Activ Plătitor TVA

ROMCATRANS EXPEDICIONES S.R.L.

CUI: 47680540
CIF: RO47680540
Reg. Com.: J2023000303243
CAEN: 5231
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 22 februarie 2023 · 3 ani
Distribuie:

Activităţi de intermediere pentru transportul de marfă

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 23:33

Despre ROMCATRANS EXPEDICIONES S.R.L.

ROMCATRANS EXPEDICIONES S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Târgu Lăpuş, judetul MARAMUREŞ, infiintata in 2023 (3 ani de activitate). Activitatea principala este "Activităţi de intermediere pentru transportul de marfă" (cod CAEN 5231), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ROMCATRANS EXPEDICIONES S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 3.048.238 RON, in crestere fata de anul precedent (+25.6%). Profitul net inregistrat a fost de 1.269.701 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
3.048.238 RON
Venituri totale
3.060.771 RON
Cheltuieli totale
1.677.733 RON
Profit brut
1.383.038 RON
Profit net
1.269.701 RON
Marja profit net
41,65%
Active imobilizate
4.135 RON
Active circulante
576.025 RON
Stocuri
412 RON
Creanțe
203.951 RON
Casa & conturi bănci
371.662 RON
Capital propriu
28.792 RON

Contact

AdresaRomania, MARAMUREŞ, Orş. Târgu Lăpuş, Str. Ştrandului, 435600

Adresă sediu social

Romania, MARAMUREŞ, Orş. Târgu Lăpuş, Str. Ştrandului, 435600
Cod poștal: 435600
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MARAMUREŞ, Orş. Târgu Lăpuş, Str. Ştrandului, 435600
Cod postal
435600
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 21.02.2023
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Tîrgu Lăpuş
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
3.048.238 RON
Rezultat net
1.269.701 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 3.048.238 RON 2.426.745 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 3.060.771 RON 2.434.981 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.677.733 RON 1.394.200 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 1.383.038 RON 1.040.781 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 1.269.701 RON 1.014.014 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 4.135 RON 3.596 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 576.025 RON 804.023 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 580.160 RON 807.619 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 412 RON 412 RON
CreanțeSume de încasat 203.951 RON 143.172 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 371.662 RON 660.439 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 551.368 RON 643.405 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 28.792 RON 164.214 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active580.160RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

95,0 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale580.160 RON
Datorii totale551.368 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
218,9 %Profit net / active totale
ROE
4.409,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,04 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
5,0 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 3.048.238 +25,6% față de anul precedent 3.060.771 1.677.733 1.383.038 +32,9% față de anul precedent 1.269.701 +25,2% față de anul precedent 0 0
2023 2.426.745 2.434.981 1.394.200 1.040.781 1.014.014 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 4.135 576.025 580.160 412 203.951 371.662
2023 3.596 804.023 807.619 412 143.172 660.439

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 551.368 -14,3% față de anul precedent 28.792 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 643.405 164.214 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

24din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare19 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
ACADINA CRISTINA FLORIANfondatorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

4 repere. O singură cronologie.

Din 2023 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2023 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
4 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 8976/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 3.048.238 RON. Profit: 1.269.701 RON

Cifra de afaceri: 3.048.238 RON. Profit: 1.269.701 RON

Cifra de afaceri
3.048.238 RON +25.61% față de anul precedent
Profit net
1.269.701 RON +25.22% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
551.368 RON -14.3% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 2.426.745 RON. Profit: 1.014.014 RON

Cifra de afaceri: 2.426.745 RON. Profit: 1.014.014 RON

Cifra de afaceri
2.426.745 RON
Profit net
1.014.014 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
643.405 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataROMCATRANS EXPEDICIONES S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5231 in Orş. Târgu Lăpuş (MARAMUREŞ)

ROMCATRANS EXPEDICIONES S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5231 in Orş. Târgu Lăpuş (MARAMUREŞ)

4 din 4 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

06.032026Mentiune · Buletin 8976/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

capital social; domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 27.02.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
ROMCATRANS EXPEDICIONES S.R.L.
CUI
47680540
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
06.03.2026
Registrul Comerțului
J24/303/2023
EUID
ROONRC.J24/303/2023
Sediu
Jud. Maramureş, Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Strada ŞTRANDULUI, Bl. B4, Ap. 21
Județ
Maramureş
Număr încheiere
193092
Data încheierii
06.03.2026
Număr dosar
996003
Data dosarului
05.03.2026
Tribunal
Maramures
Registrator
Adrian-Dumitru Solomon

Subiecte

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

Documente menționate

  • Decizie asociat unic din 27.02.2026
  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 996003 din 05.03.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 8976/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 5231, Maramureş

GREEN LOGISTIC INVEST SRL
CUI: 34303912CAEN: 5231
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2015-03-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.323.399 RON
Profit
124.467 RON
Angajati
2
MAGROSS SRL
CUI: 17008823CAEN: 5231
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2004-12-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.278.828 RON
Profit
133.971 RON
Angajati
2
BELLA FORTUNA SRL
CUI: 26511386CAEN: 5231
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2010-02-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.273.728 RON
Profit
53.144 RON
Angajati
4
A.V.V. CARGOTRANS SRL
CUI: 28648887CAEN: 5231
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Sighetu Marmaţiei2011-06-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.044.562 RON
Profit
4.941 RON
Angajati
1
AL - DEVELOPMENT COMPANY SRL
CUI: 14658112CAEN: 5231
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Baia Sprie2002-05-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
70.800 RON
Profit
6.616 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5231, Maramureş

DEZENT FRACHT S.R.L.
CUI: 45507047CAEN: 5231
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2022-01-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
679.569 RON
Profit
149.675 RON
Angajati
1
RESET LOGISTIC LINE S.R.L.
CUI: 48820854CAEN: 5231
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2023-09-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.645.146 RON
Profit
3.185 RON
Angajati
0
MATGREIO SPED S.R.L.
CUI: 45429887CAEN: 5231
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Seini2022-01-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
959.657 RON
Profit
111.194 RON
Angajati
0
BIMAR SPED S.R.L.
CUI: 50659513CAEN: 5231
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2024-10-08
fara e-Factura

Alte firme din Maramureş

SUZANA SHOPPING S.R.L.
CUI: 47680515CAEN: 1413
Activ
MARAMUREŞ, Sat Copalnic-Mănăştur Com. Copalnic-Mănăştur2023-02-22
fara e-Factura
STRIŞTE S.R.L.
CUI: 47680558CAEN: 2120
Activ
MARAMUREŞ, Sat Băseşti Com. Băseşti2023-02-22
fara e-Factura
7AM MAKEYOURDAY S.R.L.
CUI: 47658720CAEN: 4645
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Săliştea de Sus2023-02-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
24.355 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
TAKE A CHANCE S.R.L.
CUI: 47690306CAEN: 4939
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2023-02-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
200 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
LOHNGURT S.R.L.
CUI: 47819614CAEN: 8292
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2023-03-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.027.515 RON
Profit
0 RON
Angajati
12
BRETAN CARM S.R.L.
CUI: 49152940CAEN: 4722
Activ
MARAMUREŞ, Sat Ardusat Com. Ardusat2023-11-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.861 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
AUTOCASSE MOCIRA SRL
CUI: 31589802CAEN: 3821
Activ
MARAMUREŞ, Sat Mocira Com. Recea2013-04-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.184.031 RON
Profit
184.821 RON
Angajati
8

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ROMCATRANS EXPEDICIONES S.R.L.?

CUI-ul ROMCATRANS EXPEDICIONES S.R.L. este 47680540.

Unde este sediul ROMCATRANS EXPEDICIONES S.R.L.?

ROMCATRANS EXPEDICIONES S.R.L. are sediul in Romania, MARAMUREŞ, Orş. Târgu Lăpuş, Str. Ştrandului, 435600, Orş. Târgu Lăpuş, judetul MARAMUREŞ.

Cand a fost infiintata ROMCATRANS EXPEDICIONES S.R.L.?

ROMCATRANS EXPEDICIONES S.R.L. a fost infiintata in anul 2023 (3 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ROMCATRANS EXPEDICIONES S.R.L. in 2024?

In 2024, ROMCATRANS EXPEDICIONES S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 3.048.238 RON.

Cati angajati are ROMCATRANS EXPEDICIONES S.R.L.?

ROMCATRANS EXPEDICIONES S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are ROMCATRANS EXPEDICIONES S.R.L.?

ROMCATRANS EXPEDICIONES S.R.L. are codul CAEN principal 5231 (Activităţi de intermediere pentru transportul de marfă).

Ce profit a inregistrat ROMCATRANS EXPEDICIONES S.R.L. in 2024?

ROMCATRANS EXPEDICIONES S.R.L. a inregistrat un profit net de 1.269.701 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.