Activ Plătitor TVA

TERMO BAVARIA S.R.L.

CUI: 46794392
CIF: RO46794392
Reg. Com.: J31/731/2022
CAEN: 4690
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 7 septembrie 2022 · 4 ani
Distribuie:

Comerţ cu ridicata nespecializat

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 20:13

Despre TERMO BAVARIA S.R.L.

TERMO BAVARIA S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Buciumi Com. Buciumi, judetul SĂLAJ, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata nespecializat" (cod CAEN 4690), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, TERMO BAVARIA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 365.004 RON, in crestere fata de anul precedent (+27.3%). Profitul net inregistrat a fost de 21.953 RON (in crestere puternica).

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
365.004 RON
Venituri totale
365.493 RON
Cheltuieli totale
340.159 RON
Profit brut
25.334 RON
Profit net
21.953 RON
Marja profit net
6,01%
Active imobilizate
4.094 RON
Active circulante
269.745 RON
Stocuri
61.731 RON
Creanțe
125.622 RON
Casa & conturi bănci
82.392 RON
Capital propriu
35.225 RON

Contact

AdresaRomania, SĂLAJ, Sat Buciumi Com. Buciumi, BUCIUMI nr. 182, 457050

Adresă sediu social

Romania, SĂLAJ, Sat Buciumi Com. Buciumi, BUCIUMI nr. 182, 457050
Cod poștal: 457050
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, SĂLAJ, Sat Buciumi Com. Buciumi, BUCIUMI nr. 182, 457050
Cod postal
457050
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 07.09.2022
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sălaj
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
365.004 RON
Rezultat net
21.953 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 365.004 RON 286.779 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 365.493 RON 288.747 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 340.159 RON 273.768 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 25.334 RON 14.979 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 21.953 RON 12.403 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 4.094 RON 6.141 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 269.745 RON 85.541 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 273.839 RON 91.682 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 61.731 RON 2.285 RON
CreanțeSume de încasat 125.622 RON 61.086 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 82.392 RON 22.170 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 238.614 RON 78.410 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 35.225 RON 13.272 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active273.839RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

87,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale273.839 RON
Datorii totale238.614 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
8,0 %Profit net / active totale
ROE
62,3 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,13 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
12,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 365.004 +27,3% față de anul precedent 365.493 340.159 25.334 +69,1% față de anul precedent 21.953 +77,0% față de anul precedent 0 0
2023 286.779 288.747 273.768 14.979 12.403 0 0
2022 0 0 131 0 0 131 131

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 4.094 269.745 273.839 61.731 125.622 82.392
2023 6.141 85.541 91.682 2.285 61.086 22.170
2022 0 0 0 0 0 0

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 238.614 +204,3% față de anul precedent 35.225 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2023 78.410 +59.755,0% față de anul precedent 13.272 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 131 -131 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

28din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare18 / 20
Profitabilitate5 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

4 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
4 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 365.004 RON. Profit: 21.953 RON

Cifra de afaceri: 365.004 RON. Profit: 21.953 RON

Cifra de afaceri
365.004 RON +27.28% față de anul precedent
Profit net
21.953 RON +77% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
238.614 RON +204.32% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 286.779 RON. Profit: 12.403 RON

Cifra de afaceri: 286.779 RON. Profit: 12.403 RON

Cifra de afaceri
286.779 RON
Profit net
12.403 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
78.410 RON +59754.96% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
131 RON
Angajati
1
Datorii
131 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataTERMO BAVARIA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4690 in Sat Buciumi Com. Buciumi (SĂLAJ)

TERMO BAVARIA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4690 in Sat Buciumi Com. Buciumi (SĂLAJ)

4 din 4 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4690, Sălaj

JAL VIM LUX S.R.L.
CUI: 41079517CAEN: 4690
Activ
SĂLAJ, Sat Preluci Com. Lozna2019-05-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
428.839 RON
Profit
2.064 RON
Angajati
1
FOR MET SRL
CUI: 18788808CAEN: 4690
Activ
SĂLAJ, Mun. Zalău2006-06-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
338.142 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ALMALUX ECOLINE SRL
CUI: 36173967CAEN: 4690
Activ
SĂLAJ, Mun. Zalău2016-06-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
472.896 RON
Profit
27.432 RON
Angajati
1
CRISCONT SRL
CUI: 17564349CAEN: 4690
Activ
SĂLAJ, Mun. Zalău2005-05-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
334.985 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
AVIS CONSTRUCT SRL
CUI: 23573635CAEN: 4690
Activ
SĂLAJ, Mun. Zalău2008-03-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.890.702 RON
Profit
23.931 RON
Angajati
3
AMG ACTIV S.R.L.
CUI: 17841156CAEN: 4690
Activ
SĂLAJ, Sat Derşida Com. Bobota2005-08-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
174.981 RON
Profit
14.848 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4690, Sălaj

STYVE DISTRIBUTION S.R.L.
CUI: 45903211CAEN: 4690
Activ
SĂLAJ, Sat Măerişte Com. Măerişte2022-04-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
610.332 RON
Profit
160.096 RON
Angajati
2
PR YOUR DISTRIBUTION S.R.L.
CUI: 45600803CAEN: 4690
Activ
SĂLAJ, Orş. Cehu Silvaniei2022-02-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
16.047.935 RON
Profit
110.093 RON
Angajati
9
DODAS PROVISION S.R.L.
CUI: 47582185CAEN: 4690
Activ
SĂLAJ, Mun. Zalău2023-02-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
69.487 RON
Profit
4.553 RON
Angajati
0

Alte firme din Sălaj

LARI CONT MIND S.R.L.
CUI: 46794376CAEN: 7830
Activ
SĂLAJ, Sat Ileanda Com. Ileanda2022-09-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.755 RON
Profit
2.655 RON
Angajati
0
GEODAN TRADE BMG S.R.L.
CUI: 46794414CAEN: 4683
Activ
SĂLAJ, Sat Borza Com. Creaca2022-09-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
304.887 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
VAV GAME S.R.L.
CUI: 46778885CAEN: 5630
Activ
SĂLAJ, Mun. Zalău2022-09-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
185.229 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ZWU CUSTOM S.R.L.
CUI: 46832526CAEN: 4782
Activ
SĂLAJ, Mun. Zalău2022-09-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.036.007 RON
Profit
140.164 RON
Angajati
0
SILVER AMO DESIGN S.R.L.
CUI: 46516116CAEN: 3100
Activ
SĂLAJ, Mun. Zalău2022-07-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
256.277 RON
Profit
19.841 RON
Angajati
2
SOE L&I TRANS S.R.L.
CUI: 47167243CAEN: 4941
Activ
SĂLAJ, Sat Plopiş Com. Plopiş2022-11-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
37.004 RON
Profit
3.435 RON
Angajati
0
IZA RENOV S.R.L.
CUI: 43555544CAEN: 4120
Activ
SĂLAJ, Sat Gâlgău Almaşului Com. Bălan2021-01-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
481.846 RON
Profit
113.108 RON
Angajati
2
RAZI EX UTILAJE S.R.L.
CUI: 50479385CAEN: 4312
Activ
SĂLAJ, Sat Marca Com. Marca2024-08-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
54.240 RON
Profit
11.022 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul TERMO BAVARIA S.R.L.?

CUI-ul TERMO BAVARIA S.R.L. este 46794392.

Unde este sediul TERMO BAVARIA S.R.L.?

TERMO BAVARIA S.R.L. are sediul in Romania, SĂLAJ, Sat Buciumi Com. Buciumi, BUCIUMI nr. 182, 457050, Sat Buciumi Com. Buciumi, judetul SĂLAJ.

Cand a fost infiintata TERMO BAVARIA S.R.L.?

TERMO BAVARIA S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a TERMO BAVARIA S.R.L. in 2024?

In 2024, TERMO BAVARIA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 365.004 RON.

Ce activitate are TERMO BAVARIA S.R.L.?

TERMO BAVARIA S.R.L. are codul CAEN principal 4690 (Comerţ cu ridicata nespecializat).

Ce profit a inregistrat TERMO BAVARIA S.R.L. in 2024?

TERMO BAVARIA S.R.L. a inregistrat un profit net de 21.953 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.