Activ Plătitor TVA

SAFE LIGHT TENSION S.R.L.

CUI: 46731858
CIF: RO46731858
Reg. Com.: J26/1625/2022
CAEN: 4321
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 29 august 2022 · 4 ani
Distribuie:

Lucrări de instalaţii electrice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 19:36

Despre SAFE LIGHT TENSION S.R.L.

SAFE LIGHT TENSION S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Câmpeniţa Com. Ceuaşu de Câmpie, judetul MUREŞ, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de instalaţii electrice" (cod CAEN 4321), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, SAFE LIGHT TENSION S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 554.235 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+74.5%). Profitul net inregistrat a fost de 149.785 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 4. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 61.450 RON in 2022 la 554.235 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
554.235 RON
Venituri totale
564.319 RON
Cheltuieli totale
402.810 RON
Profit brut
161.509 RON
Profit net
149.785 RON
Marja profit net
27,03%
Active imobilizate
4.016 RON
Active circulante
189.347 RON
Stocuri
8.291 RON
Creanțe
178.630 RON
Casa & conturi bănci
2.426 RON
Capital propriu
150.211 RON

Contact

AdresaRomania, MUREŞ, Sat Câmpeniţa Com. Ceuaşu de Câmpie, CÎMPENIŢA nr. 70, 547142

Adresă sediu social

Romania, MUREŞ, Sat Câmpeniţa Com. Ceuaşu de Câmpie, CÎMPENIŢA nr. 70, 547142
Cod poștal: 547142
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUREŞ, Sat Câmpeniţa Com. Ceuaşu de Câmpie, CÎMPENIŢA nr. 70, 547142
Cod postal
547142
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 29.08.2022
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 aprilie 2024

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
554.235 RON
Rezultat net
149.785 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 554.235 RON 317.526 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 564.319 RON 317.526 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 402.810 RON 232.602 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 161.509 RON 84.924 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 149.785 RON 82.225 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 4.016 RON 738 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 189.347 RON 100.711 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 193.363 RON 101.449 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 8.291 RON 4.627 RON
CreanțeSume de încasat 178.630 RON 42.865 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 2.426 RON 53.219 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 43.452 RON 53.329 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 150.211 RON 49.035 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 4 persoane 4 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active193.363RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

22,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale193.363 RON
Datorii totale43.452 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
77,5 %Profit net / active totale
ROE
99,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
4,36 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
77,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 554.235 +74,6% față de anul precedent 564.319 402.810 161.509 +90,2% față de anul precedent 149.785 +82,2% față de anul precedent 0 0
2023 317.526 +416,7% față de anul precedent 317.526 232.602 84.924 +1.515,8% față de anul precedent 82.225 +1.667,1% față de anul precedent 0 0
2022 61.450 61.450 56.194 5.256 4.653 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 4.016 189.347 193.363 8.291 178.630 2.426
2023 738 100.711 101.449 4.627 42.865 53.219
2022 930 16.529 17.459 1.904 13.500 1.125

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 43.452 -18,5% față de anul precedent 150.211 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2023 53.329 +323,0% față de anul precedent 49.035 Neraportat 4 +33,3% față de anul precedent
2022 12.606 4.853 Neraportat 3

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 554.235 RON. Profit: 149.785 RON

Cifra de afaceri: 554.235 RON. Profit: 149.785 RON

Cifra de afaceri
554.235 RON +74.55% față de anul precedent
Profit net
149.785 RON +82.16% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
43.452 RON -18.52% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 317.526 RON. Profit: 82.225 RON

Cifra de afaceri: 317.526 RON. Profit: 82.225 RON

Cifra de afaceri
317.526 RON +416.72% față de anul precedent
Profit net
82.225 RON +1667.14% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +33.33% față de anul precedent
Datorii
53.329 RON +323.04% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 61.450 RON. Profit: 4.653 RON

Cifra de afaceri: 61.450 RON. Profit: 4.653 RON

Cifra de afaceri
61.450 RON
Profit net
4.653 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3
Datorii
12.606 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSAFE LIGHT TENSION S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4321 in Sat Câmpeniţa Com. Ceuaşu de Câmpie (MUREŞ)

SAFE LIGHT TENSION S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4321 in Sat Câmpeniţa Com. Ceuaşu de Câmpie (MUREŞ)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4321, Mureş

AMB GRUP CONSTRUCT SRL
CUI: 16130961CAEN: 4321
Activ
MUREŞ, Orş. Luduş2004-02-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
558.820 RON
Profit
12.554 RON
Angajati
4
REZOLVAT S.R.L.
CUI: 43572332CAEN: 4321
Activ
MUREŞ, Orş. Luduş2021-01-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
537.900 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
ROPEGASO SRL
CUI: 12538594CAEN: 4321
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2000-01-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
593.705 RON
Profit
170.132 RON
Angajati
1
TES INSTAL SRL
CUI: 29063562CAEN: 4321
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2011-09-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
506.732 RON
Profit
0 RON
Angajati
7
ELIM SRL
CUI: 23090045CAEN: 4321
Activ
MUREŞ, Sat Ciba Com. Crăciuneşti2008-01-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
712.764 RON
Profit
12.332 RON
Angajati
9
STOPER TOP LINE SRL
CUI: 7332694CAEN: 4321
Activ
MUREŞ, Mun. Târnăveni1995-05-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
411.802 RON
Profit
0 RON
Angajati
4

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4321, Mureş

GLOBIS SOLAR SISTEM S.R.L.
CUI: 46624860CAEN: 4321
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2022-08-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
18.523 RON
Profit
9.079 RON
Angajati
0
RCCT ELECTRO EXPERT S.R.L.
CUI: 46731874CAEN: 4321
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2022-08-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
84.519 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
BIT ENERGOTECH S.R.L.
CUI: 46521066CAEN: 4321
Activ
MUREŞ, Sat Sângeorgiu de Mureş Com. Sângeorgiu de Mureş2022-07-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
85.795 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
MAX SERIUOS ELECTRIC S.R.L.
CUI: 46790412CAEN: 4321
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2022-09-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
66.231 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Mureş

SPRIŢ CRAMA LUI ŞTEFAN S.R.L.
CUI: 46731831CAEN: 4725
Activ
MUREŞ, Sat Dulcea Com. Ibăneşti2022-08-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
292.738 RON
Profit
55.422 RON
Angajati
2
PSIHOSCAN BUTE S.R.L.
CUI: 46720530CAEN: 8622
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2022-08-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
163.598 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
FINAGRO S.R.L.
CUI: 46633060CAEN: 0125
Activ
MUREŞ, Sat Gurghiu Com. Gurghiu2022-08-11
fara e-Factura
IVACSONY M&SZI S.R.L.
CUI: 46855350CAEN: 4711
Activ
MUREŞ, Sat Sânvăsii Com. Găleşti2022-09-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.369.206 RON
Profit
70.628 RON
Angajati
3
ARTHROMED CARE S.R.L.
CUI: 45523379CAEN: 8622
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2022-01-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
102.150 RON
Profit
68.147 RON
Angajati
0
ACCO HITECH SRL
CUI: 31429160CAEN: 4690
Activ
MUREŞ, Mun. Reghin2013-03-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
194.725 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SAFE LIGHT TENSION S.R.L.?

CUI-ul SAFE LIGHT TENSION S.R.L. este 46731858.

Unde este sediul SAFE LIGHT TENSION S.R.L.?

SAFE LIGHT TENSION S.R.L. are sediul in Romania, MUREŞ, Sat Câmpeniţa Com. Ceuaşu de Câmpie, CÎMPENIŢA nr. 70, 547142, Sat Câmpeniţa Com. Ceuaşu de Câmpie, judetul MUREŞ.

Cand a fost infiintata SAFE LIGHT TENSION S.R.L.?

SAFE LIGHT TENSION S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SAFE LIGHT TENSION S.R.L. in 2024?

In 2024, SAFE LIGHT TENSION S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 554.235 RON.

Cati angajati are SAFE LIGHT TENSION S.R.L.?

SAFE LIGHT TENSION S.R.L. a raportat un numar mediu de 4 salariati in 2024.

Ce activitate are SAFE LIGHT TENSION S.R.L.?

SAFE LIGHT TENSION S.R.L. are codul CAEN principal 4321 (Lucrări de instalaţii electrice).

Ce profit a inregistrat SAFE LIGHT TENSION S.R.L. in 2024?

SAFE LIGHT TENSION S.R.L. a inregistrat un profit net de 149.785 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.