Activ Plătitor TVAe‑Factură

SYC TRANS S.R.L.

CUI: 47642791
CIF: RO47642791
Reg. Com.: J2023000197154
CAEN: 4941
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 15 februarie 2023 · 3 ani
Distribuie:

Transporturi rutiere de mărfuri

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 23:24

Despre SYC TRANS S.R.L.

SYC TRANS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Ungureni Com. Corbii Mari, judetul DÂMBOVIŢA, infiintata in 2023 (3 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, SYC TRANS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 614.152 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+84.7%). Profitul net inregistrat a fost de 73.534 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din februarie 2024. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
614.152 RON
Venituri totale
614.169 RON
Cheltuieli totale
526.065 RON
Profit brut
88.104 RON
Profit net
73.534 RON
Marja profit net
11,97%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
57.269 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
46.218 RON
Casa & conturi bănci
11.051 RON
Capital propriu
34.299 RON

Contact

AdresaRomania, DÂMBOVIŢA, Sat Ungureni Com. Corbii Mari, Str. Căminului nr. 28
Telefon0720068062

Adresă sediu social

Romania, DÂMBOVIŢA, Sat Ungureni Com. Corbii Mari, Str. Căminului nr. 28
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, DÂMBOVIŢA, Sat Ungureni Com. Corbii Mari, Str. Căminului nr. 28
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 15.02.2023
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Titu
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 februarie 2024)
TVA la incasare
1 martie 2023

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
614.152 RON
Rezultat net
73.534 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 614.152 RON 332.443 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 614.169 RON 332.443 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 526.065 RON 368.355 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 88.104 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 73.534 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 35.912 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 39.235 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 57.269 RON 93.752 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 57.269 RON 93.752 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 46.218 RON 88.712 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 11.051 RON 5.040 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 22.970 RON 132.987 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 34.299 RON -39.235 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active57.269RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

40,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale57.269 RON
Datorii totale22.970 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
128,4 %Profit net / active totale
ROE
214,4 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,49 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
59,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 614.152 +84,7% față de anul precedent 614.169 526.065 88.104 73.534 0 0
2023 332.443 332.443 368.355 0 0 35.912 39.235

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 57.269 57.269 0 46.218 11.051
2023 0 93.752 93.752 0 88.712 5.040

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 22.970 -82,7% față de anul precedent 34.299 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2023 132.987 -39.235 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

5din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare5 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
STSYC TRANS S.R.L. prin STEFAN-GEORGIAN STOICAadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2023 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2023 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 11639/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare durată mandat persoane împuternicite

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare durată mandat persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 614.152 RON. Profit: 73.534 RON

Cifra de afaceri: 614.152 RON. Profit: 73.534 RON

Cifra de afaceri
614.152 RON +84.74% față de anul precedent
Profit net
73.534 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
22.970 RON -82.73% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 3 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 332.443 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 332.443 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
332.443 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
39.235 RON
Angajati
2
Datorii
132.987 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSYC TRANS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sat Ungureni Com. Corbii Mari (DÂMBOVIŢA)

SYC TRANS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sat Ungureni Com. Corbii Mari (DÂMBOVIŢA)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

26.032026Mentiune · Buletin 11639/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare durată mandat persoane împuternicite

capital social; domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare durată mandat persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 05.02.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
SYC TRANS S.R.L.
CUI
47642791
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
26.03.2026
Registrul Comerțului
J15/197/2023
EUID
ROONRC.J15/197/2023
Sediu
Jud. Dâmboviţa, Sat Ungureni, Comuna Corbii Mari, Strada Căminului, Nr. 28
Județ
Dâmboviţa
Număr încheiere
250303
Data încheierii
25.03.2026
Număr dosar
1044249
Data dosarului
09.03.2026
Tribunal
Dâmbovita
Registrator
Antoanela Viorica Eleonora Rizescu

Subiecte

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare durată mandat persoane împuternicite

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 1044249 din 09.03.2026
  • Decizie asociat unic nr. 1 din 05.02.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 11639/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Dâmboviţa

DEL ANDA TRANS S.R.L.
CUI: 39547365CAEN: 4941
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat I. L. Caragiale Com. I. L. Caragiale2018-06-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
614.324 RON
Profit
104.912 RON
Angajati
2
BAN & TOUR IMPEX SRL
CUI: 6720671CAEN: 4941
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Potlogi Com. Potlogi1995-01-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
612.314 RON
Profit
117.909 RON
Angajati
1
PUKIS TRANS SRL
CUI: 17526892CAEN: 4941
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Râncăciov Com. Dragomireşti2005-04-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
623.291 RON
Profit
2.390 RON
Angajati
1
DANIEL TRANS HAULAGE S.R.L.
CUI: 38661514CAEN: 4941
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2018-01-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
611.646 RON
Profit
16.514 RON
Angajati
1
YANISMAS ŞTEF TRANS S.R.L.
CUI: 38549252CAEN: 4941
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Mărginenii de Sus Com. Dărmăneşti2017-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
647.291 RON
Profit
21.110 RON
Angajati
2
GURGU IOLATRANS S.R.L.
CUI: 36424295CAEN: 4941
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Pucheni Com. Moroeni2016-08-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
594.984 RON
Profit
396 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Dâmboviţa

AMG MARIAN-TRANS S.R.L.
CUI: 47642759CAEN: 4941
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Toculeşti Com. Vulcana-Pandele2023-02-15
fara e-Factura
DOMINIKUS START S.R.L.
CUI: 47676654CAEN: 4941
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Bilciureşti Com. Bilciureşti2023-02-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
158.530 RON
Profit
11.677 RON
Angajati
1
RYK GENERAL PROSPER S.R.L.
CUI: 47576051CAEN: 4941
Activ
DÂMBOVIŢA, Orş. Fieni2023-02-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
308.583 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DARIDEL TRANS S.R.L.
CUI: 47766072CAEN: 4941
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Bâldana Com. Tărtăşeşti2023-03-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
153.834 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Dâmboviţa

ADAM ŞI STAN IMPEX S.R.L.
CUI: 47642783CAEN: 4711
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Gura Ocniţei Com. Gura Ocniţei2023-02-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
138.397 RON
Profit
21.174 RON
Angajati
0
MEDIA NEWS STUDIO S.R.L.
CUI: 47642813CAEN: 6020
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2023-02-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
400 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
LUCKYROB ONE S.R.L.
CUI: 47631636CAEN: 9329
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2023-02-14
fara e-Factura
LA DELIA IDEAL S.R.L.
CUI: 47668341CAEN: 4711
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2023-02-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
65.220 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
EXPERT WASH SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 47445234CAEN: 4690
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2023-01-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
327.569 RON
Profit
12.469 RON
Angajati
0
IRENE LANGUAGE S.R.L.
CUI: 47871353CAEN: 8552
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Ghergani Orş. Răcari2023-03-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
76.567 RON
Profit
17.241 RON
Angajati
1
IREVA PROJECTS S.R.L.
CUI: 46004531CAEN: 7112
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Samurcaşi Com. Crevedia2022-04-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.979.739 RON
Profit
497.131 RON
Angajati
2
BRILLIANT DEEA S.R.L.
CUI: 49381781CAEN: 6311
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Bujoreanca Com. Corneşti2024-01-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
229.004 RON
Profit
149.709 RON
Angajati
1
RIOVITA MED SRL
CUI: 16273406CAEN: 7500
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2004-03-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
420.790 RON
Profit
133.141 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SYC TRANS S.R.L.?

CUI-ul SYC TRANS S.R.L. este 47642791.

Unde este sediul SYC TRANS S.R.L.?

SYC TRANS S.R.L. are sediul in Romania, DÂMBOVIŢA, Sat Ungureni Com. Corbii Mari, Str. Căminului nr. 28, Sat Ungureni Com. Corbii Mari, judetul DÂMBOVIŢA.

Cand a fost infiintata SYC TRANS S.R.L.?

SYC TRANS S.R.L. a fost infiintata in anul 2023 (3 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SYC TRANS S.R.L. in 2024?

In 2024, SYC TRANS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 614.152 RON.

Cati angajati are SYC TRANS S.R.L.?

SYC TRANS S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are SYC TRANS S.R.L.?

SYC TRANS S.R.L. are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).

Ce profit a inregistrat SYC TRANS S.R.L. in 2024?

SYC TRANS S.R.L. a inregistrat un profit net de 73.534 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.