Activ

TA CONTA CONSULTING S.R.L.

CUI: 46967701
CIF: 46967701
Reg. Com.: J2022019875404
CAEN: 6920
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 5 octombrie 2022 · 4 ani
Distribuie:

Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 20:49

Despre TA CONTA CONSULTING S.R.L.

TA CONTA CONSULTING S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 3 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal" (cod CAEN 6920), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, TA CONTA CONSULTING S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 49.550 RON, in crestere fata de anul precedent (+30.1%). Profitul net inregistrat a fost de 35.325 RON (in crestere).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
49.550 RON
Venituri totale
49.563 RON
Cheltuieli totale
7.669 RON
Profit brut
41.894 RON
Profit net
35.325 RON
Marja profit net
71,29%
Active imobilizate
2.278 RON
Active circulante
34.452 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
9.000 RON
Casa & conturi bănci
25.452 RON
Capital propriu
35.545 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Str. Rodul Pământului nr. 2
Detalii adresaPARTER

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Str. Rodul Pământului nr. 2
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Str. Rodul Pământului nr. 2
Detalii
PARTER
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 05.10.2022
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
49.550 RON
Rezultat net
35.325 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 49.550 RON 38.100 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 49.563 RON 38.100 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 7.669 RON 2.116 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 41.894 RON 35.984 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 35.325 RON 30.863 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 2.278 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 34.452 RON 30.940 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 36.730 RON 30.940 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 9.000 RON 19.000 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 25.452 RON 11.940 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 1.435 RON 1.054 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 35.545 RON 30.019 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active36.730RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

3,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale36.730 RON
Datorii totale1.435 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
96,2 %Profit net / active totale
ROE
99,4 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
24,01 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
96,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 49.550 +30,1% față de anul precedent 49.563 7.669 41.894 +16,4% față de anul precedent 35.325 +14,5% față de anul precedent 0 0
2023 38.100 38.100 2.116 35.984 30.863 0 0
2022 0 0 1.044 0 0 1.044 1.044

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 2.278 34.452 36.730 0 9.000 25.452
2023 0 30.940 30.940 0 19.000 11.940
2022 0 93 93 0 0 93

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 1.435 +36,2% față de anul precedent 35.545 Neraportat 0
2023 1.054 +0,9% față de anul precedent 30.019 Neraportat 0
2022 1.045 -844 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

4 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
4 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 49.550 RON. Profit: 35.325 RON

Cifra de afaceri: 49.550 RON. Profit: 35.325 RON

Cifra de afaceri
49.550 RON +30.05% față de anul precedent
Profit net
35.325 RON +14.46% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.435 RON +36.15% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 38.100 RON. Profit: 30.863 RON

Cifra de afaceri: 38.100 RON. Profit: 30.863 RON

Cifra de afaceri
38.100 RON
Profit net
30.863 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.054 RON +0.86% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
1.044 RON
Angajati
0
Datorii
1.045 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataTA CONTA CONSULTING S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6920 in Sector 3 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

TA CONTA CONSULTING S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6920 in Sector 3 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

4 din 4 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6920, Municipiul Bucureşti

OFFICE CONTA SRL
CUI: 15377654CAEN: 6920
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2003-04-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
49.600 RON
Profit
20.357 RON
Angajati
0
SHANTI CONS GAM S.R.L.
CUI: 40575040CAEN: 6920
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2019-02-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
49.462 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
RIFF-AUDIT INTERNATIONAL SRL
CUI: 24635523CAEN: 6920
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2008-10-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
49.743 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
CONT EXPERT ALBU S.R.L.
CUI: 15366060CAEN: 6920
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2003-04-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
49.454 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
PROFIT SUPPLY SRL
CUI: 16784745CAEN: 6920
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2004-09-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
51.130 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
G.M.G. CONSULTING NO.1 S.R.L.
CUI: 13757630CAEN: 6920
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2001-03-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
48.112 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6920, Municipiul Bucureşti

BD EXPERT CONSULTING S.R.L.
CUI: 46966900CAEN: 6920
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2022-10-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
53.800 RON
Profit
35.829 RON
Angajati
0
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2022-10-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
210.140 RON
Profit
154.505 RON
Angajati
1
NOVA SMART FINANCES S.R.L.
CUI: 46961032CAEN: 6920
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2022-10-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
106.533 RON
Profit
25.104 RON
Angajati
1
E-INNOVATE ACCOUNTING S.R.L.
CUI: 46988992CAEN: 6920
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2022-10-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
297.720 RON
Profit
103.462 RON
Angajati
1

Alte firme din Municipiul Bucureşti

EVENTS STAR FOOD S.R.L.
CUI: 46967698CAEN: 5610
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2022-10-05
fara e-Factura
ALICRIS FRUIT VEG S.R.L.
CUI: 46967086CAEN: 4711
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2022-10-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
464.277 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
RS BEYOND BEAUTY S.R.L.
CUI: 46969290CAEN: 9621
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2022-10-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
127.042 RON
Profit
7.023 RON
Angajati
1
PRESTIGE LOGISTICS S.R.L.
CUI: 46950033CAEN: 4100
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2022-10-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
18.409 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
EVA SALON MARASTI S.R.L.
CUI: 46983901CAEN: 9622
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2022-10-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
176.382 RON
Profit
129.157 RON
Angajati
1
SOLAR POINT S.R.L.
CUI: 46808625CAEN: 3512
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2022-09-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.500 RON
Profit
614 RON
Angajati
0
SARAH FOOD DELIVERY S.R.L.
CUI: 47111323CAEN: 5622
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2022-11-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.351.715 RON
Profit
177.817 RON
Angajati
3
ACESO BIOTECHNOLOGY S.R.L.
CUI: 45465235CAEN: 4690
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2022-01-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
186.331 RON
Profit
111.678 RON
Angajati
0
RUBICON MAN S.R.L.
CUI: 48527308CAEN: 7810
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2023-07-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul TA CONTA CONSULTING S.R.L.?

CUI-ul TA CONTA CONSULTING S.R.L. este 46967701.

Unde este sediul TA CONTA CONSULTING S.R.L.?

TA CONTA CONSULTING S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Str. Rodul Pământului nr. 2, Sector 3 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata TA CONTA CONSULTING S.R.L.?

TA CONTA CONSULTING S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a TA CONTA CONSULTING S.R.L. in 2024?

In 2024, TA CONTA CONSULTING S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 49.550 RON.

Ce activitate are TA CONTA CONSULTING S.R.L.?

TA CONTA CONSULTING S.R.L. are codul CAEN principal 6920 (Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal).

Ce profit a inregistrat TA CONTA CONSULTING S.R.L. in 2024?

TA CONTA CONSULTING S.R.L. a inregistrat un profit net de 35.325 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.