Activ Plătitor TVAe‑Factură

SMV MOLWAY S.R.L.

CUI: 47209128
CIF: RO47209128
Reg. Com.: J30/1333/2022
CAEN: 4120
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 21 noiembrie 2022 · 3 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 23:36

Despre SMV MOLWAY S.R.L.

SMV MOLWAY S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Târşolţ Com. Târşolţ, judetul SATU MARE, infiintata in 2022 (3 ani de activitate). Activeaza in sectorul constructii (cod CAEN 4120). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, SMV MOLWAY S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 281.415 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+95.4%). Profitul net inregistrat a fost de 105.686 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 12.446 RON in 2022 la 281.415 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din iulie 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
281.415 RON
Venituri totale
281.415 RON
Cheltuieli totale
172.970 RON
Profit brut
108.445 RON
Profit net
105.686 RON
Marja profit net
37,56%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
99.374 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
98.600 RON
Casa & conturi bănci
774 RON
Capital propriu
65.286 RON

Contact

AdresaRomania, SATU MARE, Sat Târşolţ Com. Târşolţ, TÎRŞOLŢ nr. 678B, 447315

Adresă sediu social

Romania, SATU MARE, Sat Târşolţ Com. Târşolţ, TÎRŞOLŢ nr. 678B, 447315
Cod poștal: 447315
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, SATU MARE, Sat Târşolţ Com. Târşolţ, TÎRŞOLŢ nr. 678B, 447315
Cod postal
447315
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 21.11.2022
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Negreşti Oaş
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 iulie 2024)
TVA la incasare
1 februarie 2026

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
281.415 RON
Rezultat net
105.686 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 281.415 RON 144.050 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 281.415 RON 144.050 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 172.970 RON 168.017 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 108.445 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 105.686 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 23.967 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 25.409 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 99.374 RON 14.809 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 99.374 RON 14.809 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 98.600 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 774 RON 14.809 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 34.088 RON 35.609 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 65.286 RON -20.800 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active99.374RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

34,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale99.374 RON
Datorii totale34.088 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
106,4 %Profit net / active totale
ROE
161,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,92 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
65,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 281.415 +95,4% față de anul precedent 281.415 172.970 108.445 105.686 0 0
2023 144.050 +1.057,4% față de anul precedent 144.050 168.017 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 23.967 25.409
2022 12.446 12.446 7.913 4.533 4.409 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 99.374 99.374 0 98.600 774
2023 0 14.809 14.809 0 0 14.809
2022 0 12.653 12.653 0 12.446 207

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 34.088 -4,3% față de anul precedent 65.286 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 35.609 +342,7% față de anul precedent -20.800 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 8.044 4.609 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

2din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare2 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2026 1 repere

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 281.415 RON. Profit: 105.686 RON

Cifra de afaceri: 281.415 RON. Profit: 105.686 RON

Cifra de afaceri
281.415 RON +95.36% față de anul precedent
Profit net
105.686 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
34.088 RON -4.27% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 144.050 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 144.050 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
144.050 RON +1057.4% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
25.409 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
35.609 RON +342.68% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 12.446 RON. Profit: 4.409 RON

Cifra de afaceri: 12.446 RON. Profit: 4.409 RON

Cifra de afaceri
12.446 RON
Profit net
4.409 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
8.044 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSMV MOLWAY S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Sat Târşolţ Com. Târşolţ (SATU MARE)

SMV MOLWAY S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Sat Târşolţ Com. Târşolţ (SATU MARE)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4120, Satu Mare

NEW TAJJ CONSTRUCT SRL
CUI: 34128552CAEN: 4120
Activ
SATU MARE, Sat Lechinţa Com. Călineşti-Oaş2015-02-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
282.642 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
RENOVO S.R.L.
CUI: 40253355CAEN: 4120
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare2018-12-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
280.621 RON
Profit
153.728 RON
Angajati
1
BURA MARK CONSTRUCT 2020 S.R.L.
CUI: 43027972CAEN: 4120
Activ
SATU MARE, Sat Odoreu Com. Odoreu2020-09-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
285.066 RON
Profit
218.902 RON
Angajati
1
Activ
SATU MARE, Sat Gherţa Mică Com. Gherţa Mică2021-10-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
278.547 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
NYCLAVORI S.R.L.
CUI: 45846167CAEN: 4120
Activ
SATU MARE, Sat Decebal Com. Vetiş2022-03-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
295.776 RON
Profit
7.298 RON
Angajati
5
RIGOKEWIN 2018 S.R.L.
CUI: 39498793CAEN: 4120
Activ
SATU MARE, Sat Oraşu Nou Com. Oraşu Nou2018-06-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
267.520 RON
Profit
68.200 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4120, Satu Mare

CREATIV ELITE ENTERPRISE S.R.L.
CUI: 47184490CAEN: 4120
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare2022-11-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.400.248 RON
Profit
1.532.763 RON
Angajati
4
GABIST DEMO CONST S.R.L.
CUI: 47234199CAEN: 4120
Activ
SATU MARE, Mun. Carei2022-11-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
19.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
DODOCAN S.R.L.
CUI: 47170389CAEN: 4120
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare2022-11-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.750 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MESA VERDE GROUP S.R.L.
CUI: 47356080CAEN: 4120
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare2022-12-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
831.028 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Satu Mare

TAXDRIVER V SZABI S.R.L.
CUI: 47209110CAEN: 4932
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare2022-11-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
54.135 RON
Profit
12.914 RON
Angajati
1
DORLE GRUPS S.R.L.
CUI: 47215162CAEN: 5510
Activ
SATU MARE, Sat Lazuri Com. Lazuri2022-11-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
38.147 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
CRENTS S.R.L.
CUI: 47191705CAEN: 6820
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare2022-11-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
247.321 RON
Profit
1.565 RON
Angajati
1
EDI FERMA S.R.L.
CUI: 47234164CAEN: 0111
Activ
SATU MARE, Sat Lazuri Com. Lazuri2022-11-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
126.321 RON
Profit
6.779 RON
Angajati
1
G & V POP S.R.L.
CUI: 46983456CAEN: 3315
Activ
SATU MARE, Orş. Negreşti-Oaş2022-10-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.337.771 RON
Profit
1.004.860 RON
Angajati
8
COSMIN EVENTS S.R.L.
CUI: 47456381CAEN: 9039
Activ
SATU MARE, Sat Păuleşti Com. Păuleşti2023-01-16
fara e-Factura
HEADSAIL S.R.L.
CUI: 49584425CAEN: 6210
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare2024-02-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
393.975 RON
Profit
334.570 RON
Angajati
1
PSG S.R.L.
CUI: 663399CAEN: 6820
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
567.995 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SMV MOLWAY S.R.L.?

CUI-ul SMV MOLWAY S.R.L. este 47209128.

Unde este sediul SMV MOLWAY S.R.L.?

SMV MOLWAY S.R.L. are sediul in Romania, SATU MARE, Sat Târşolţ Com. Târşolţ, TÎRŞOLŢ nr. 678B, 447315, Sat Târşolţ Com. Târşolţ, judetul SATU MARE.

Cand a fost infiintata SMV MOLWAY S.R.L.?

SMV MOLWAY S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (3 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SMV MOLWAY S.R.L. in 2024?

In 2024, SMV MOLWAY S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 281.415 RON.

Cati angajati are SMV MOLWAY S.R.L.?

SMV MOLWAY S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are SMV MOLWAY S.R.L.?

SMV MOLWAY S.R.L. are codul CAEN principal 4120.

Ce profit a inregistrat SMV MOLWAY S.R.L. in 2024?

SMV MOLWAY S.R.L. a inregistrat un profit net de 105.686 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.