Activ Plătitor TVA

SIDO CONSTRUCT CONCEPT S.R.L.

CUI: 47737247
CIF: RO47737247
Reg. Com.: J10/216/2023
CAEN: 4211
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 2 martie 2023 · 3 ani
Distribuie:

Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 19:54

Despre SIDO CONSTRUCT CONCEPT S.R.L.

SIDO CONSTRUCT CONCEPT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Buzău, judetul BUZĂU, infiintata in 2023 (3 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor" (cod CAEN 4211), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, SIDO CONSTRUCT CONCEPT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 432.473 RON. Profitul net inregistrat a fost de 58.663 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
432.473 RON
Venituri totale
397.473 RON
Cheltuieli totale
329.100 RON
Profit brut
68.373 RON
Profit net
58.663 RON
Marja profit net
13,56%
Active imobilizate
122.789 RON
Active circulante
330.540 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
254.918 RON
Casa & conturi bănci
75.622 RON
Capital propriu
61.273 RON

Contact

AdresaRomania, BUZĂU, Mun. Buzău, Str. Bazalt nr. 15, 120167
Detalii adresaClădire C2, Birouri cu regim deînălţime P+1, NC 61936, CF 61936

Adresă sediu social

Romania, BUZĂU, Mun. Buzău, Str. Bazalt nr. 15, 120167
Cod poștal: 120167
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BUZĂU, Mun. Buzău, Str. Bazalt nr. 15, 120167
Detalii
Clădire C2, Birouri cu regim deînălţime P+1, NC 61936, CF 61936
Cod postal
120167
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 02.03.2023
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
432.473 RON
Rezultat net
58.663 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 432.473 RON 0 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 397.473 RON 35.000 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 329.100 RON 32.097 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 68.373 RON 2.903 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 58.663 RON 2.410 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 122.789 RON 126.146 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 330.540 RON 45.690 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 453.329 RON 171.836 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 35.000 RON
CreanțeSume de încasat 254.918 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 75.622 RON 10.690 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 392.056 RON 184.317 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 61.273 RON 2.610 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active453.329RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

86,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale453.329 RON
Datorii totale392.056 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
12,9 %Profit net / active totale
ROE
95,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,84 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
13,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 432.473 397.473 329.100 68.373 +2.255,3% față de anul precedent 58.663 +2.334,2% față de anul precedent 0 0
2023 0 35.000 32.097 2.903 2.410 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 122.789 330.540 453.329 0 254.918 75.622
2023 126.146 45.690 171.836 35.000 0 10.690

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 392.056 +112,7% față de anul precedent 61.273 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 184.317 2.610 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

38din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare18 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

3 repere. O singură cronologie.

Din 2023 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2023 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
3 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 432.473 RON. Profit: 58.663 RON

Cifra de afaceri: 432.473 RON. Profit: 58.663 RON

Cifra de afaceri
432.473 RON
Profit net
58.663 RON +2334.15% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
392.056 RON +112.71% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 2.410 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 2.410 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
2.410 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
184.317 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSIDO CONSTRUCT CONCEPT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4211 in Mun. Buzău (BUZĂU)

SIDO CONSTRUCT CONCEPT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4211 in Mun. Buzău (BUZĂU)

3 din 3 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4211, Buzău

NCV EDIL MAŞINI SRL
CUI: 34193003CAEN: 4211
Activ
BUZĂU, Mun. Buzău2015-03-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
439.277 RON
Profit
14.443 RON
Angajati
7
LOTUS GRANIT SRL
CUI: 31330955CAEN: 4211
Activ
BUZĂU, Sat Mânzăleşti Com. Mânzăleşti2013-03-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
359.834 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
SERV AGRONIC S.R.L.
CUI: 15284709CAEN: 4211
Activ
BUZĂU, Sat Potoceni Com. Mărăcineni2003-03-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
445.245 RON
Profit
70.825 RON
Angajati
1
DUONICO D&C EXPRES S.R.L.
CUI: 42487417CAEN: 4211
Activ
BUZĂU, Sat Căpăţâneşti Com. Mărăcineni2020-05-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.282.268 RON
Profit
427.069 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4211, Buzău

ELITE DESIGN & BUILD S.R.L.
CUI: 47693000CAEN: 4211
Activ
BUZĂU, Orş. Pogoanele2023-02-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.012.992 RON
Profit
1.592.257 RON
Angajati
4
ABS MARCAJE RUTIERE S.R.L.
CUI: 47599624CAEN: 4211
Activ
BUZĂU, Sat Mierea Com. Verneşti2023-02-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
979.236 RON
Profit
513.562 RON
Angajati
2
ASI DRUMURILOR S.R.L.
CUI: 48849869CAEN: 4211
Activ
BUZĂU, Sat Beşlii Com. Mânzăleşti2023-09-27
fara e-Factura

Alte firme din Buzău

ADRISERV PREFABRICATE S.R.L.
CUI: 47736128CAEN: 2361
Activ
BUZĂU, Sat Verneşti Com. Verneşti2023-03-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
111.570 RON
Profit
24.893 RON
Angajati
1
IZA & RAYAN TOP FASHION S.R.L.
CUI: 47720385CAEN: 4712
Activ
BUZĂU, Sat Băbeni Com. Topliceni2023-02-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
235.921 RON
Profit
78.212 RON
Angajati
2
ROVAL TERMO GRUP EXPERT S.R.L.
CUI: 47754612CAEN: 4120
Activ
BUZĂU, Mun. Râmnicu Sărat2023-03-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
171.038 RON
Profit
68.393 RON
Angajati
1
MAREEA CREATIVE ART S.R.L.
CUI: 47503726CAEN: 3299
Activ
BUZĂU, Sat Mărăcineni Com. Mărăcineni2023-01-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.584 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
IULIA STYLE STUDIO 16 S.R.L.
CUI: 45895232CAEN: 9602
Activ
BUZĂU, Sat Bâscenii de Jos Com. Calvini2022-04-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
247.627 RON
Profit
16.744 RON
Angajati
5
MANWCOS S.R.L.
CUI: 49885762CAEN: 5611
Activ
BUZĂU, Sat Bentu Com. Gălbinaşi2024-04-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
92 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
SELMES SRL
CUI: 16142621CAEN: 4752
Activ
BUZĂU, Mun. Buzău2004-02-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
83.583 RON
Profit
2.790 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SIDO CONSTRUCT CONCEPT S.R.L.?

CUI-ul SIDO CONSTRUCT CONCEPT S.R.L. este 47737247.

Unde este sediul SIDO CONSTRUCT CONCEPT S.R.L.?

SIDO CONSTRUCT CONCEPT S.R.L. are sediul in Romania, BUZĂU, Mun. Buzău, Str. Bazalt nr. 15, 120167, Mun. Buzău, judetul BUZĂU.

Cand a fost infiintata SIDO CONSTRUCT CONCEPT S.R.L.?

SIDO CONSTRUCT CONCEPT S.R.L. a fost infiintata in anul 2023 (3 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SIDO CONSTRUCT CONCEPT S.R.L. in 2024?

In 2024, SIDO CONSTRUCT CONCEPT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 432.473 RON.

Cati angajati are SIDO CONSTRUCT CONCEPT S.R.L.?

SIDO CONSTRUCT CONCEPT S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are SIDO CONSTRUCT CONCEPT S.R.L.?

SIDO CONSTRUCT CONCEPT S.R.L. are codul CAEN principal 4211 (Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor).

Ce profit a inregistrat SIDO CONSTRUCT CONCEPT S.R.L. in 2024?

SIDO CONSTRUCT CONCEPT S.R.L. a inregistrat un profit net de 58.663 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.