Activ

PREDA ENERGY S.R.L.

CUI: 47438253
CIF: 47438253
Reg. Com.: J37/23/2023
CAEN: 4399
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 12 ianuarie 2023 · 3 ani
Distribuie:

Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 21:32

Despre PREDA ENERGY S.R.L.

PREDA ENERGY S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Valea Mare Com. Dumeşti, judetul VASLUI, infiintata in 2023 (3 ani de activitate). Activitatea principala este "Alte lucrări speciale de construcții n.c.a." (cod CAEN 4399), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, PREDA ENERGY S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 83.542 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-62.6%). Profitul net inregistrat a fost de 22.146 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
83.542 RON
Venituri totale
83.542 RON
Cheltuieli totale
57.178 RON
Profit brut
26.364 RON
Profit net
22.146 RON
Marja profit net
26,51%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
28.505 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
22.480 RON
Casa & conturi bănci
6.025 RON
Capital propriu
200 RON

Contact

AdresaRomania, VASLUI, Sat Valea Mare Com. Dumeşti, VALEA MARE nr. 82, 737238
Telefon0746658578

Adresă sediu social

Romania, VASLUI, Sat Valea Mare Com. Dumeşti, VALEA MARE nr. 82, 737238
Cod poștal: 737238
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, VASLUI, Sat Valea Mare Com. Dumeşti, VALEA MARE nr. 82, 737238
Cod postal
737238
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 12.01.2023
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Negreşti
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
83.542 RON
Rezultat net
22.146 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 83.542 RON 223.615 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 83.542 RON 223.679 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 57.178 RON 44.484 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 26.364 RON 179.195 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 22.146 RON 176.958 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 28.505 RON 186.429 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 28.505 RON 186.429 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 22.480 RON 186.277 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 6.025 RON 152 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 28.305 RON 9.271 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 200 RON 177.158 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active28.505RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

99,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale28.505 RON
Datorii totale28.305 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
77,7 %Profit net / active totale
ROE
11.073,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,01 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
0,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 83.542 -62,6% față de anul precedent 83.542 57.178 26.364 -85,3% față de anul precedent 22.146 -87,5% față de anul precedent 0 0
2023 223.615 223.679 44.484 179.195 176.958 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 28.505 28.505 0 22.480 6.025
2023 0 186.429 186.429 0 186.277 152

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 28.305 +205,3% față de anul precedent 200 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 9.271 177.158 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

45din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

3 repere. O singură cronologie.

Din 2023 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2023 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
3 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 83.542 RON. Profit: 22.146 RON

Cifra de afaceri: 83.542 RON. Profit: 22.146 RON

Cifra de afaceri
83.542 RON -62.64% față de anul precedent
Profit net
22.146 RON -87.49% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
28.305 RON +205.31% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 223.615 RON. Profit: 176.958 RON

Cifra de afaceri: 223.615 RON. Profit: 176.958 RON

Cifra de afaceri
223.615 RON
Profit net
176.958 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
9.271 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataPREDA ENERGY S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4399 in Sat Valea Mare Com. Dumeşti (VASLUI)

PREDA ENERGY S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4399 in Sat Valea Mare Com. Dumeşti (VASLUI)

3 din 3 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4399, Vaslui

SIMCARLEN CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 27247160CAEN: 4399
Activ
VASLUI, Mun. Vaslui2010-08-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
112.900 RON
Profit
3.235 RON
Angajati
2
ANTIFOC S.R.L.
CUI: 20914908CAEN: 4399
Activ
VASLUI, Mun. Vaslui2007-02-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
192.811 RON
Profit
54.214 RON
Angajati
2
TREI R SRL
CUI: 24386490CAEN: 4399
Activ
VASLUI, Mun. Bârlad2008-08-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.266.752 RON
Profit
0 RON
Angajati
5

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4399, Vaslui

LUX PEINTURE S.R.L.
CUI: 47113626CAEN: 4399
Activ
VASLUI, Sat Oprişiţa Com. Poieneşti2022-11-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
419.666 RON
Profit
0 RON
Angajati
8
PRIMEDIL S.R.L.
CUI: 49157912CAEN: 4399
Activ
VASLUI, Mun. Vaslui2023-11-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.696.569 RON
Profit
261.155 RON
Angajati
13
DAAF MONTAJ S.R.L.
CUI: 51152968CAEN: 4399
Activ
VASLUI, Sat Rafaila Com. Rafaila2025-01-22
fara e-Factura

Alte firme din Vaslui

ELECTRIC MATDAV S.R.L.
CUI: 47438245CAEN: 4321
Activ
VASLUI, Mun. Vaslui2023-01-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
44.410 RON
Profit
12.397 RON
Angajati
0
BRAYCONSTRUCT S.R.L.
CUI: 47440199CAEN: 4335
Activ
VASLUI, Mun. Huşi2023-01-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
16.807 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DANIANDREEA TRANS S.R.L.
CUI: 47173970CAEN: 4941
Activ
VASLUI, Sat Fundătura Com. Deleşti2022-11-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
742.449 RON
Profit
39.002 RON
Angajati
2
SABADIO S.R.L.
CUI: 47726426CAEN: 4100
Activ
VASLUI, Mun. Vaslui2023-03-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
225.440 RON
Profit
24.122 RON
Angajati
2
JAMBO INTERTRANS S.R.L.
CUI: 44659950CAEN: 4941
Activ
VASLUI, Mun. Bârlad2021-07-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.918 RON
Profit
5.977 RON
Angajati
0
DANEDY MH S.R.L.
CUI: 50158563CAEN: 5611
Activ
VASLUI, Mun. Vaslui2024-05-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
309.516 RON
Profit
14 RON
Angajati
10

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul PREDA ENERGY S.R.L.?

CUI-ul PREDA ENERGY S.R.L. este 47438253.

Unde este sediul PREDA ENERGY S.R.L.?

PREDA ENERGY S.R.L. are sediul in Romania, VASLUI, Sat Valea Mare Com. Dumeşti, VALEA MARE nr. 82, 737238, Sat Valea Mare Com. Dumeşti, judetul VASLUI.

Cand a fost infiintata PREDA ENERGY S.R.L.?

PREDA ENERGY S.R.L. a fost infiintata in anul 2023 (3 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a PREDA ENERGY S.R.L. in 2024?

In 2024, PREDA ENERGY S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 83.542 RON.

Cati angajati are PREDA ENERGY S.R.L.?

PREDA ENERGY S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are PREDA ENERGY S.R.L.?

PREDA ENERGY S.R.L. are codul CAEN principal 4399 (Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.).

Ce profit a inregistrat PREDA ENERGY S.R.L. in 2024?

PREDA ENERGY S.R.L. a inregistrat un profit net de 22.146 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.