Cifra de afaceri
Depozitarea energiei electrice
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 20:54
Despre ALEVIAD DIVERSE S.R.L.
ALEVIAD DIVERSE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Dragosloveni Com. Dumbrăveni, judetul VRANCEA, infiintata in 2022 (3 ani de activitate). Activitatea principala este "Depozitarea energiei electrice" (cod CAEN 3516), in sectorul productia si furnizarea de energie. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, ALEVIAD DIVERSE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 436.040 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+59.7%). Profitul net inregistrat a fost de 64.380 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 17.367 RON in 2022 la 436.040 RON in 2024.
Din punct de vedere al pozitionarii in piata, pe locul 1 din 1 firme cu acelasi cod CAEN din judet, si pe locul 3 la nivel national in domeniul sau (39 firme).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 436.040 RON
- Venituri totale
- 436.421 RON
- Cheltuieli totale
- 363.855 RON
- Profit brut
- 72.566 RON
- Profit net
- 64.380 RON
- Marja profit net
- 14,76%
- Active imobilizate
- 409.936 RON
- Active circulante
- 24.504 RON
- Stocuri
- 13.218 RON
- Creanțe
- 1.552 RON
- Casa & conturi bănci
- 9.734 RON
- Capital propriu
- 223.518 RON
- Cifra de afaceri · CAEN 3516
- Loc 3 din 39
- Profit net · CAEN 3516
- Loc 3 din 39
- Angajati · CAEN 3516
- Loc 2 din 39
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, VRANCEA, Sat Dragosloveni Com. Dumbrăveni, Str. Valea Râmnei nr. 68
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 18.10.2022
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2022 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 436.040 RON
- Rezultat net
- 64.380 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 436.040 RON | 273.108 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 436.421 RON | 273.108 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 363.855 RON | 107.311 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 72.566 RON | 165.797 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 64.380 RON | 143.248 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 409.936 RON | 120.000 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 24.504 RON | 67.437 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 434.440 RON | 187.437 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 13.218 RON | 619 RON |
| CreanțeSume de încasat | 1.552 RON | 18.270 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 9.734 RON | 48.548 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 210.922 RON | 28.298 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 223.518 RON | 159.139 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 14,8 %Profit net / active totale
- ROE
- 28,8 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,12 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 51,4 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 436.040 +59,7% față de anul precedent | 436.421 | 363.855 | 72.566 -56,2% față de anul precedent | 64.380 -55,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 273.108 +1.472,6% față de anul precedent | 273.108 | 107.311 | 165.797 +863,8% față de anul precedent | 143.248 +758,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 17.367 | 17.367 | 165 | 17.202 | 16.691 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 409.936 | 24.504 | 434.440 | 13.218 | 1.552 | 9.734 |
| 2023 | 120.000 | 67.437 | 187.437 | 619 | 18.270 | 48.548 |
| 2022 | 0 | 17.402 | 17.402 | 0 | 17.367 | 35 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 210.922 +645,4% față de anul precedent | 223.518 | Neraportat | 1 |
| 2023 | 28.298 +5.437,8% față de anul precedent | 159.139 | Neraportat | 0 |
| 2022 | 511 | 16.891 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
6 repere. O singură cronologie.
Din 2022 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 436.040 RON. Profit: 64.380 RON
Cifra de afaceri: 436.040 RON. Profit: 64.380 RON
- Cifra de afaceri
- 436.040 RON +59.66% față de anul precedent
- Profit net
- 64.380 RON -55.06% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 210.922 RON +645.36% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024reper anualClasamentePremii si distinctii 2024Locul 3 in domeniu CAEN la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 3 in domeniu CAEN la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 2 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Locul 3 in domeniu CAEN la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 3 in domeniu CAEN la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 2 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Vezi toate clasamentele2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 273.108 RON. Profit: 143.248 RON
Cifra de afaceri: 273.108 RON. Profit: 143.248 RON
- Cifra de afaceri
- 273.108 RON +1472.57% față de anul precedent
- Profit net
- 143.248 RON +758.23% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 28.298 RON +5437.77% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 3 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 17.367 RON. Profit: 16.691 RON
Cifra de afaceri: 17.367 RON. Profit: 16.691 RON
- Cifra de afaceri
- 17.367 RON
- Profit net
- 16.691 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 511 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2022reper anualClasamentePremii si distinctii 2022Locul 1 in domeniu CAEN la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 in domeniu CAEN la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Locul 1 in domeniu CAEN la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 in domeniu CAEN la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Vezi toate clasamenteleÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataALEVIAD DIVERSE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 3516 in Sat Dragosloveni Com. Dumbrăveni (VRANCEA)
ALEVIAD DIVERSE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 3516 in Sat Dragosloveni Com. Dumbrăveni (VRANCEA)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Distincții 2024
Adaugă gratuit distincția companiei pe website-ul tău.
Cifra de afaceri
Cifra de afaceri
Profit net
Profit net
Profit net
Angajati
Angajati
Angajati
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 3516, Vrancea
Alte firme din Vrancea
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul ALEVIAD DIVERSE S.R.L.?
CUI-ul ALEVIAD DIVERSE S.R.L. este 47030121.
Unde este sediul ALEVIAD DIVERSE S.R.L.?
ALEVIAD DIVERSE S.R.L. are sediul in Romania, VRANCEA, Sat Dragosloveni Com. Dumbrăveni, Str. Valea Râmnei nr. 68, Sat Dragosloveni Com. Dumbrăveni, judetul VRANCEA.
Cand a fost infiintata ALEVIAD DIVERSE S.R.L.?
ALEVIAD DIVERSE S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (3 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a ALEVIAD DIVERSE S.R.L. in 2024?
In 2024, ALEVIAD DIVERSE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 436.040 RON.
Cati angajati are ALEVIAD DIVERSE S.R.L.?
ALEVIAD DIVERSE S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are ALEVIAD DIVERSE S.R.L.?
ALEVIAD DIVERSE S.R.L. are codul CAEN principal 3516 (Depozitarea energiei electrice).
Ce profit a inregistrat ALEVIAD DIVERSE S.R.L. in 2024?
ALEVIAD DIVERSE S.R.L. a inregistrat un profit net de 64.380 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.