Activ Plătitor TVA

MANON CAFE S.R.L.

CUI: 46857563
CIF: RO46857563
Reg. Com.: J2022003594225
CAEN: 4724
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 19 septembrie 2022 · 4 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie şi produselor zaharoase

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 20:45

Despre MANON CAFE S.R.L.

MANON CAFE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Iaşi, judetul IAŞI, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie şi produselor zaharoase" (cod CAEN 4724), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, MANON CAFE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.422.625 RON, relativ stabila fata de anul precedent (+1.6%). Profitul net inregistrat a fost de 517.195 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 5, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 555.290 RON in 2022 la 2.422.625 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
2.422.625 RON
Venituri totale
2.460.864 RON
Cheltuieli totale
1.872.133 RON
Profit brut
588.731 RON
Profit net
517.195 RON
Marja profit net
21,35%
Active imobilizate
43.509 RON
Active circulante
1.363.320 RON
Stocuri
155.803 RON
Creanțe
19.489 RON
Casa & conturi bănci
1.188.028 RON
Capital propriu
766.211 RON

Contact

AdresaRomania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Friederick nr. 9, 700472
Detalii adresacamera 1
Telefon0744587451

Adresă sediu social

Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Friederick nr. 9, 700472
Cod poștal: 700472
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Friederick nr. 9, 700472
Detalii
camera 1
Cod postal
700472
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 19.09.2022
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
2.422.625 RON
Rezultat net
517.195 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 2.422.625 RON 2.384.618 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 2.460.864 RON 2.402.536 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.872.133 RON 1.754.373 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 588.731 RON 648.163 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 517.195 RON 630.557 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 43.509 RON 42.650 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 1.363.320 RON 832.466 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 1.406.829 RON 875.116 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 155.803 RON 114.303 RON
CreanțeSume de încasat 19.489 RON 59.390 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 1.188.028 RON 658.773 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 642.498 RON 79.181 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 766.211 RON 819.233 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 5 persoane 4 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active1.406.829RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

45,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale1.406.829 RON
Datorii totale642.498 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
36,8 %Profit net / active totale
ROE
67,5 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,12 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
54,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 2.422.625 +1,6% față de anul precedent 2.460.864 1.872.133 588.731 -9,2% față de anul precedent 517.195 -18,0% față de anul precedent 0 0
2023 2.384.618 +329,4% față de anul precedent 2.402.536 1.754.373 648.163 +235,8% față de anul precedent 630.557 +234,6% față de anul precedent 0 0
2022 555.290 555.314 362.278 193.036 188.476 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 43.509 1.363.320 1.406.829 155.803 19.489 1.188.028
2023 42.650 832.466 875.116 114.303 59.390 658.773
2022 8.121 508.374 516.495 146.583 15.251 346.540

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 642.498 +711,4% față de anul precedent 766.211 Neraportat 5 +25,0% față de anul precedent
2023 79.181 -76,0% față de anul precedent 819.233 Neraportat 4 +300,0% față de anul precedent
2022 329.309 188.676 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

13din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare8 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

4 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
4 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 2.422.625 RON. Profit: 517.195 RON

Cifra de afaceri: 2.422.625 RON. Profit: 517.195 RON

Cifra de afaceri
2.422.625 RON +1.59% față de anul precedent
Profit net
517.195 RON -17.98% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 +25% față de anul precedent
Datorii
642.498 RON +711.43% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 2.384.618 RON. Profit: 630.557 RON

Cifra de afaceri: 2.384.618 RON. Profit: 630.557 RON

Cifra de afaceri
2.384.618 RON +329.44% față de anul precedent
Profit net
630.557 RON +234.56% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +300% față de anul precedent
Datorii
79.181 RON -75.96% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 555.290 RON. Profit: 188.476 RON

Cifra de afaceri: 555.290 RON. Profit: 188.476 RON

Cifra de afaceri
555.290 RON
Profit net
188.476 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
329.309 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMANON CAFE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4724 in Mun. Iaşi (IAŞI)

MANON CAFE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4724 in Mun. Iaşi (IAŞI)

4 din 4 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4724, Iaşi

UNIC 91 SRL
CUI: 1958673CAEN: 4724
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi1992-11-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.571.161 RON
Profit
396.765 RON
Angajati
2
NEW AVALANCHE SRL
CUI: 33483530CAEN: 4724
Activ
IAŞI, Orş. Hârlău2014-08-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.349.261 RON
Profit
135.662 RON
Angajati
14
INGMAR EAT S.R.L.
CUI: 39872366CAEN: 4724
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2018-09-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.627.706 RON
Profit
0 RON
Angajati
26
GLORIVA S.R.L.
CUI: 49856848CAEN: 4724
Activ
IAŞI, Sat Valea Lupului Com. Valea Lupului2024-03-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.307.371 RON
Profit
724.996 RON
Angajati
18
IULISOF SRL
CUI: 34909820CAEN: 4724
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2015-08-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.172.163 RON
Profit
52.014 RON
Angajati
14

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4724, Iaşi

VIBA CARTOON S.R.L.
CUI: 46433894CAEN: 4724
Activ
IAŞI, Sat Ţibăneşti Com. Ţibăneşti2022-07-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
64.726 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
ECODAR ARTI S.R.L.
CUI: 47145440CAEN: 4724
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2022-11-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MARCUS-AKIM S.R.L.
CUI: 45527389CAEN: 4724
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2022-01-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
993.689 RON
Profit
7.153 RON
Angajati
6
VATSAK S.R.L.
CUI: 47487124CAEN: 4724
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2023-01-20
fara e-Factura

Alte firme din Iaşi

IITM FOUNDERS S.R.L.
CUI: 46857547CAEN: 4683
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2022-09-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.971.662 RON
Profit
10.142 RON
Angajati
1
APB DIGITAL OFFICE S.R.L.
CUI: 46849897CAEN: 6201
Activ
IAŞI, Sat Mânzăteşti Com. Ungheni2022-09-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
69.245 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
NASTISOF S.R.L.
CUI: 46873380CAEN: 4933
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2022-09-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
38.156 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
GINESTET S.R.L.
CUI: 46774727CAEN: 8622
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2022-09-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
147.850 RON
Profit
70.843 RON
Angajati
1
SMADICI DENT S.R.L.
CUI: 46928869CAEN: 8623
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2022-09-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
138.546 RON
Profit
47.866 RON
Angajati
1
NLP RESEARCH PLATFORM S.R.L.
CUI: 46254333CAEN: 7320
Activ
IAŞI, Sat Lunca Cetăţuii Com. Ciurea2022-06-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
39.031 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
DRAERO TEHNIC S.R.L.
CUI: 47582754CAEN: 3316
Activ
IAŞI, Orş. Târgu Frumos2023-02-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
236.561 RON
Profit
139.153 RON
Angajati
1
ZENCAR 24 S.R.L.
CUI: 53215833CAEN: 9531
Activ
IAŞI, Sat Valea Adâncă Com. Miroslava2026-01-09
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul MANON CAFE S.R.L.?

CUI-ul MANON CAFE S.R.L. este 46857563.

Unde este sediul MANON CAFE S.R.L.?

MANON CAFE S.R.L. are sediul in Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Friederick nr. 9, 700472, Mun. Iaşi, judetul IAŞI.

Cand a fost infiintata MANON CAFE S.R.L.?

MANON CAFE S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a MANON CAFE S.R.L. in 2024?

In 2024, MANON CAFE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.422.625 RON.

Cati angajati are MANON CAFE S.R.L.?

MANON CAFE S.R.L. a raportat un numar mediu de 5 salariati in 2024.

Ce activitate are MANON CAFE S.R.L.?

MANON CAFE S.R.L. are codul CAEN principal 4724 (Comerţ cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie şi produselor zaharoase).

Ce profit a inregistrat MANON CAFE S.R.L. in 2024?

MANON CAFE S.R.L. a inregistrat un profit net de 517.195 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.