Activ

ADA SPECIAL COSMETICE S.R.L.

CUI: 47315196
CIF: 47315196
Reg. Com.: J40/24411/2022
CAEN: 4775
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 15 decembrie 2022 · 3 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 21:26

Despre ADA SPECIAL COSMETICE S.R.L.

ADA SPECIAL COSMETICE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 2 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2022 (3 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie" (cod CAEN 4775), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ADA SPECIAL COSMETICE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 448.975 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+680.4%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Datoriile raportate (788.791 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
448.975 RON
Venituri totale
457.378 RON
Cheltuieli totale
491.077 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
7.440 RON
Active circulante
643.081 RON
Stocuri
15.368 RON
Creanțe
626.640 RON
Casa & conturi bănci
1.073 RON
Capital propriu
-138.046 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Teleajen nr. 33, 21465
Telefon0722636323

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Teleajen nr. 33, 21465
Cod poștal: 21465
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Teleajen nr. 33, 21465
Cod postal
21465
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Strain
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 15.12.2022
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

TVA la incasare
6 iunie 2025 - 1 august 2026

Stare inactivitate

Data inactivare
26 februarie 2025
Data reactivare
3 iunie 2025

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
448.975 RON
Rezultat net
-33.699 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 448.975 RON 57.532 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 457.378 RON 57.603 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 491.077 RON 162.950 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 33.699 RON 105.347 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 33.699 RON 105.347 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 7.440 RON 10.577 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 643.081 RON 389.887 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 650.521 RON 400.464 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 15.368 RON 269.276 RON
CreanțeSume de încasat 626.640 RON 117.002 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 1.073 RON 3.609 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 788.791 RON 504.811 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -138.046 RON -104.347 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active650.521RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

121,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale650.521 RON
Datorii totale788.791 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,82 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-21,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 448.975 +680,4% față de anul precedent 457.378 491.077 0 0 33.699 33.699
2023 57.532 57.603 162.950 0 0 105.347 105.347
2022 0 0 0 0 0 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 7.440 643.081 650.521 15.368 626.640 1.073
2023 10.577 389.887 400.464 269.276 117.002 3.609
2022 2.322 78 2.400 0 0 78

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 788.791 +56,3% față de anul precedent -138.046 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2023 504.811 +35.957,9% față de anul precedent -104.347 Neraportat 1
2022 1.400 1.000 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

65din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
SASABAN ANGAYadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2026 2 repere

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 2815/2026prelungire valabilitate acte sediu social

prelungire valabilitate acte sediu social

Deschide înregistrarea completă

2025 3 repere

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 448.975 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 448.975 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
448.975 RON +680.39% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
33.699 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
788.791 RON +56.25% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 57.532 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 57.532 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
57.532 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
105.347 RON
Angajati
1
Datorii
504.811 RON +35957.93% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.400 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataADA SPECIAL COSMETICE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4775 in Sector 2 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

ADA SPECIAL COSMETICE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4775 in Sector 2 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

27.012026Mentiune · Buletin 2815/2026prelungire valabilitate acte sediu social

prelungire valabilitate acte sediu social

Companie
ADA SPECIAL COSMETICE S.R.L.
CUI
47315196
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
27.01.2026
Registrul Comerțului
J40/24411/2022
EUID
ROONRC.J40/24411/2022
Sediu
Bucureşti Sectorul 2, Strada TELEAJEN, Nr. 33
Județ
București
Număr încheiere
55577
Data încheierii
26.01.2026
Număr dosar
307463
Data dosarului
23.01.2026
Tribunal
Bucureşti
Registrator
Ovidiu Cojocaru

Subiecte

prelungire valabilitate acte sediu social

Documente menționate

  • Act adiţional nr. 2 din 09.12.2025 la contract de comodat nr. 01 din 24.11.2023
Vezi Buletinul ONRC nr. 2815/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4775, Municipiul Bucureşti

CATS PERFUME GROUP SRL
CUI: 35056705CAEN: 4775
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2015-09-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
449.663 RON
Profit
178.277 RON
Angajati
1
DORCOST COMERCIAL COMPANY SRL
CUI: 472283CAEN: 4775
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti1992-12-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
441.093 RON
Profit
18.786 RON
Angajati
3
BEAUTY TRADE WORLD S.R.L.
CUI: 49613393CAEN: 4775
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2024-02-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
464.798 RON
Profit
78.729 RON
Angajati
1
ANA KARINA COSMETICS S.R.L.
CUI: 43103077CAEN: 4775
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2020-09-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
426.038 RON
Profit
78.075 RON
Angajati
1
BBW URBAN GROUP S.R.L.
CUI: 34464706CAEN: 4775
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2015-05-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
648.945 RON
Profit
131.068 RON
Angajati
1
COOLGIFTS S.R.L.
CUI: 44336615CAEN: 4775
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2021-05-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
333.387 RON
Profit
0 RON
Angajati
3

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4775, Municipiul Bucureşti

ESTETIC BRANDS S.R.L.
CUI: 47269928CAEN: 4775
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2022-12-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
191.372 RON
Profit
14.045 RON
Angajati
0
RAMUKI SKIN CARE S.R.L.
CUI: 47377725CAEN: 4775
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2022-12-27
fara e-Factura
NAILSMANIA S.R.L.
CUI: 47250526CAEN: 4775
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2022-11-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Municipiul Bucureşti

BZERO PROJECT MANAGEMENT S.R.L.
CUI: 47315161CAEN: 7112
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2022-12-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.689.381 RON
Profit
650.235 RON
Angajati
7
METALZEG S.R.L.
CUI: 47315200CAEN: 2511
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2022-12-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
450.782 RON
Profit
184.674 RON
Angajati
0
DR TUFA ACT MED S.R.L.
CUI: 47314751CAEN: 8623
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2022-12-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
181.670 RON
Profit
107.606 RON
Angajati
1
VIA FORTUNA S.R.L.
CUI: 47317618CAEN: 6811
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2022-12-15
fara e-Factura
SALONIS S.R.L.
CUI: 47298923CAEN: 4755
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2022-12-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.187.778 RON
Profit
706.950 RON
Angajati
4
VET PROIECT CONSULT S.R.L.
CUI: 47333559CAEN: 7112
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2022-12-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
154.419 RON
Profit
27.878 RON
Angajati
1
COATTECH ACT S.R.L.
CUI: 47151700CAEN: 4100
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2022-11-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
793.502 RON
Profit
73.108 RON
Angajati
1
A&C&C TOP RESTAURANT S.R.L.
CUI: 45802357CAEN: 5610
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2022-03-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
310.649 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
3 SOUP EST S.R.L.
CUI: 48836338CAEN: 5611
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2023-09-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.201.808 RON
Profit
127.919 RON
Angajati
3

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ADA SPECIAL COSMETICE S.R.L.?

CUI-ul ADA SPECIAL COSMETICE S.R.L. este 47315196.

Unde este sediul ADA SPECIAL COSMETICE S.R.L.?

ADA SPECIAL COSMETICE S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Teleajen nr. 33, 21465, Sector 2 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata ADA SPECIAL COSMETICE S.R.L.?

ADA SPECIAL COSMETICE S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (3 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ADA SPECIAL COSMETICE S.R.L. in 2024?

In 2024, ADA SPECIAL COSMETICE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 448.975 RON.

Ce activitate are ADA SPECIAL COSMETICE S.R.L.?

ADA SPECIAL COSMETICE S.R.L. are codul CAEN principal 4775 (Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie).

Ce profit a inregistrat ADA SPECIAL COSMETICE S.R.L. in 2024?

ADA SPECIAL COSMETICE S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 33.699 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.