Activ

PARASRO SOLUTION S.R.L.

CUI: 47380461
CIF: 47380461
Reg. Com.: J07/909/2022
CAEN: 7112
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 28 decembrie 2022 · 3 ani
Distribuie:

Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 21:53

Despre PARASRO SOLUTION S.R.L.

PARASRO SOLUTION S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Botoşani, judetul BOTOŞANI, infiintata in 2022 (3 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea" (cod CAEN 7112), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, PARASRO SOLUTION S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 149.243 RON, in crestere fata de anul precedent (+9.7%). Profitul net inregistrat a fost de 82.777 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
149.243 RON
Venituri totale
150.235 RON
Cheltuieli totale
65.962 RON
Profit brut
84.273 RON
Profit net
82.777 RON
Marja profit net
55,46%
Active imobilizate
3.475 RON
Active circulante
89.461 RON
Stocuri
1.428 RON
Creanțe
231 RON
Casa & conturi bănci
87.802 RON
Capital propriu
83.227 RON

Contact

AdresaRomania, BOTOŞANI, Mun. Botoşani, Str. Marchian nr. 1, 710210
Telefon0740010425

Adresă sediu social

Romania, BOTOŞANI, Mun. Botoşani, Str. Marchian nr. 1, 710210
Cod poștal: 710210
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BOTOŞANI, Mun. Botoşani, Str. Marchian nr. 1, 710210
Cod postal
710210
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 28.12.2022
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Botoşani
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
149.243 RON
Rezultat net
82.777 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 149.243 RON 136.061 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 150.235 RON 136.187 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 65.962 RON 25.550 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 84.273 RON 110.637 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 82.777 RON 93.250 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 3.475 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 89.461 RON 92.574 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 92.936 RON 92.574 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 1.428 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 231 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 87.802 RON 92.574 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 9.709 RON -876 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 83.227 RON 93.450 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active92.936RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

10,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale92.936 RON
Datorii totale9.709 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
89,1 %Profit net / active totale
ROE
99,5 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
9,21 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
89,6 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 149.243 +9,7% față de anul precedent 150.235 65.962 84.273 -23,8% față de anul precedent 82.777 -11,2% față de anul precedent 0 0
2023 136.061 136.187 25.550 110.637 93.250 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 3.475 89.461 92.936 1.428 231 87.802
2023 0 92.574 92.574 0 0 92.574

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 9.709 +1.208,3% față de anul precedent 83.227 Neraportat 1
2023 -876 93.450 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

5din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

3 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
3 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 149.243 RON. Profit: 82.777 RON

Cifra de afaceri: 149.243 RON. Profit: 82.777 RON

Cifra de afaceri
149.243 RON +9.69% față de anul precedent
Profit net
82.777 RON -11.23% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
9.709 RON +1208.33% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 136.061 RON. Profit: 93.250 RON

Cifra de afaceri: 136.061 RON. Profit: 93.250 RON

Cifra de afaceri
136.061 RON
Profit net
93.250 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
-876 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataPARASRO SOLUTION S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7112 in Mun. Botoşani (BOTOŞANI)

PARASRO SOLUTION S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7112 in Mun. Botoşani (BOTOŞANI)

3 din 3 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7112, Botoşani

COMIR SRL
CUI: 608114CAEN: 7112
Activ
BOTOŞANI, Mun. Botoşani1992-11-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
153.725 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
TAHOS PLAN S.R.L.
CUI: 23350064CAEN: 7112
Activ
BOTOŞANI, Mun. Botoşani2008-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
141.213 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
PROIECT LDPB SRL
CUI: 15933768CAEN: 7112
Activ
BOTOŞANI, Mun. Botoşani2003-11-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
155.100 RON
Profit
75.069 RON
Angajati
1
GEOTOPOCART MOLDOVA S.R.L.
CUI: 41767206CAEN: 7112
Activ
BOTOŞANI, Sat Cătămăreşti-Deal Com. Mihai Eminescu2019-10-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
101.332 RON
Profit
9.188 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7112, Botoşani

LOZ PROIECT X LINE S.R.L.
CUI: 47228855CAEN: 7112
Activ
BOTOŞANI, Mun. Botoşani2022-11-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
470.611 RON
Profit
228.379 RON
Angajati
1
SENSROBTECH S.R.L.
CUI: 47459990CAEN: 7112
Activ
BOTOŞANI, Sat Oneaga Com. Cristeşti2023-01-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
238.678 RON
Profit
16.554 RON
Angajati
1
ACICAD NEW EXPERT S.R.L.
CUI: 46849404CAEN: 7112
Activ
BOTOŞANI, Mun. Botoşani2022-09-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.123.300 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
ENERMAX PROJECT S.R.L.
CUI: 47657610CAEN: 7112
Activ
BOTOŞANI, Mun. Botoşani2023-02-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
62.118 RON
Profit
489 RON
Angajati
1

Alte firme din Botoşani

BEST AUTOMOTONCA S.R.L.
CUI: 47328382CAEN: 8553
Activ
BOTOŞANI, Sat Mănăstirea Doamnei Com. Curteşti2022-12-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
181.500 RON
Profit
24.763 RON
Angajati
2
AUTOPTK DRIVE S.R.L.
CUI: 47446221CAEN: 8553
Activ
BOTOŞANI, Sat Curteşti Com. Curteşti2023-01-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
345.450 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
GCM INOX-ALUMINIU S.R.L.
CUI: 46913353CAEN: 2511
Activ
BOTOŞANI, Sat Roşiori Com. Răchiţi2022-09-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
214.050 RON
Profit
14.845 RON
Angajati
1
MVR SUIN S.R.L.
CUI: 47729252CAEN: 7500
Activ
BOTOŞANI, Sat Cucorăni Com. Mihai Eminescu2023-03-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
133.800 RON
Profit
43.581 RON
Angajati
1
SOF EQUIPMENT ADVANCE S.R.L.
CUI: 43753410CAEN: 4120
Activ
BOTOŞANI, Sat Lozna Com. Lozna2021-02-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
84.003 RON
Profit
19.389 RON
Angajati
1
RMC INTERIOR S.R.L.
CUI: 50621209CAEN: 4334
Activ
BOTOŞANI, Sat Rădăuţi-Prut Com. Rădăuţi-Prut2024-10-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
75.000 RON
Profit
47.122 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul PARASRO SOLUTION S.R.L.?

CUI-ul PARASRO SOLUTION S.R.L. este 47380461.

Unde este sediul PARASRO SOLUTION S.R.L.?

PARASRO SOLUTION S.R.L. are sediul in Romania, BOTOŞANI, Mun. Botoşani, Str. Marchian nr. 1, 710210, Mun. Botoşani, judetul BOTOŞANI.

Cand a fost infiintata PARASRO SOLUTION S.R.L.?

PARASRO SOLUTION S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (3 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a PARASRO SOLUTION S.R.L. in 2024?

In 2024, PARASRO SOLUTION S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 149.243 RON.

Cati angajati are PARASRO SOLUTION S.R.L.?

PARASRO SOLUTION S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are PARASRO SOLUTION S.R.L.?

PARASRO SOLUTION S.R.L. are codul CAEN principal 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea).

Ce profit a inregistrat PARASRO SOLUTION S.R.L. in 2024?

PARASRO SOLUTION S.R.L. a inregistrat un profit net de 82.777 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.