Activ Plătitor TVA

CMS SPEED DIVERS S.R.L.

CUI: 47656967
CIF: RO47656967
Reg. Com.: J2023000136315
CAEN: 4941
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 17 februarie 2023 · 3 ani
Distribuie:

Transporturi rutiere de mărfuri

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 22:16

Despre CMS SPEED DIVERS S.R.L.

CMS SPEED DIVERS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Tusa Com. Sâg, judetul SĂLAJ, infiintata in 2023 (3 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, CMS SPEED DIVERS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 314.733 RON. Profitul net inregistrat a fost de 22.230 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
314.733 RON
Venituri totale
314.912 RON
Cheltuieli totale
287.083 RON
Profit brut
27.829 RON
Profit net
22.230 RON
Marja profit net
7,06%
Active imobilizate
57.734 RON
Active circulante
15.914 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
4.317 RON
Casa & conturi bănci
11.597 RON
Capital propriu
22.302 RON

Contact

AdresaRomania, SĂLAJ, Sat Tusa Com. Sâg, G TUSA nr. 260A
Telefon0760426927

Adresă sediu social

Romania, SĂLAJ, Sat Tusa Com. Sâg, G TUSA nr. 260A
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, SĂLAJ, Sat Tusa Com. Sâg, G TUSA nr. 260A
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 17.02.2023
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Şimleu-Silvaniei
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 martie 2024

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Situația financiară

2024 · RON

Un singur exercițiu disponibil; nu se poate calcula o tendință.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
314.733 RON
Rezultat net
22.230 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 An precedent indisponibil
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 314.733 RON Neraportat
Venituri totaleToate veniturile raportate 314.912 RON Neraportat
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 287.083 RON Neraportat
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 27.829 RON Neraportat
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 22.230 RON Neraportat
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON Neraportat
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON Neraportat
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 57.734 RON Neraportat
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 15.914 RON Neraportat
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 73.648 RON Neraportat
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON Neraportat
CreanțeSume de încasat 4.317 RON Neraportat
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 11.597 RON Neraportat
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 53.272 RON Neraportat
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 22.302 RON Neraportat
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane Neraportat

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active73.648RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

72,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale73.648 RON
Datorii totale53.272 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
30,2 %Profit net / active totale
ROE
99,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,30 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
30,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 1 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

1 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 314.733 314.912 287.083 27.829 22.230 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

1 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 57.734 15.914 73.648 0 4.317 11.597

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

1 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 53.272 22.302 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

45din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare15 / 20
Profitabilitate5 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate15 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

3 repere. O singură cronologie.

Din 2023 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2023 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
3 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 314.733 RON. Profit: 22.230 RON

Cifra de afaceri: 314.733 RON. Profit: 22.230 RON

Cifra de afaceri
314.733 RON
Profit net
22.230 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
53.272 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2023 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataCMS SPEED DIVERS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sat Tusa Com. Sâg (SĂLAJ)

CMS SPEED DIVERS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sat Tusa Com. Sâg (SĂLAJ)

3 din 3 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Sălaj

GAROMAT AUTO TRANS S.R.L.
CUI: 40076482CAEN: 4941
Activ
SĂLAJ, Mun. Zalău2018-10-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
314.848 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
RAD TRANS DINAMIC S.R.L.
CUI: 45352511CAEN: 4941
Activ
SĂLAJ, Sat Panic Com. Hereclean2021-12-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
313.066 RON
Profit
1.249 RON
Angajati
2
PLOSCA TRANS SRL
CUI: 22769391CAEN: 4941
Activ
SĂLAJ, Mun. Zalău2007-11-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
317.016 RON
Profit
13.523 RON
Angajati
1
BOLBA BOYS TRANS S.R.L.
CUI: 40434173CAEN: 4941
Activ
SĂLAJ, Mun. Zalău2019-01-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
311.732 RON
Profit
1.774 RON
Angajati
1
LYN TRANS S.R.L.
CUI: 47593389CAEN: 4941
Activ
SĂLAJ, Sat Mal Com. Sâg2023-02-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
341.887 RON
Profit
21.196 RON
Angajati
2
RADROL-GIOVANI SRL
CUI: 33392695CAEN: 4941
Activ
SĂLAJ, Sat Iaz Com. Plopiş2014-07-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.724 RON
Profit
23.088 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Sălaj

BM TRANS S.R.L.
CUI: 47649528CAEN: 4941
Activ
SĂLAJ, Sat Cosniciu de Jos Com. Ip2023-02-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
324.174 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
MROTRANS S.R.L.
CUI: 47702028CAEN: 4941
Activ
SĂLAJ, Sat Zalnoc Com. Bobota2023-02-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
486.684 RON
Profit
34.116 RON
Angajati
2
OVIDAVID TRANS S.R.L.
CUI: 47600826CAEN: 4941
Activ
SĂLAJ, Sat Derşida Com. Bobota2023-02-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.983 RON
Profit
4.569 RON
Angajati
0
ADY-FIERARU S.R.L.
CUI: 47763246CAEN: 4941
Activ
SĂLAJ, Loc. Cehei Orş. Şimleu Silvaniei2023-03-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
643.550 RON
Profit
11.733 RON
Angajati
17

Alte firme din Sălaj

POGOICE GROUP S.R.L.
CUI: 47656908CAEN: 4711
Activ
SĂLAJ, Sat Chieşd Com. Chieşd2023-02-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
32.015 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
3R HOLISTIC CONCEPT S.R.L.
CUI: 47659220CAEN: 8695
Activ
SĂLAJ, Orş. Şimleu Silvaniei2023-02-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
101.090 RON
Profit
25.896 RON
Angajati
1
UNITATEA DOUAZECISIOPT S.R.L.
CUI: 47627724CAEN: 2651
Activ
SĂLAJ, Sat Nuşfalău Com. Nuşfalău2023-02-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
537.211 RON
Profit
37.442 RON
Angajati
8
R&C CARS SPEDITION S.R.L.
CUI: 47408902CAEN: 4941
Activ
SĂLAJ, Sat Buciumi Com. Buciumi2023-01-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
629.753 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
SANTIA S.R.L.
CUI: 48106740CAEN: 4100
Activ
SĂLAJ, Orş. Cehu Silvaniei2023-05-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
326.559 RON
Profit
0 RON
Angajati
8
NO-SB SYSTEMS S.R.L.
CUI: 44668789CAEN: 6210
Activ
SĂLAJ, Sat Hereclean Com. Hereclean2021-07-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
525.173 RON
Profit
443.425 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul CMS SPEED DIVERS S.R.L.?

CUI-ul CMS SPEED DIVERS S.R.L. este 47656967.

Unde este sediul CMS SPEED DIVERS S.R.L.?

CMS SPEED DIVERS S.R.L. are sediul in Romania, SĂLAJ, Sat Tusa Com. Sâg, G TUSA nr. 260A, Sat Tusa Com. Sâg, judetul SĂLAJ.

Cand a fost infiintata CMS SPEED DIVERS S.R.L.?

CMS SPEED DIVERS S.R.L. a fost infiintata in anul 2023 (3 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a CMS SPEED DIVERS S.R.L. in 2024?

In 2024, CMS SPEED DIVERS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 314.733 RON.

Cati angajati are CMS SPEED DIVERS S.R.L.?

CMS SPEED DIVERS S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are CMS SPEED DIVERS S.R.L.?

CMS SPEED DIVERS S.R.L. are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).

Ce profit a inregistrat CMS SPEED DIVERS S.R.L. in 2024?

CMS SPEED DIVERS S.R.L. a inregistrat un profit net de 22.230 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 1 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.