Activ e‑Factură

ALBU MOVING TRANS S.R.L.

CUI: 47542709
CIF: 47542709
Reg. Com.: J2023000302130
CAEN: 4941
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 1 februarie 2023 · 3 ani
Distribuie:

Transporturi rutiere de mărfuri

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 22:04

Despre ALBU MOVING TRANS S.R.L.

ALBU MOVING TRANS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Constanţa, judetul CONSTANŢA, infiintata in 2023 (3 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ALBU MOVING TRANS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 162.150 RON, in scadere fata de anul precedent (-35.6%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
162.150 RON
Venituri totale
162.152 RON
Cheltuieli totale
182.178 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
899 RON
Active circulante
55.641 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
14.843 RON
Casa & conturi bănci
40.798 RON
Capital propriu
40.630 RON

Contact

AdresaRomania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Str. Meşterul Manole nr. 72, 900023
Telefon0785655014

Adresă sediu social

Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Str. Meşterul Manole nr. 72, 900023
Cod poștal: 900023
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Str. Meşterul Manole nr. 72, 900023
Cod postal
900023
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 01.02.2023
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 ianuarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
162.150 RON
Rezultat net
-21.426 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 162.150 RON 251.610 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 162.152 RON 251.612 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 182.178 RON 187.239 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 64.373 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 61.856 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 20.026 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 21.426 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 899 RON 2.592 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 55.641 RON 63.337 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 56.540 RON 65.929 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 14.843 RON 35.732 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 40.798 RON 27.605 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 15.910 RON 3.873 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 40.630 RON 62.056 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active56.540RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

28,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale56.540 RON
Datorii totale15.910 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
3,50 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
71,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 162.150 -35,6% față de anul precedent 162.152 182.178 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 20.026 21.426
2023 251.610 251.612 187.239 64.373 61.856 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 899 55.641 56.540 0 14.843 40.798
2023 2.592 63.337 65.929 0 35.732 27.605

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 15.910 +310,8% față de anul precedent 40.630 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 3.873 62.056 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

45din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
IAIONUT ALBUadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2023 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2023 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 5599/2026Conținutul mențiunii nu este precizat în sursă.

Conținutul mențiunii nu este precizat în sursă.

Deschide înregistrarea completă

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 162.150 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 162.150 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
162.150 RON -35.56% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
21.426 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
15.910 RON +310.79% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 251.610 RON. Profit: 61.856 RON

Cifra de afaceri: 251.610 RON. Profit: 61.856 RON

Cifra de afaceri
251.610 RON
Profit net
61.856 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
3.873 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataALBU MOVING TRANS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Constanţa (CONSTANŢA)

ALBU MOVING TRANS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Constanţa (CONSTANŢA)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

12.022026Mentiune · Buletin 5599/2026Detalii în înregistrarea disponibilă.
Companie
ALBU MOVING TRANS S.R.L.
CUI
47542709
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
12.02.2026
Registrul Comerțului
J13/302/2023
EUID
ROONRC.J13/302/2023
Sediu
Jud. Constanţa, Municipiul Constanţa, Strada MEŞTERUL MANOLE, Nr. 72
Județ
Constanţa
Număr încheiere
113261
Data încheierii
11.02.2026
Număr dosar
270710
Data dosarului
21.01.2026
Tribunal
Constanta
Registrator
Nicoleta Marin
Vezi Buletinul ONRC nr. 5599/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Constanţa

AISLINN SRL
CUI: 22337237CAEN: 4941
Activ
CONSTANŢA, Orş. Ovidiu2007-08-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
162.356 RON
Profit
3.587 RON
Angajati
0
IULEX TRANS S.R.L.
CUI: 48899948CAEN: 4941
Activ
CONSTANŢA, Sat Corbu Com. Corbu2023-10-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
161.250 RON
Profit
25.258 RON
Angajati
1
SAFE SPEDITION MVA S.R.L.
CUI: 50371897CAEN: 4941
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2024-07-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
162.402 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
SIROCOM TRANS 60 S.R.L.
CUI: 49910483CAEN: 4941
Activ
CONSTANŢA, Sat Pantelimon Com. Pantelimon2024-04-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
161.198 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ALEX TALPEŞ S.R.L.
CUI: 49953670CAEN: 4941
Activ
CONSTANŢA, Sat Mihai Viteazu Com. Mihai Viteazu2024-04-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
166.761 RON
Profit
48.873 RON
Angajati
1
TELU TRANS INTER SRL
CUI: 24321202CAEN: 4941
Activ
CONSTANŢA, Sat Cheia Com. Grădina2008-08-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
154.802 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Constanţa

VODASTE TRANS S.R.L.
CUI: 47539444CAEN: 4941
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-01-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
554.952 RON
Profit
150.259 RON
Angajati
2
BOM LOGISTIK AG S.R.L.
CUI: 47520832CAEN: 4941
Activ
CONSTANŢA, Mun. Mangalia2023-01-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
987.023 RON
Profit
37.781 RON
Angajati
0
CONNECTERRA S.R.L.
CUI: 47585505CAEN: 4941
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-02-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.426.407 RON
Profit
0 RON
Angajati
4

Alte firme din Constanţa

BRANDNEW2023 S.R.L.
CUI: 47542717CAEN: 6220
Activ
CONSTANŢA, Loc. Palazu Mare Mun. Constanţa2023-02-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
245.000 RON
Profit
188.169 RON
Angajati
1
AXI GSM SERVICE S.R.L.
CUI: 47539363CAEN: 9510
Activ
CONSTANŢA, Sat Lumina Com. Lumina2023-01-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
345.450 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
CEREAL TRANSPORTING S.R.L.
CUI: 47552044CAEN: 4621
Activ
CONSTANŢA, Sat Cogealac Com. Cogealac2023-02-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.283.623 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
DALI CLINICS S.R.L.
CUI: 47472824CAEN: 8621
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-01-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
112.094 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
HERMONYS S.R.L.
CUI: 47609426CAEN: 4791
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-02-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
26.456 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
JEFRYS NEW HOME S.R.L.
CUI: 46799705CAEN: 5611
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2022-09-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
39.035 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
MLC MALCIU AUTO S.R.L.
CUI: 39708410CAEN: 9531
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2018-08-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.247.958 RON
Profit
627.118 RON
Angajati
8
MC WRAPS S.R.L.
CUI: 55463339CAEN: 9531
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2026-08-19
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ALBU MOVING TRANS S.R.L.?

CUI-ul ALBU MOVING TRANS S.R.L. este 47542709.

Unde este sediul ALBU MOVING TRANS S.R.L.?

ALBU MOVING TRANS S.R.L. are sediul in Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Str. Meşterul Manole nr. 72, 900023, Mun. Constanţa, judetul CONSTANŢA.

Cand a fost infiintata ALBU MOVING TRANS S.R.L.?

ALBU MOVING TRANS S.R.L. a fost infiintata in anul 2023 (3 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ALBU MOVING TRANS S.R.L. in 2024?

In 2024, ALBU MOVING TRANS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 162.150 RON.

Cati angajati are ALBU MOVING TRANS S.R.L.?

ALBU MOVING TRANS S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are ALBU MOVING TRANS S.R.L.?

ALBU MOVING TRANS S.R.L. are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).

Ce profit a inregistrat ALBU MOVING TRANS S.R.L. in 2024?

ALBU MOVING TRANS S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 21.426 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.