IAŞI.
Cand a fost infiintata INNOVATE MEDIA STUDIO S.R.L.?
INNOVATE MEDIA STUDIO S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a INNOVATE MEDIA STUDIO S.R.L. in 2025?
In 2025, INNOVATE MEDIA STUDIO S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 104.068 RON.
Ce activitate are INNOVATE MEDIA STUDIO S.R.L.?
INNOVATE MEDIA STUDIO S.R.L. are codul CAEN principal 7311 (Activități ale agențiilor de publicitate).
Ce profit a inregistrat INNOVATE MEDIA STUDIO S.R.L. in 2025?
INNOVATE MEDIA STUDIO S.R.L. a inregistrat un profit net de 11.068 RON in 2025.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 22 septembrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 22 octombrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.