Activ Plătitor TVA

NC CONSTRUCT SM S.R.L.

CUI: 47266018
CIF: RO47266018
Reg. Com.: J2022005548350
CAEN: 4100
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 5 decembrie 2022 · 3 ani
Distribuie:

Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 16:53

Despre NC CONSTRUCT SM S.R.L.

NC CONSTRUCT SM S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Sânmihaiu Român Com. Sânmihaiu Român, judetul TIMIŞ, infiintata in 2022 (3 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale" (cod CAEN 4100), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, NC CONSTRUCT SM S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 154.000 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+268.0%). Profitul net inregistrat a fost de 45.363 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 500 RON in 2022 la 154.000 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
154.000 RON
Venituri totale
154.000 RON
Cheltuieli totale
107.097 RON
Profit brut
46.903 RON
Profit net
45.363 RON
Marja profit net
29,46%
Active imobilizate
219 RON
Active circulante
628 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
0 RON
Casa & conturi bănci
628 RON
Capital propriu
-38.418 RON

Contact

AdresaRomania, TIMIŞ, Sat Sânmihaiu Român Com. Sânmihaiu Român, 307380

Adresă sediu social

Romania, TIMIŞ, Sat Sânmihaiu Român Com. Sânmihaiu Român, 307380
Cod poștal: 307380
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, TIMIŞ, Sat Sânmihaiu Român Com. Sânmihaiu Român, 307380
Cod postal
307380
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 05.12.2022
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
154.000 RON
Rezultat net
45.363 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 154.000 RON 41.849 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 154.000 RON 41.849 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 107.097 RON 119.615 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 46.903 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 45.363 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 77.766 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 78.184 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 219 RON 136 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 628 RON 6.039 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 847 RON 6.175 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 0 RON 366 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 628 RON 5.673 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 39.265 RON 89.956 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -38.418 RON -83.781 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active847RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

4.635,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale847 RON
Datorii totale39.265 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
5.355,7 %Profit net / active totale
ROE
-118,1 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,02 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-4.535,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 154.000 +268,0% față de anul precedent 154.000 107.097 46.903 45.363 0 0
2023 41.849 +8.269,8% față de anul precedent 41.849 119.615 0 0 77.766 78.184
2022 500 500 6.292 0 0 5.792 5.797

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 219 628 847 0 0 628
2023 136 6.039 6.175 0 366 5.673
2022 122 160 282 0 0 160

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 39.265 -56,4% față de anul precedent -38.418 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2023 89.956 +1.430,1% față de anul precedent -83.781 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2022 5.879 -5.597 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

40din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

4 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
4 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 154.000 RON. Profit: 45.363 RON

Cifra de afaceri: 154.000 RON. Profit: 45.363 RON

Cifra de afaceri
154.000 RON +267.99% față de anul precedent
Profit net
45.363 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
39.265 RON -56.35% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 41.849 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 41.849 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
41.849 RON +8269.8% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
78.184 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
89.956 RON +1430.12% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 500 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 500 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
500 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
5.797 RON
Angajati
2
Datorii
5.879 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataNC CONSTRUCT SM S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Sat Sânmihaiu Român Com. Sânmihaiu Român (TIMIŞ)

NC CONSTRUCT SM S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Sat Sânmihaiu Român Com. Sânmihaiu Român (TIMIŞ)

4 din 4 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4100, Timiş

AMEVIVA VMG S.R.L.
CUI: 45920166CAEN: 4120
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2022-04-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
155.292 RON
Profit
39.939 RON
Angajati
1
LA SARBU S.R.L.
CUI: 48118982CAEN: 4120
Activ
TIMIŞ, Sat Pogăneşti Com. Bârna2023-05-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
155.346 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ALEX SI LIVIU SCHEUL S.R.L.
CUI: 42409087CAEN: 4120
Activ
TIMIŞ, Sat Biled Com. Biled2020-03-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
152.778 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
SRA CONSTRUCT - JIM S.R.L.
CUI: 44598136CAEN: 4100
Activ
TIMIŞ, Orş. Jimbolia2021-07-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
161.304 RON
Profit
2.965 RON
Angajati
7
TOPSIDE INDUSTRIES S.R.L.
CUI: 47907252CAEN: 4100
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2023-03-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
150.000 RON
Profit
74.928 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4100, Timiş

WISE CMC CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 47274363CAEN: 4120
Activ
TIMIŞ, Sat Covaci Com. Sânandrei2022-12-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
54.358 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
IVCM TEAM CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 47309771CAEN: 4120
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2022-12-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Timiş

FOND PEREN S.R.L.
CUI: 47265993CAEN: 6820
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2022-12-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.242.776 RON
Profit
1.014.640 RON
Angajati
1
BSC-CONS-CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 47259789CAEN: 4333
Activ
TIMIŞ, Sat Giroc Com. Giroc2022-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ANNA FL’OR & DECO S.R.L.
CUI: 47276798CAEN: 3299
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2022-12-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
171.342 RON
Profit
26.763 RON
Angajati
0
MOTOCA CATALIN S.R.L.
CUI: 47212000CAEN: 4933
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2022-11-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
122.419 RON
Profit
30.915 RON
Angajati
1
ECOVILLA CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 47321767CAEN: 4120
Activ
TIMIŞ, Sat Bethausen Com. Bethausen2022-12-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
12.958 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
DEV EXCELLED SW S.R.L.
CUI: 46748434CAEN: 6201
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2022-08-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
280.194 RON
Profit
176.774 RON
Angajati
1
PETROTIM S.R.L.
CUI: 47825845CAEN: 7020
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2023-03-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.978.254 RON
Profit
0 RON
Angajati
35
IONUT SERGIU CONCEPT S.R.L.
CUI: 41707816CAEN: 9621
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2019-10-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
114.623 RON
Profit
13.467 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul NC CONSTRUCT SM S.R.L.?

CUI-ul NC CONSTRUCT SM S.R.L. este 47266018.

Unde este sediul NC CONSTRUCT SM S.R.L.?

NC CONSTRUCT SM S.R.L. are sediul in Romania, TIMIŞ, Sat Sânmihaiu Român Com. Sânmihaiu Român, 307380, Sat Sânmihaiu Român Com. Sânmihaiu Român, judetul TIMIŞ.

Cand a fost infiintata NC CONSTRUCT SM S.R.L.?

NC CONSTRUCT SM S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (3 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a NC CONSTRUCT SM S.R.L. in 2024?

In 2024, NC CONSTRUCT SM S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 154.000 RON.

Cati angajati are NC CONSTRUCT SM S.R.L.?

NC CONSTRUCT SM S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are NC CONSTRUCT SM S.R.L.?

NC CONSTRUCT SM S.R.L. are codul CAEN principal 4100 (Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale).

Ce profit a inregistrat NC CONSTRUCT SM S.R.L. in 2024?

NC CONSTRUCT SM S.R.L. a inregistrat un profit net de 45.363 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.