Activ

SIMI MCI S.R.L.

CUI: 46740856
CIF: 46740856
Reg. Com.: J06/1326/2022
CAEN: 2229
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 29 august 2022 · 4 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 20:04

Despre SIMI MCI S.R.L.

SIMI MCI S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Bistriţa, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activeaza in sectorul industria prelucratoare (cod CAEN 2229). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, SIMI MCI S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 0 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-100.0%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
0 RON
Venituri totale
881 RON
Cheltuieli totale
69.629 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Active imobilizate
121.477 RON
Active circulante
-141.240 RON
Stocuri
966 RON
Creanțe
0 RON
Casa & conturi bănci
7.952 RON
Capital propriu
-68.331 RON

Contact

AdresaRomania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa, Str. Solomon Haliţă nr. 4, 420185
Telefon0751488795

Adresă sediu social

Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa, Str. Solomon Haliţă nr. 4, 420185
Cod poștal: 420185
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa, Str. Solomon Haliţă nr. 4, 420185
Cod postal
420185
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 29.08.2022
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
0 RON
Rezultat net
-68.748 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 0 RON 9.800 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 881 RON 9.800 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 69.629 RON 9.303 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 497 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 417 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 68.748 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 68.748 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 121.477 RON 164.718 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă -141.240 RON 12.164 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante -19.763 RON 176.882 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 966 RON 2.715 RON
CreanțeSume de încasat 0 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 7.952 RON 9.449 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 48.568 RON 176.465 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -68.331 RON 417 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Componentele disponibile nu permit o distribuție completă.

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

-245,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale-19.763 RON
Datorii totale48.568 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
-0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
-2,91 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
345,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 0 -100,0% față de anul precedent 881 69.629 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 68.748 68.748
2023 9.800 9.800 9.303 497 417 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 121.477 -141.240 -19.763 966 0 7.952
2023 164.718 12.164 176.882 2.715 0 9.449

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 48.568 -72,5% față de anul precedent -68.331 Neraportat 0
2023 176.465 417 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

75din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare15 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

3 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
3 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON -100% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
68.748 RON
Angajati
0
Datorii
48.568 RON -72.48% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 9.800 RON. Profit: 417 RON

Cifra de afaceri: 9.800 RON. Profit: 417 RON

Cifra de afaceri
9.800 RON
Profit net
417 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
176.465 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSIMI MCI S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2229 in Mun. Bistriţa (BISTRIŢA-NĂSĂUD)

SIMI MCI S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2229 in Mun. Bistriţa (BISTRIŢA-NĂSĂUD)

3 din 3 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 2229, Bistriţa-Năsăud

RURAL PLAST S.R.L.
CUI: 40431290CAEN: 2229
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Maieru Com. Maieru2019-01-16
fara e-Factura
KING PRINT STUDIO S.R.L.
CUI: 48789635CAEN: 2229
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2023-09-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
585 RON
Angajati
0
FIRMA GALEA SRL
CUI: 30016394CAEN: 2229
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Şieu-Măgheruş Com. Şieu-Măgheruş2012-04-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.238.875 RON
Profit
293.440 RON
Angajati
8

Alte firme din Bistriţa-Năsăud

CRI TRANS FAST S.R.L.
CUI: 46740848CAEN: 4941
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2022-08-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
521.261 RON
Profit
78.090 RON
Angajati
0
TLY TAROLEX CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 46740872CAEN: 0812
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Mureşenii Bârgăului Com. Tiha Bârgăului2022-08-29
fara e-Factura
MORARIBOGDANA PROJECT S.R.L.
CUI: 46730925CAEN: 0812
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Bichigiu Com. Telciu2022-08-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
50 RON
Profit
985 RON
Angajati
1
TRIFANDRIVER S.R.L.
CUI: 45206028CAEN: 4932
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2021-11-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
53.606 RON
Profit
7.419 RON
Angajati
0
NIKKIE NICOLE S.R.L.
CUI: 48870127CAEN: 7312
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Orş. Năsăud2023-09-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
244.148 RON
Profit
184.207 RON
Angajati
1
CIONCUTEX PROD SRL
CUI: 5352393CAEN: 4719
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa1994-03-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
706.357 RON
Profit
46.763 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SIMI MCI S.R.L.?

CUI-ul SIMI MCI S.R.L. este 46740856.

Unde este sediul SIMI MCI S.R.L.?

SIMI MCI S.R.L. are sediul in Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa, Str. Solomon Haliţă nr. 4, 420185, Mun. Bistriţa, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD.

Cand a fost infiintata SIMI MCI S.R.L.?

SIMI MCI S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SIMI MCI S.R.L. in 2024?

In 2024, SIMI MCI S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 0 RON.

Ce activitate are SIMI MCI S.R.L.?

SIMI MCI S.R.L. are codul CAEN principal 2229.

Ce profit a inregistrat SIMI MCI S.R.L. in 2024?

SIMI MCI S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 68.748 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.