Radiat e‑Factură

NEW MEDIA VENTURE S.R.L.

CUI: 46828380
CIF: 46828380
Reg. Com.: J40/18097/2022
CAEN: 4619
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 13 septembrie 2022 · 3 ani
Radiată din: 30 ianuarie 2026
Distribuie:

Intermedieri în comerţul cu produse diverse

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 20:17

Despre NEW MEDIA VENTURE S.R.L.

NEW MEDIA VENTURE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 2 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2022 (3 ani de activitate). Activitatea principala este "Intermedieri în comerţul cu produse diverse" (cod CAEN 4619), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Conform datelor oficiale, firma figureaza in prezent ca radiat (din ianuarie 2026).

In 2024, NEW MEDIA VENTURE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.162.569 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+66.5%). Profitul net inregistrat a fost de 1.061.353 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 78.681 RON in 2022 la 2.162.569 RON in 2024.

Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
2.162.569 RON
Venituri totale
2.170.280 RON
Cheltuieli totale
1.045.348 RON
Profit brut
1.124.932 RON
Profit net
1.061.353 RON
Marja profit net
49,08%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
1.164.164 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
916.524 RON
Casa & conturi bănci
247.640 RON
Capital propriu
1.061.593 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Slt. Gheorghe Stănescu nr. 1, 21735

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Slt. Gheorghe Stănescu nr. 1, 21735
Cod poștal: 21735
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Slt. Gheorghe Stănescu nr. 1, 21735
Cod postal
21735
Date juridice și fiscale

Alte date din registru

Data inactivării în sursă
30 ianuarie 2026

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Radiere din 30.01.2026
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 decembrie 2023)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
2.162.569 RON
Rezultat net
1.061.353 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 2.162.569 RON 1.299.014 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 2.170.280 RON 1.307.038 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.045.348 RON 650.654 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 1.124.932 RON 656.384 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 1.061.353 RON 646.031 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 1.164.164 RON 880.804 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 1.164.164 RON 880.804 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 916.524 RON 130.886 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 247.640 RON 749.918 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 102.571 RON 107.562 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 1.061.593 RON 646.271 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active1.164.164RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

8,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale1.164.164 RON
Datorii totale102.571 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
91,2 %Profit net / active totale
ROE
100,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
11,35 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
91,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 2.162.569 +66,5% față de anul precedent 2.170.280 1.045.348 1.124.932 +71,4% față de anul precedent 1.061.353 +64,3% față de anul precedent 0 0
2023 1.299.014 +1.551,0% față de anul precedent 1.307.038 650.654 656.384 +922,7% față de anul precedent 646.031 +921,9% față de anul precedent 0 0
2022 78.681 79.259 15.078 64.181 63.222 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 1.164.164 1.164.164 0 916.524 247.640
2023 0 880.804 880.804 0 130.886 749.918
2022 450 131.097 131.547 0 119.633 11.464

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 102.571 -4,6% față de anul precedent 1.061.593 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 107.562 +57,9% față de anul precedent 646.271 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 68.125 63.422 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
T-TANIA - NICOLETA CEPIadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2026 2 repere

Stare companieStare companieFirma a fost radiataCompania a fost radiata din Registrul Comertului.

Compania a fost radiata din Registrul Comertului.

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 3651/2026radiere firmă. Motivul radierii este conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990

radiere firmă. Motivul radierii este conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 2.162.569 RON. Profit: 1.061.353 RON

Cifra de afaceri: 2.162.569 RON. Profit: 1.061.353 RON

Cifra de afaceri
2.162.569 RON +66.48% față de anul precedent
Profit net
1.061.353 RON +64.29% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
102.571 RON -4.64% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.299.014 RON. Profit: 646.031 RON

Cifra de afaceri: 1.299.014 RON. Profit: 646.031 RON

Cifra de afaceri
1.299.014 RON +1550.99% față de anul precedent
Profit net
646.031 RON +921.85% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
107.562 RON +57.89% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 78.681 RON. Profit: 63.222 RON

Cifra de afaceri: 78.681 RON. Profit: 63.222 RON

Cifra de afaceri
78.681 RON
Profit net
63.222 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
68.125 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataNEW MEDIA VENTURE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4619 in Sector 2 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

NEW MEDIA VENTURE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4619 in Sector 2 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

30.012026Mentiune · Buletin 3651/2026radiere firmă. Motivul radierii este conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990

radiere firmă. Motivul radierii este conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990

Companie
NEW MEDIA VENTURE S.R.L.
CUI
46828380
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
30.01.2026
Registrul Comerțului
J40/18097/2022
EUID
ROONRC.J40/18097/2022
Sediu
Bucureşti Sectorul 2, Strada SLT. GHEORGHE STĂNESCU, Nr. 1, Bl. 213, Scara A, Etaj 3,
Județ
București
Număr încheiere
77045
Data încheierii
30.01.2026
Număr dosar
417904
Data dosarului
29.01.2026
Tribunal
Bucureşti
Registrator
Marilena Ortansa Popescu

Subiecte

radiere firmă. Motivul radierii este conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990

Vezi Buletinul ONRC nr. 3651/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Cele mai mari firme — CAEN 4619, Municipiul Bucureşti

A.G. -CHIM TRADING-COMPANY SRL
CUI: 7741052CAEN: 4619
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti1995-09-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
244.427.959 RON
Profit
7.537.782 RON
Angajati
15
ALASKA CREDIT S.R.L.
CUI: 47658372CAEN: 4619
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2023-02-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
153.207.586 RON
Profit
23.654.940 RON
Angajati
0
VIVENDI FOOD S.R.L.
CUI: 43537432CAEN: 4619
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2021-01-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
120.479.783 RON
Profit
890.230 RON
Angajati
8
ASCOM INTERNATIONAL SRL
CUI: 15583883CAEN: 4619
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2003-07-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
66.893.254 RON
Profit
4.754.943 RON
Angajati
8
ASMODEE ROMANIA S.R.L.
CUI: 33441607CAEN: 4619
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2014-07-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
54.820.191 RON
Profit
1.443.611 RON
Angajati
28
REYNAERS ALUMINIUM SRL
CUI: 32606120CAEN: 4619
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2013-12-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
51.800.697 RON
Profit
2.270.577 RON
Angajati
36
A.S. COLOR IMPORT EXPORT SRL
CUI: 6841550CAEN: 4619
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti1995-01-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
51.131.258 RON
Profit
1.786.861 RON
Angajati
57
DEMOS INTERMED SRL
CUI: 17998151CAEN: 4619
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2005-09-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
48.760.565 RON
Profit
5.690.392 RON
Angajati
16
SMC ROMANIA SRL
CUI: 8808380CAEN: 4619
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti1996-09-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
48.546.527 RON
Profit
5.620.055 RON
Angajati
91

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul NEW MEDIA VENTURE S.R.L.?

CUI-ul NEW MEDIA VENTURE S.R.L. este 46828380.

Unde este sediul NEW MEDIA VENTURE S.R.L.?

NEW MEDIA VENTURE S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Slt. Gheorghe Stănescu nr. 1, 21735, Sector 2 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata NEW MEDIA VENTURE S.R.L.?

NEW MEDIA VENTURE S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (3 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a NEW MEDIA VENTURE S.R.L. in 2024?

In 2024, NEW MEDIA VENTURE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.162.569 RON.

Cati angajati are NEW MEDIA VENTURE S.R.L.?

NEW MEDIA VENTURE S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are NEW MEDIA VENTURE S.R.L.?

NEW MEDIA VENTURE S.R.L. are codul CAEN principal 4619 (Intermedieri în comerţul cu produse diverse).

Ce profit a inregistrat NEW MEDIA VENTURE S.R.L. in 2024?

NEW MEDIA VENTURE S.R.L. a inregistrat un profit net de 1.061.353 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.