Activ Plătitor TVA

ROSAPO MT CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 47198649
CIF: RO47198649
Reg. Com.: J2022004138130
CAEN: 4221
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 17 noiembrie 2022 · 3 ani
Distribuie:

Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 12:13

Despre ROSAPO MT CONSTRUCT S.R.L.

ROSAPO MT CONSTRUCT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Constanţa, judetul CONSTANŢA, infiintata in 2022 (3 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide" (cod CAEN 4221), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ROSAPO MT CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.597.108 RON, in crestere fata de anul precedent (+38.1%). Profitul net inregistrat a fost de 216.842 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 7, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 500 RON in 2022 la 1.597.108 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.597.108 RON
Venituri totale
1.597.118 RON
Cheltuieli totale
1.343.406 RON
Profit brut
253.712 RON
Profit net
216.842 RON
Marja profit net
13,58%
Active imobilizate
441.604 RON
Active circulante
839.245 RON
Stocuri
5.878 RON
Creanțe
754.876 RON
Casa & conturi bănci
78.491 RON
Capital propriu
545.350 RON

Contact

AdresaRomania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Bld. Tomis nr. 143A
Detalii adresa7 mp DIN CAMERA 304

Adresă sediu social

Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Bld. Tomis nr. 143A
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Bld. Tomis nr. 143A
Detalii
7 mp DIN CAMERA 304
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 17.11.2022
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 ianuarie 2023

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.597.108 RON
Rezultat net
216.842 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.597.108 RON 1.156.086 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.597.118 RON 1.156.093 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.343.406 RON 815.039 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 253.712 RON 341.054 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 216.842 RON 330.332 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 441.604 RON 70.970 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 839.245 RON 396.693 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 1.280.849 RON 467.663 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 5.878 RON 3.984 RON
CreanțeSume de încasat 754.876 RON 45.543 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 78.491 RON 347.166 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 735.499 RON 139.154 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 545.350 RON 328.509 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 7 persoane 5 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active1.280.849RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

57,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale1.280.849 RON
Datorii totale735.499 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
16,9 %Profit net / active totale
ROE
39,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,14 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
42,6 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.597.108 +38,2% față de anul precedent 1.597.118 1.343.406 253.712 -25,6% față de anul precedent 216.842 -34,4% față de anul precedent 0 0
2023 1.156.086 +231.117,2% față de anul precedent 1.156.093 815.039 341.054 330.332 0 0
2022 500 500 2.518 0 0 2.018 2.023

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 441.604 839.245 1.280.849 5.878 754.876 78.491
2023 70.970 396.693 467.663 3.984 45.543 347.166
2022 0 695 695 0 500 195

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 735.499 +428,6% față de anul precedent 545.350 Neraportat 7 +40,0% față de anul precedent
2023 139.154 +5.426,4% față de anul precedent 328.509 Neraportat 5 +400,0% față de anul precedent
2022 2.518 -1.823 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

17din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare12 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
SCSTELIAN CARAMANadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 30393/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 25.06.2026

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 25.06.2026

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.597.108 RON. Profit: 216.842 RON

Cifra de afaceri: 1.597.108 RON. Profit: 216.842 RON

Cifra de afaceri
1.597.108 RON +38.15% față de anul precedent
Profit net
216.842 RON -34.36% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
7 +40% față de anul precedent
Datorii
735.499 RON +428.55% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.156.086 RON. Profit: 330.332 RON

Cifra de afaceri: 1.156.086 RON. Profit: 330.332 RON

Cifra de afaceri
1.156.086 RON +231117.2% față de anul precedent
Profit net
330.332 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 +400% față de anul precedent
Datorii
139.154 RON +5426.37% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 500 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 500 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
500 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
2.023 RON
Angajati
1
Datorii
2.518 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataROSAPO MT CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4221 in Mun. Constanţa (CONSTANŢA)

ROSAPO MT CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4221 in Mun. Constanţa (CONSTANŢA)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

13.082026Mentiune · Buletin 30393/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 25.06.2026

capital social; domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 25.06.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
ROSAPO MT CONSTRUCT S.R.L.
CUI
47198649
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
13.08.2026
Registrul Comerțului
J13/4138/2022
EUID
ROONRC.J13/4138/2022
Sediu
Municipiul Constanţa, Jud. Constanţa, Bulevardul TOMIS, Nr. 143A, 7 mp DIN CAMERA 304, Etaj
Județ
Constanţa
Număr încheiere
637913
Data încheierii
12.08.2026
Număr dosar
3042236
Data dosarului
03.08.2026
Tribunal
Constanta
Registrator
Mihaela VICOL

Subiecte

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 25.06.2026

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 3042236 din 03.08.2026
  • Decizie asociat unic nr. 1 din 25.06.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 30393/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4221, Constanţa

DRILLING WATER INDUSTRY S.R.L.
CUI: 41388741CAEN: 4221
Activ
CONSTANŢA, Sat Valu lui Traian Com. Valu lui Traian2019-07-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.932.097 RON
Profit
0 RON
Angajati
11
AKVO KONSTRUADO S.R.L.
CUI: 43381960CAEN: 4221
Activ
CONSTANŢA, Loc. Valea Dacilor Mun. Medgidia2020-11-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.538.926 RON
Profit
0 RON
Angajati
9
MADERA ART SRL
CUI: 27224433CAEN: 4221
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2010-07-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.157.931 RON
Profit
0 RON
Angajati
28
PARIS ENG CONSULTING SRL
CUI: 26417053CAEN: 4221
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2010-01-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.499.349 RON
Profit
810.976 RON
Angajati
5
IFCO SA
CUI: 1890942CAEN: 4221
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa1992-11-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.982.920 RON
Profit
2.487.482 RON
Angajati
34
INSTALPOLIMER S.R.L.
CUI: 47933430CAEN: 4221
Activ
CONSTANŢA, Sat Lumina Com. Lumina2023-04-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
400.500 RON
Profit
314.189 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4221, Constanţa

INSTAL CO PRI S.R.L.
CUI: 47235739CAEN: 4221
Activ
CONSTANŢA, Sat Lazu Com. Agigea2022-11-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
401.529 RON
Profit
75.227 RON
Angajati
0
AGRO PUMP & PIPE INDUSTRY S.R.L.
CUI: 46846114CAEN: 4221
Activ
CONSTANŢA, Sat Osmancea Com. Mereni2022-09-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.869.459 RON
Profit
899.289 RON
Angajati
3
VICTALEX CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 47462170CAEN: 4221
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-01-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
779.785 RON
Profit
557.115 RON
Angajati
2

Alte firme din Constanţa

TABIKE AMENAJĂRI S.R.L.
CUI: 47198665CAEN: 4334
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2022-11-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
HOOKAH TEAM S.R.L.
CUI: 47192670CAEN: 4635
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2022-11-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
72.838 RON
Profit
19.024 RON
Angajati
0
LIDAGRI BROKER S.R.L.
CUI: 47135640CAEN: 4611
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2022-11-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
712.828 RON
Profit
490.893 RON
Angajati
2
CORDIAL GREETINGS S.R.L.
CUI: 47263437CAEN: 5630
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2022-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
278.096 RON
Profit
27.510 RON
Angajati
2
PRECISE TAX CONSULTING S.R.L.
CUI: 46557868CAEN: 6920
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2022-07-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
284.964 RON
Profit
5.260 RON
Angajati
3
VIODEEA DIVERS S.R.L.
CUI: 40022679CAEN: 4711
Activ
CONSTANŢA, Mun. Mangalia2018-10-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
282.727 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ROSAPO MT CONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul ROSAPO MT CONSTRUCT S.R.L. este 47198649.

Unde este sediul ROSAPO MT CONSTRUCT S.R.L.?

ROSAPO MT CONSTRUCT S.R.L. are sediul in Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Bld. Tomis nr. 143A, Mun. Constanţa, judetul CONSTANŢA.

Cand a fost infiintata ROSAPO MT CONSTRUCT S.R.L.?

ROSAPO MT CONSTRUCT S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (3 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ROSAPO MT CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

In 2024, ROSAPO MT CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.597.108 RON.

Cati angajati are ROSAPO MT CONSTRUCT S.R.L.?

ROSAPO MT CONSTRUCT S.R.L. a raportat un numar mediu de 7 salariati in 2024.

Ce activitate are ROSAPO MT CONSTRUCT S.R.L.?

ROSAPO MT CONSTRUCT S.R.L. are codul CAEN principal 4221 (Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide).

Ce profit a inregistrat ROSAPO MT CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

ROSAPO MT CONSTRUCT S.R.L. a inregistrat un profit net de 216.842 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.