Activ Plătitor TVA

RAREX MILLANA S.R.L.

CUI: 46825081
CIF: RO46825081
Reg. Com.: J2022005729126
CAEN: 4711
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 13 septembrie 2022 · 4 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 20:53

Despre RAREX MILLANA S.R.L.

RAREX MILLANA S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Turda, judetul CLUJ, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun" (cod CAEN 4711), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, RAREX MILLANA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.193.882 RON, relativ stabila fata de anul precedent (+3.0%). Profitul net inregistrat a fost de 94.330 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 283.761 RON in 2022 la 2.193.882 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
2.193.882 RON
Venituri totale
2.193.882 RON
Cheltuieli totale
2.084.310 RON
Profit brut
109.572 RON
Profit net
94.330 RON
Marja profit net
4,30%
Active imobilizate
17.364 RON
Active circulante
292.759 RON
Stocuri
161.246 RON
Creanțe
4.850 RON
Casa & conturi bănci
126.663 RON
Capital propriu
205.448 RON

Contact

AdresaRomania, CLUJ, Mun. Turda, Str. Constructorilor nr. 28A

Adresă sediu social

Romania, CLUJ, Mun. Turda, Str. Constructorilor nr. 28A
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CLUJ, Mun. Turda, Str. Constructorilor nr. 28A
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 13.09.2022
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Turda
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
2.193.882 RON
Rezultat net
94.330 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 2.193.882 RON 2.129.338 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 2.193.882 RON 2.129.339 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 2.084.310 RON 1.995.570 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 109.572 RON 133.769 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 94.330 RON 115.607 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 17.364 RON 13.818 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 292.759 RON 305.026 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 310.123 RON 318.844 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 161.246 RON 146.060 RON
CreanțeSume de încasat 4.850 RON 17.088 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 126.663 RON 141.878 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 104.675 RON 191.422 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 205.448 RON 127.422 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 3 persoane 3 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active310.123RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

33,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale310.123 RON
Datorii totale104.675 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
30,4 %Profit net / active totale
ROE
45,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,80 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
66,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 2.193.882 +3,0% față de anul precedent 2.193.882 2.084.310 109.572 -18,1% față de anul precedent 94.330 -18,4% față de anul precedent 0 0
2023 2.129.338 +650,4% față de anul precedent 2.129.339 1.995.570 133.769 +829,1% față de anul precedent 115.607 +895,3% față de anul precedent 0 0
2022 283.761 283.761 269.364 14.397 11.615 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 17.364 292.759 310.123 161.246 4.850 126.663
2023 13.818 305.026 318.844 146.060 17.088 141.878
2022 0 200.319 200.319 185.752 759 13.808

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 104.675 -45,3% față de anul precedent 205.448 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2023 191.422 +1,6% față de anul precedent 127.422 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2022 188.504 11.815 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

17din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare2 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
DPDANIELA PLĂCINTARadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 8717/2026capital social, modificare date asociaţi persoane fizice

capital social, modificare date asociaţi persoane fizice

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 2.193.882 RON. Profit: 94.330 RON

Cifra de afaceri: 2.193.882 RON. Profit: 94.330 RON

Cifra de afaceri
2.193.882 RON +3.03% față de anul precedent
Profit net
94.330 RON -18.4% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
104.675 RON -45.32% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 2.129.338 RON. Profit: 115.607 RON

Cifra de afaceri: 2.129.338 RON. Profit: 115.607 RON

Cifra de afaceri
2.129.338 RON +650.4% față de anul precedent
Profit net
115.607 RON +895.33% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
191.422 RON +1.55% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 283.761 RON. Profit: 11.615 RON

Cifra de afaceri: 283.761 RON. Profit: 11.615 RON

Cifra de afaceri
283.761 RON
Profit net
11.615 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
188.504 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataRAREX MILLANA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Mun. Turda (CLUJ)

RAREX MILLANA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Mun. Turda (CLUJ)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

05.032026Mentiune · Buletin 8717/2026capital social, modificare date asociaţi persoane fizice

capital social; modificare date asociaţi persoane fizice; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat avand numarul 1 din data: 12.02.2026

Companie
RAREX MILLANA S.R.L.
CUI
46825081
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
05.03.2026
Registrul Comerțului
J2022005729126
EUID
ROONRC.J2022005729126
Sediu
Jud. Cluj, Municipiul Turda, Strada CONSTRUCTORILOR, Nr. 28A, Bl. D1, Scara B, Etaj
Județ
Cluj
Număr încheiere
185374
Data încheierii
04.03.2026
Număr dosar
874719
Data dosarului
26.02.2026
Tribunal
Cluj
Registrator
Anca-Teodora Dragoi

Subiecte

capital social, modificare date asociaţi persoane fizice

Documente menționate

  • Hotărârea adunării generale a asociaţilor nr. 1 din 12.02.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 8717/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4711, Cluj

DALIDANA COM SRL
CUI: 9237109CAEN: 4711
Activ
CLUJ, Mun. Turda1997-03-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.239.984 RON
Profit
100.033 RON
Angajati
3
HIONIA SRL
CUI: 15757599CAEN: 4711
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2003-09-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.192.441 RON
Profit
224.654 RON
Angajati
3
VALSEB TRANS SRL
CUI: 20227572CAEN: 4711
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2006-12-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.244.765 RON
Profit
120.202 RON
Angajati
3
GINGERBOX SRL
CUI: 34013889CAEN: 4711
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2015-01-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.167.836 RON
Profit
223.807 RON
Angajati
7
Activ
CLUJ, Sat Borşa Com. Borşa1992-11-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.361.146 RON
Profit
17.342 RON
Angajati
5
SHOP AMFITEATRU OLIMP S.R.L.
CUI: 49996922CAEN: 4711
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2024-04-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.014.953 RON
Profit
597.284 RON
Angajati
6

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4711, Cluj

LA BONYO CAFE BAR S.R.L.
CUI: 46708758CAEN: 4711
Activ
CLUJ, Sat Cojocna Com. Cojocna2022-08-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
109.391 RON
Profit
23.676 RON
Angajati
1
ECHO NEXT LEVEL S.R.L.
CUI: 46887467CAEN: 4711
Activ
CLUJ, Sat Săvădisla Com. Săvădisla2022-09-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
358.217 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
FANICA SI DARIUS S.R.L.
CUI: 46706412CAEN: 4711
Activ
CLUJ, Sat Mociu Com. Mociu2022-08-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
170.977 RON
Profit
14.269 RON
Angajati
0
ALFILBEU S.R.L.
CUI: 46915648CAEN: 4711
Activ
CLUJ, Sat Sânnicoară Com. Apahida2022-09-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
283.408 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Alte firme din Cluj

CONSBALAZS S.R.L.
CUI: 46825090CAEN: 4334
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2022-09-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
60.100 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
FULL RAD ADMINISTRATION S.R.L.
CUI: 46818726CAEN: 6290
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2022-09-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
215.764 RON
Profit
142.638 RON
Angajati
1
ZU LINE MAX S.R.L.
CUI: 46825243CAEN: 7311
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2022-09-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
58.400 RON
Profit
229 RON
Angajati
1
PULSAR ENGINEERING S.R.L.
CUI: 46765435CAEN: 6210
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2022-09-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
588.635 RON
Profit
426.383 RON
Angajati
1
EVELIN VISION S.R.L.
CUI: 46868678CAEN: 9623
Activ
CLUJ, Mun. Dej2022-09-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
FIRST WEB S.R.L.
CUI: 47283353CAEN: 6220
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2022-12-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
84.326 RON
Profit
2.482 RON
Angajati
1
GE CONTAGOLD EXPERT S.R.L.
CUI: 42377872CAEN: 6920
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2020-03-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
274.100 RON
Profit
23.849 RON
Angajati
3

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul RAREX MILLANA S.R.L.?

CUI-ul RAREX MILLANA S.R.L. este 46825081.

Unde este sediul RAREX MILLANA S.R.L.?

RAREX MILLANA S.R.L. are sediul in Romania, CLUJ, Mun. Turda, Str. Constructorilor nr. 28A, Mun. Turda, judetul CLUJ.

Cand a fost infiintata RAREX MILLANA S.R.L.?

RAREX MILLANA S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a RAREX MILLANA S.R.L. in 2024?

In 2024, RAREX MILLANA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.193.882 RON.

Cati angajati are RAREX MILLANA S.R.L.?

RAREX MILLANA S.R.L. a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2024.

Ce activitate are RAREX MILLANA S.R.L.?

RAREX MILLANA S.R.L. are codul CAEN principal 4711 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun).

Ce profit a inregistrat RAREX MILLANA S.R.L. in 2024?

RAREX MILLANA S.R.L. a inregistrat un profit net de 94.330 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.