Activ

METROPOLIS S.R.L.

CUI: 4771180
CIF: 4771180
Reg. Com.: J40/23209/1993
CAEN: 4120
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 14 octombrie 1993 · 33 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 01:38

Despre METROPOLIS S.R.L.

METROPOLIS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 2 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 1993 (33 ani de activitate). Activeaza in sectorul constructii (cod CAEN 4120). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, METROPOLIS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 0 RON. Profitul net inregistrat a fost de 0 RON.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
0 RON
Venituri totale
0 RON
Cheltuieli totale
0 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
0 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
0 RON
Casa & conturi bănci
0 RON
Capital propriu
-91.842 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Sos. ANDRONACHE nr. 14, 22527
Telefon2424763

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Sos. ANDRONACHE nr. 14, 22527
Cod poștal: 22527
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Sos. ANDRONACHE nr. 14, 22527
Cod postal
22527
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 04.10.1993
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 ianuarie 2013 - 1 februarie 2013

Stare inactivitate

Data inactivare
25 iulie 2015
Data reactivare
24 februarie 2020

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2008 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
0 RON
Rezultat net
0 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 0 RON 0 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 0 RON 0 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 0 RON 0 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 7.404 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 0 RON 272.863 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 0 RON 280.267 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 0 RON 271.868 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 0 RON 995 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 91.842 RON 365.467 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -91.842 RON -91.842 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Totalul raportat este zero.

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

Neraportat

Datorii totale / active totale afișate

Active totale0 RON
Datorii totale91.842 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
Neraportat Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,00 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
Neraportat Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 13 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

13 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 0 0 0 0 0 0 0
2023 0 0 0 0 0 0 0
2022 0 0 0 0 0 0 0
2021 0 0 298 0 0 298 298
2020 0 0 2.484 0 0 2.484 2.484
2019 0 0 0 0 0 0 0
2018 0 0 0 0 0 0 0
2017 0 0 0 0 0 0 0
2012 0 0 60 0 0 60 60
2011 0 0 0 0 0 0 0
2010 0 0 190 0 0 190 1.840
2009 0 -100,0% față de anul precedent 0 1.305 0 0 1.305 2.772
2008 3.251 3.252 6.483 0 0 3.231 3.231

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

13 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 0 0 0 0 0
2023 7.404 272.863 280.267 0 271.868 995
2022 7.404 272.863 280.267 0 271.868 995
2021 7.404 272.863 280.267 0 271.868 995
2020 7.404 272.863 280.267 0 271.868 995
2019 7.404 272.863 280.267 0 271.868 995
2018 7.404 272.863 280.267 -2.107 273.975 995
2017 7.404 272.863 280.267 -2.107 273.975 995
2012 7.404 272.863 280.267 -2.107 273.975 995
2011 7.404 272.848 280.252 -2.107 273.960 995
2010 7.404 272.848 280.252 -2.107 273.960 995
2009 7.404 272.938 280.342 -2.107 273.919 1.126
2008 7.404 271.428 278.832 -3.369 273.671 1.126

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

13 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 91.842 -74,9% față de anul precedent -91.842 Neraportat 0
2023 365.467 0,0% față de anul precedent -91.842 Neraportat 0
2022 365.467 0,0% față de anul precedent -91.842 Neraportat 0
2021 365.467 +0,1% față de anul precedent -91.842 Neraportat 0
2020 365.169 +0,7% față de anul precedent -91.544 Neraportat 0
2019 362.685 0,0% față de anul precedent -89.060 Neraportat 0
2018 362.685 0,0% față de anul precedent -89.060 Neraportat 0
2017 362.685 0,0% față de anul precedent -89.060 Neraportat 0
2012 362.685 +0,0% față de anul precedent -89.060 Neraportat 0
2011 362.610 0,0% față de anul precedent -89.000 Neraportat 0
2010 362.610 +0,5% față de anul precedent -89.000 Neraportat 0
2009 360.861 +1,2% față de anul precedent -87.161 Neraportat 0
2008 356.578 -84.388 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

55din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare15 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

18 repere. O singură cronologie.

Din 1993 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

1993 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
18 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
91.842 RON -74.87% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
365.467 RON 0% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
365.467 RON 0% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
298 RON
Angajati
0
Datorii
365.467 RON +0.08% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
2.484 RON
Angajati
0
Datorii
365.169 RON +0.68% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
362.685 RON 0% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
362.685 RON 0% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
362.685 RON 0% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2015 1 repere

Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

2013 2 repere

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2012 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
60 RON
Angajati
0
Datorii
362.685 RON +0.02% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2012

2011 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
362.610 RON 0% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2011

2010 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2010Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
1.840 RON
Angajati
0
Datorii
362.610 RON +0.48% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2010

2009 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2009Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON -100% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
2.772 RON
Angajati
0
Datorii
360.861 RON +1.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2009

2008 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2008Cifra de afaceri: 3.251 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 3.251 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
3.251 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
3.231 RON
Angajati
0
Datorii
356.578 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2008

1993 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMETROPOLIS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Sector 2 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

METROPOLIS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Sector 2 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

18 din 18 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4120, Municipiul Bucureşti

CODANA S.R.L.
CUI: 4751744CAEN: 4120
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti1993-10-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
55.310 RON
Profit
22.391 RON
Angajati
0
MOBICON PRODIMPEX SRL
CUI: 4912247CAEN: 4120
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti1993-11-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
59.697 RON
Profit
0 RON
Angajati
8
CARDINEL 93 SRL
CUI: 4694100CAEN: 4120
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti1993-09-27
fara e-Factura
ADIROM PROD COM S.R.L.
CUI: 4926170CAEN: 4120
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti1993-11-25
fara e-Factura

Alte firme din Municipiul Bucureşti

CEVA AIR & OCEAN ROMANIA S.R.L.
CUI: 4754740CAEN: 5226
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti1993-10-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
37.085.279 RON
Profit
3.772.451 RON
Angajati
21
MUNTENIA GRUP SRL
CUI: 4771385CAEN: 6831
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti1993-10-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
291.962 RON
Profit
41.457 RON
Angajati
1
ALIFANTI IMPEX SRL
CUI: 4753680CAEN: 4933
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti1993-10-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
160.413 RON
Profit
6.799 RON
Angajati
1
RAINBOW COMPANY PRODUCTION SRL
CUI: 4773262CAEN: 3100
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti1993-10-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.235.316 RON
Profit
869.631 RON
Angajati
1
RAF MIR COM IMPEX SRL
CUI: 4679185CAEN: 4711
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti1993-09-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
414.335 RON
Profit
53.998 RON
Angajati
0
DEPAL SRL
CUI: 4871384CAEN: 8292
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti1993-11-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
33.039.089 RON
Profit
2.134.191 RON
Angajati
35
IULIAN REX IMPEX S.R.L.
CUI: 3786698CAEN: 4711
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti1993-04-21
fara e-Factura
S.E. HELEN-CHRIS COM SRL
CUI: 5588026CAEN: 6820
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti1994-05-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
747.077 RON
Profit
383.256 RON
Angajati
2
MULTI CONTA 2001 S.R.L.
CUI: 13966220CAEN: 6920
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2001-06-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
135.397 RON
Profit
30.369 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul METROPOLIS S.R.L.?

CUI-ul METROPOLIS S.R.L. este 4771180.

Unde este sediul METROPOLIS S.R.L.?

METROPOLIS S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Sos. ANDRONACHE nr. 14, 22527, Sector 2 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata METROPOLIS S.R.L.?

METROPOLIS S.R.L. a fost infiintata in anul 1993 (33 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a METROPOLIS S.R.L. in 2024?

In 2024, METROPOLIS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 0 RON.

Ce activitate are METROPOLIS S.R.L.?

METROPOLIS S.R.L. are codul CAEN principal 4120.

Ce profit a inregistrat METROPOLIS S.R.L. in 2024?

METROPOLIS S.R.L. a inregistrat un profit net de 0 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 13 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.