Activ Plătitor TVAe‑Factură

STIGMAMED S.R.L.

CUI: 47267838
CIF: RO47267838
Reg. Com.: J22/4534/2022
CAEN: 4646
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 5 decembrie 2022 · 3 ani
Distribuie:

Comerţ cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 22:25

Despre STIGMAMED S.R.L.

STIGMAMED S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Iaşi, judetul IAŞI, infiintata in 2022 (3 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale" (cod CAEN 4646), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, STIGMAMED S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 379.980 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+532.3%). Profitul net inregistrat a fost de 135.960 RON (in crestere puternica).

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din august 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
379.980 RON
Venituri totale
380.055 RON
Cheltuieli totale
222.694 RON
Profit brut
157.361 RON
Profit net
135.960 RON
Marja profit net
35,78%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
188.811 RON
Stocuri
79.745 RON
Creanțe
32.270 RON
Casa & conturi bănci
76.796 RON
Capital propriu
153.475 RON

Contact

AdresaRomania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Stroici nr. 13A, 700373
Telefon0742016219

Adresă sediu social

Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Stroici nr. 13A, 700373
Cod poștal: 700373
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Stroici nr. 13A, 700373
Cod postal
700373
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 05.12.2022
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 august 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
379.980 RON
Rezultat net
135.960 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 379.980 RON 60.100 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 380.055 RON 60.101 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 222.694 RON 39.986 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 157.361 RON 20.115 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 135.960 RON 17.315 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 188.811 RON 103.706 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 188.811 RON 103.706 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 79.745 RON 21.979 RON
CreanțeSume de încasat 32.270 RON 71.030 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 76.796 RON 10.697 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 35.336 RON 86.191 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 153.475 RON 17.515 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active188.811RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

18,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale188.811 RON
Datorii totale35.336 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
72,0 %Profit net / active totale
ROE
88,6 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
5,34 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
81,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 379.980 +532,3% față de anul precedent 380.055 222.694 157.361 +682,3% față de anul precedent 135.960 +685,2% față de anul precedent 0 0
2023 60.100 60.101 39.986 20.115 17.315 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 188.811 188.811 79.745 32.270 76.796
2023 0 103.706 103.706 21.979 71.030 10.697

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 35.336 -59,0% față de anul precedent 153.475 Neraportat 0
2023 86.191 17.515 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

4 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
4 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 379.980 RON. Profit: 135.960 RON

Cifra de afaceri: 379.980 RON. Profit: 135.960 RON

Cifra de afaceri
379.980 RON +532.25% față de anul precedent
Profit net
135.960 RON +685.22% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
35.336 RON -59% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 60.100 RON. Profit: 17.315 RON

Cifra de afaceri: 60.100 RON. Profit: 17.315 RON

Cifra de afaceri
60.100 RON
Profit net
17.315 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
86.191 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSTIGMAMED S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4646 in Mun. Iaşi (IAŞI)

STIGMAMED S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4646 in Mun. Iaşi (IAŞI)

4 din 4 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4646, Iaşi

ESP MEDICAL PRO S.R.L.
CUI: 37401508CAEN: 4646
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2017-04-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
429.727 RON
Profit
6.574 RON
Angajati
1
ANISOR C.M. SRL
CUI: 15228741CAEN: 4646
Activ
IAŞI, Sat Valea Lupului Com. Valea Lupului2003-02-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
328.500 RON
Profit
122.582 RON
Angajati
1
KLR DIGITAL SOLUTION S.R.L.
CUI: 40479841CAEN: 4646
Activ
IAŞI, Sat Rediu Com. Rediu2019-01-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
463.388 RON
Profit
122.228 RON
Angajati
0
DR COLOS MEDICAL S.R.L.
CUI: 41808624CAEN: 4646
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2019-10-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
807.575 RON
Profit
241.414 RON
Angajati
1
TEOMALIS SRL
CUI: 3422670CAEN: 4646
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi1993-03-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
106.956 RON
Profit
39.747 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4646, Iaşi

MEDICSIM S.R.L.
CUI: 48107886CAEN: 4646
Activ
IAŞI, Sat Sineşti Com. Sineşti2023-05-05
fara e-Factura
EURODENT DEPO S.R.L.
CUI: 46978352CAEN: 4646
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2022-10-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
648.546 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
PARAMEDICAL TRADE S.R.L.
CUI: 48897181CAEN: 4646
Activ
IAŞI, Sat Breazu Com. Rediu2023-10-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.123.166 RON
Profit
326.553 RON
Angajati
1

Alte firme din Iaşi

CORE SATELIT UNU S.R.L.
CUI: 47267650CAEN: 6110
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2022-12-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
278.271 RON
Profit
198.896 RON
Angajati
1
HORPAZ TOP RESIDENCE S.R.L.
CUI: 47260015CAEN: 4399
Activ
IAŞI, Sat Horpaz Com. Miroslava2022-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
50.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
URBANISIMO CMR S.R.L.
CUI: 47187658CAEN: 4312
Activ
IAŞI, Sat Moimeşti Com. Popricani2022-11-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
279.150 RON
Profit
63.063 RON
Angajati
1
FRONTENDLAB S.R.L.
CUI: 47350177CAEN: 6210
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2022-12-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
695.601 RON
Profit
618.919 RON
Angajati
1
MADERA GADEA S.R.L.
CUI: 46552089CAEN: 4729
Activ
IAŞI, Sat Valea Adâncă Com. Miroslava2022-07-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
229.021 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
PIN SMART AUTOMATIONS S.R.L.
CUI: 48021024CAEN: 4321
Activ
IAŞI, Sat Topile Com. Valea Seacă2023-04-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
178.094 RON
Profit
1.575 RON
Angajati
3
BEAR CRIB S.R.L.
CUI: 39440996CAEN: 4791
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2018-06-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
816.295 RON
Profit
3.842 RON
Angajati
1
VROOM SPA S.R.L.
CUI: 54163783CAEN: 9531
Activ
IAŞI, Sat Cristeşti Com. Holboca2026-03-04
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul STIGMAMED S.R.L.?

CUI-ul STIGMAMED S.R.L. este 47267838.

Unde este sediul STIGMAMED S.R.L.?

STIGMAMED S.R.L. are sediul in Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Stroici nr. 13A, 700373, Mun. Iaşi, judetul IAŞI.

Cand a fost infiintata STIGMAMED S.R.L.?

STIGMAMED S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (3 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a STIGMAMED S.R.L. in 2024?

In 2024, STIGMAMED S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 379.980 RON.

Ce activitate are STIGMAMED S.R.L.?

STIGMAMED S.R.L. are codul CAEN principal 4646 (Comerţ cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale).

Ce profit a inregistrat STIGMAMED S.R.L. in 2024?

STIGMAMED S.R.L. a inregistrat un profit net de 135.960 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.