Activ Plătitor TVA

ROCA BM SOFTWARE S.R.L.

CUI: 47347147
CIF: RO47347147
Reg. Com.: J24/2443/2022
CAEN: 6201
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 21 decembrie 2022 · 3 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 21:25

Despre ROCA BM SOFTWARE S.R.L.

ROCA BM SOFTWARE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Baia Mare, judetul MARAMUREŞ, infiintata in 2022 (3 ani de activitate). Activeaza in sectorul editare, difuzare programe radio si tv (cod CAEN 6201). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ROCA BM SOFTWARE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 440.980 RON, relativ stabila fata de anul precedent (-2.9%). Profitul net inregistrat a fost de 377.009 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
440.980 RON
Venituri totale
441.796 RON
Cheltuieli totale
53.145 RON
Profit brut
388.651 RON
Profit net
377.009 RON
Marja profit net
85,49%
Active imobilizate
1.179 RON
Active circulante
385.082 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
290.382 RON
Casa & conturi bănci
94.700 RON
Capital propriu
380.038 RON

Contact

AdresaRomania, MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare, Bld. Regele Mihai I nr. 34B
Telefon0748385195

Adresă sediu social

Romania, MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare, Bld. Regele Mihai I nr. 34B
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare, Bld. Regele Mihai I nr. 34B
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 20.12.2022
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
440.980 RON
Rezultat net
377.009 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 440.980 RON 454.083 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 441.796 RON 455.488 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 53.145 RON 52.961 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 388.651 RON 402.527 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 377.009 RON 397.982 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 1.179 RON 2.189 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 385.082 RON 404.913 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 386.261 RON 407.102 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 290.382 RON 262.072 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 94.700 RON 142.841 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 6.223 RON 9.073 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 380.038 RON 398.029 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active386.261RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

1,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale386.261 RON
Datorii totale6.223 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
97,6 %Profit net / active totale
ROE
99,2 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
61,88 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
98,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 440.980 -2,9% față de anul precedent 441.796 53.145 388.651 -3,5% față de anul precedent 377.009 -5,3% față de anul precedent 0 0
2023 454.083 455.488 52.961 402.527 397.982 0 0
2022 0 0 153 0 0 153 153

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 1.179 385.082 386.261 0 290.382 94.700
2023 2.189 404.913 407.102 0 262.072 142.841
2022 0 200 200 0 0 200

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 6.223 -31,4% față de anul precedent 380.038 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 9.073 +5.830,1% față de anul precedent 398.029 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 153 47 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

10din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

4 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
4 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 440.980 RON. Profit: 377.009 RON

Cifra de afaceri: 440.980 RON. Profit: 377.009 RON

Cifra de afaceri
440.980 RON -2.89% față de anul precedent
Profit net
377.009 RON -5.27% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
6.223 RON -31.41% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 454.083 RON. Profit: 397.982 RON

Cifra de afaceri: 454.083 RON. Profit: 397.982 RON

Cifra de afaceri
454.083 RON
Profit net
397.982 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
9.073 RON +5830.07% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
153 RON
Angajati
1
Datorii
153 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataROCA BM SOFTWARE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6201 in Mun. Baia Mare (MARAMUREŞ)

ROCA BM SOFTWARE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6201 in Mun. Baia Mare (MARAMUREŞ)

4 din 4 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6201, Maramureş

CODELYRICS LAB S.R.L.
CUI: 49444847CAEN: 6201
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2024-01-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
441.052 RON
Profit
382.329 RON
Angajati
1
BITEXPLORER S.R.L.
CUI: 49433686CAEN: 6201
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2024-01-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
432.828 RON
Profit
373.223 RON
Angajati
1
TECH STACK S.R.L.
CUI: 39176127CAEN: 6201
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2018-04-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
442.726 RON
Profit
125.805 RON
Angajati
1
LM TECHNOLOGY S.R.L.
CUI: 49127636CAEN: 6201
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2023-11-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
428.034 RON
Profit
360.152 RON
Angajati
0
NO LATENCY S.R.L.
CUI: 47987014CAEN: 6201
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Ulmeni2023-04-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
511.145 RON
Profit
437.890 RON
Angajati
1
CARPATHIAN CODE S.R.L.
CUI: 42787465CAEN: 6201
Activ
MARAMUREŞ, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa2020-07-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
365.914 RON
Profit
245.855 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6201, Maramureş

MYAGENDA S.R.L.
CUI: 47371790CAEN: 6201
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2022-12-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.638 RON
Profit
2.044 RON
Angajati
0
QUALITIM SMART CODE S.R.L.
CUI: 47324038CAEN: 6210
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Borşa2022-12-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
462.592 RON
Profit
399.731 RON
Angajati
1
MIKA TECH S.R.L.
CUI: 47403883CAEN: 6210
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Tăuţii-Măgherăuş2023-01-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.200 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Alte firme din Maramureş

COMP CATNUT S.R.L.
CUI: 47357507CAEN: 4791
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Săliştea de Sus2022-12-22
fara e-Factura
FAIR PLAY CAFE S.R.L.
CUI: 47336024CAEN: 5630
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2022-12-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
442.421 RON
Profit
100.264 RON
Angajati
2
CHRISTMAS TREE S.R.L.
CUI: 47201213CAEN: 9603
Activ
MARAMUREŞ, Sat Dumbrava Orş. Târgu Lăpuş2022-11-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
96.642 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DENTHOR MAX ESTET S.R.L.
CUI: 46345890CAEN: 8623
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2022-06-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.134.827 RON
Profit
408.791 RON
Angajati
4
BOKA LOGISTIC COMPANY S.R.L.
CUI: 48687554CAEN: 4941
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Seini2023-08-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.020.883 RON
Profit
132.596 RON
Angajati
3
INNER BEAUTY SRL
CUI: 32322330CAEN: 4775
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2013-10-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
999.826 RON
Profit
209.528 RON
Angajati
4

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ROCA BM SOFTWARE S.R.L.?

CUI-ul ROCA BM SOFTWARE S.R.L. este 47347147.

Unde este sediul ROCA BM SOFTWARE S.R.L.?

ROCA BM SOFTWARE S.R.L. are sediul in Romania, MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare, Bld. Regele Mihai I nr. 34B, Mun. Baia Mare, judetul MARAMUREŞ.

Cand a fost infiintata ROCA BM SOFTWARE S.R.L.?

ROCA BM SOFTWARE S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (3 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ROCA BM SOFTWARE S.R.L. in 2024?

In 2024, ROCA BM SOFTWARE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 440.980 RON.

Cati angajati are ROCA BM SOFTWARE S.R.L.?

ROCA BM SOFTWARE S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are ROCA BM SOFTWARE S.R.L.?

ROCA BM SOFTWARE S.R.L. are codul CAEN principal 6201.

Ce profit a inregistrat ROCA BM SOFTWARE S.R.L. in 2024?

ROCA BM SOFTWARE S.R.L. a inregistrat un profit net de 377.009 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.