Activ Plătitor TVA

VALURILE MARII VAMA VECHE S.R.L.

CUI: 47565648
CIF: RO47565648
Reg. Com.: J2023000358131
CAEN: 5520
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 3 februarie 2023 · 3 ani
Distribuie:

Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 21:55

Despre VALURILE MARII VAMA VECHE S.R.L.

VALURILE MARII VAMA VECHE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Vama Veche Com. Limanu, judetul CONSTANŢA, infiintata in 2023 (3 ani de activitate). Activitatea principala este "Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată" (cod CAEN 5520), in sectorul hoteluri si restaurante. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, VALURILE MARII VAMA VECHE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 637.444 RON, in crestere fata de anul precedent (+11.3%). Profitul net inregistrat a fost de 175.231 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3, in scadere fata de anul anterior.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
637.444 RON
Venituri totale
644.268 RON
Cheltuieli totale
435.279 RON
Profit brut
208.989 RON
Profit net
175.231 RON
Marja profit net
27,49%
Active imobilizate
91.209 RON
Active circulante
85.844 RON
Stocuri
2.759 RON
Creanțe
29.119 RON
Casa & conturi bănci
53.966 RON
Capital propriu
175.567 RON

Contact

AdresaRomania, CONSTANŢA, Sat Vama Veche Com. Limanu, Str. Răsăritului nr. 18, 907163
Telefon0743333110

Adresă sediu social

Romania, CONSTANŢA, Sat Vama Veche Com. Limanu, Str. Răsăritului nr. 18, 907163
Cod poștal: 907163
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CONSTANŢA, Sat Vama Veche Com. Limanu, Str. Răsăritului nr. 18, 907163
Cod postal
907163
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 03.02.2023
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Mangalia
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
637.444 RON
Rezultat net
175.231 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 637.444 RON 572.823 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 644.268 RON 573.452 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 435.279 RON 359.427 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 208.989 RON 214.025 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 175.231 RON 208.290 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 91.209 RON 81.374 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 85.844 RON 166.272 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 177.053 RON 247.646 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 2.759 RON 4.712 RON
CreanțeSume de încasat 29.119 RON 30.163 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 53.966 RON 131.397 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 1.486 RON 39.156 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 175.567 RON 208.490 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 3 persoane 4 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active177.053RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

0,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale177.053 RON
Datorii totale1.486 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
99,0 %Profit net / active totale
ROE
99,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
57,77 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
99,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 637.444 +11,3% față de anul precedent 644.268 435.279 208.989 -2,4% față de anul precedent 175.231 -15,9% față de anul precedent 0 0
2023 572.823 573.452 359.427 214.025 208.290 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 91.209 85.844 177.053 2.759 29.119 53.966
2023 81.374 166.272 247.646 4.712 30.163 131.397

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 1.486 -96,2% față de anul precedent 175.567 Neraportat 3 -25,0% față de anul precedent
2023 39.156 208.490 Neraportat 4

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

3 repere. O singură cronologie.

Din 2023 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2023 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
3 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 637.444 RON. Profit: 175.231 RON

Cifra de afaceri: 637.444 RON. Profit: 175.231 RON

Cifra de afaceri
637.444 RON +11.28% față de anul precedent
Profit net
175.231 RON -15.87% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 -25% față de anul precedent
Datorii
1.486 RON -96.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 572.823 RON. Profit: 208.290 RON

Cifra de afaceri: 572.823 RON. Profit: 208.290 RON

Cifra de afaceri
572.823 RON
Profit net
208.290 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4
Datorii
39.156 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataVALURILE MARII VAMA VECHE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5520 in Sat Vama Veche Com. Limanu (CONSTANŢA)

VALURILE MARII VAMA VECHE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5520 in Sat Vama Veche Com. Limanu (CONSTANŢA)

3 din 3 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 5520, Constanţa

BELINDA SEA VIEW S.R.L.
CUI: 49230568CAEN: 5520
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-12-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
641.663 RON
Profit
388.916 RON
Angajati
0
IRIS TURISM SRL
CUI: 18136332CAEN: 5520
Activ
CONSTANŢA, Sat Costineşti Com. Costineşti2005-11-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
635.559 RON
Profit
7.499 RON
Angajati
2
ART SEA VACATION S.R.L.
CUI: 38172836CAEN: 5520
Activ
CONSTANŢA, Orş. Năvodari2017-09-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
652.824 RON
Profit
298.574 RON
Angajati
4
MAV REAL ESTATE RENTING S.R.L.
CUI: 40139335CAEN: 5520
Activ
CONSTANŢA, Sat Agigea Com. Agigea2018-11-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
632.364 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
ALEXIO STAR MANAGEMENT S.R.L.
CUI: 42481708CAEN: 5520
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2020-05-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
673.489 RON
Profit
312.632 RON
Angajati
2
COMPLEX POPDAN S.R.L.
CUI: 46288255CAEN: 5520
Activ
CONSTANŢA, Sat Schitu Com. Costineşti2022-06-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
565.319 RON
Profit
220.753 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5520, Constanţa

HOLIDAY FACTORY S.R.L.
CUI: 47509362CAEN: 5520
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-01-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
105.397 RON
Profit
15.069 RON
Angajati
0
OLIVER ESTIVAL S.R.L.
CUI: 47568539CAEN: 5520
Activ
CONSTANŢA, Sat Schitu Com. Costineşti2023-02-03
fara e-Factura
CASA KALU S.R.L.
CUI: 47484586CAEN: 5520
Activ
CONSTANŢA, Sat Costineşti Com. Costineşti2023-01-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
299.765 RON
Profit
100.783 RON
Angajati
1
B1 SUITES S.R.L.
CUI: 47574433CAEN: 5520
Activ
CONSTANŢA, Loc. Eforie Nord Orş. Eforie2023-02-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
40.790 RON
Profit
914 RON
Angajati
0

Alte firme din Constanţa

FLOVLAN WIND S.R.L.
CUI: 47565630CAEN: 4321
Activ
CONSTANŢA, Sat Mihail Kogălniceanu Com. Mihail Kogălniceanu2023-02-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
280.176 RON
Profit
143.955 RON
Angajati
1
VLADY TOUR TRANS S.R.L.
CUI: 47565664CAEN: 4939
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-02-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
88.655 RON
Profit
37.207 RON
Angajati
1
PIPE INSTAL CONFORT S.R.L.
CUI: 47563280CAEN: 4322
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-02-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
400.885 RON
Profit
54.371 RON
Angajati
1
AMERICAN BUILDING S.R.L.
CUI: 47571631CAEN: 4100
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-02-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
45.350 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
TIHOS ARESS BUSINESS S.R.L.
CUI: 47491362CAEN: 5611
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-01-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.720 RON
Profit
6.501 RON
Angajati
0
KSG SMART S.R.L.
CUI: 47640243CAEN: 4321
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-02-15
fara e-Factura
TTC BIO RESURSE S.R.L.
CUI: 46833823CAEN: 0129
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2022-09-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ELVADA BROKERS S.R.L.
CUI: 48302330CAEN: 5226
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-06-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
570.250 RON
Profit
152.909 RON
Angajati
3
LUJAIN SAADI DENT S.R.L.
CUI: 39737335CAEN: 8623
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2018-08-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
212.010 RON
Profit
43.800 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul VALURILE MARII VAMA VECHE S.R.L.?

CUI-ul VALURILE MARII VAMA VECHE S.R.L. este 47565648.

Unde este sediul VALURILE MARII VAMA VECHE S.R.L.?

VALURILE MARII VAMA VECHE S.R.L. are sediul in Romania, CONSTANŢA, Sat Vama Veche Com. Limanu, Str. Răsăritului nr. 18, 907163, Sat Vama Veche Com. Limanu, judetul CONSTANŢA.

Cand a fost infiintata VALURILE MARII VAMA VECHE S.R.L.?

VALURILE MARII VAMA VECHE S.R.L. a fost infiintata in anul 2023 (3 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a VALURILE MARII VAMA VECHE S.R.L. in 2024?

In 2024, VALURILE MARII VAMA VECHE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 637.444 RON.

Cati angajati are VALURILE MARII VAMA VECHE S.R.L.?

VALURILE MARII VAMA VECHE S.R.L. a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2024.

Ce activitate are VALURILE MARII VAMA VECHE S.R.L.?

VALURILE MARII VAMA VECHE S.R.L. are codul CAEN principal 5520 (Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată).

Ce profit a inregistrat VALURILE MARII VAMA VECHE S.R.L. in 2024?

VALURILE MARII VAMA VECHE S.R.L. a inregistrat un profit net de 175.231 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.