Activ

FERMA ELAVAS S.R.L.

CUI: 47741973
CIF: 47741973
Reg. Com.: J24/361/2023
CAEN: 0145
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 2 martie 2023 · 3 ani
Distribuie:

Creşterea ovinelor şi caprinelor

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 22:31

Despre FERMA ELAVAS S.R.L.

FERMA ELAVAS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Suciu de Sus Com. Suciu de Sus, judetul MARAMUREŞ, infiintata in 2023 (3 ani de activitate). Activitatea principala este "Creşterea ovinelor şi caprinelor" (cod CAEN 0145), in sectorul agricultura, silvicultura si pescuit. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, FERMA ELAVAS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 6.260 RON. Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
6.260 RON
Venituri totale
33.289 RON
Cheltuieli totale
33.289 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
71.066 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
0 RON
Casa & conturi bănci
71.066 RON
Capital propriu
31.111 RON

Contact

AdresaRomania, MARAMUREŞ, Sat Suciu de Sus Com. Suciu de Sus, SUCIU DE SUS nr. 370, 437315

Adresă sediu social

Romania, MARAMUREŞ, Sat Suciu de Sus Com. Suciu de Sus, SUCIU DE SUS nr. 370, 437315
Cod poștal: 437315
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MARAMUREŞ, Sat Suciu de Sus Com. Suciu de Sus, SUCIU DE SUS nr. 370, 437315
Cod postal
437315
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 02.03.2023
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Tîrgu Lăpuş
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
6.260 RON
Rezultat net
0 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 6.260 RON 0 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 33.289 RON 35.469 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 33.289 RON 4.558 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 30.911 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 30.911 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 71.066 RON 35.611 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 71.066 RON 35.611 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 0 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 71.066 RON 35.611 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 1.556 RON 4.500 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 31.111 RON 31.111 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active71.066RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

2,2 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale71.066 RON
Datorii totale1.556 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
45,67 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
43,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 6.260 33.289 33.289 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 0 0
2023 0 35.469 4.558 30.911 30.911 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 71.066 71.066 0 0 71.066
2023 0 35.611 35.611 0 0 35.611

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 1.556 -65,4% față de anul precedent 31.111 Neraportat 0
2023 4.500 31.111 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

25din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

3 repere. O singură cronologie.

Din 2023 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2023 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
3 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 6.260 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 6.260 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
6.260 RON
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.556 RON -65.42% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 30.911 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 30.911 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
30.911 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
4.500 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataFERMA ELAVAS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 0145 in Sat Suciu de Sus Com. Suciu de Sus (MARAMUREŞ)

FERMA ELAVAS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 0145 in Sat Suciu de Sus Com. Suciu de Sus (MARAMUREŞ)

3 din 3 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 0145, Maramureş

FERMA DIN VALE SRL
CUI: 37700860CAEN: 0145
Activ
MARAMUREŞ, Sat Valea Stejarului Com. Vadu Izei2017-06-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
31.731 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
AGRODAN SRL
CUI: 23822434CAEN: 0145
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Săliştea de Sus2008-05-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.592 RON
Profit
2.514 RON
Angajati
0
ECOAGRART DURUŞA SRL
CUI: 30221330CAEN: 0145
Activ
MARAMUREŞ, Sat Duruşa Com. Valea Chioarului2012-05-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
38.397 RON
Profit
3.396 RON
Angajati
0
FERMA PRIHODISTE S.R.L.
CUI: 47698130CAEN: 0145
Activ
MARAMUREŞ, Sat Suciu de Sus Com. Suciu de Sus2023-02-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
300 RON
Profit
391 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 0145, Maramureş

FERMA GLODIŞOR S.R.L.
CUI: 47793859CAEN: 0145
Activ
MARAMUREŞ, Sat Suciu de Sus Com. Suciu de Sus2023-03-10
fara e-Factura
BIG PRO FORESTA S.R.L.
CUI: 44939659CAEN: 0145
Activ
MARAMUREŞ, Sat Fericea Com. Valea Chioarului2021-09-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
219.435 RON
Profit
16.775 RON
Angajati
1
FERMA POP S.R.L.
CUI: 49524695CAEN: 0145
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Seini2024-02-02
fara e-Factura

Alte firme din Maramureş

VENSTERO EUROPA S.R.L.
CUI: 47741957CAEN: 2223
Activ
MARAMUREŞ, Sat Ocna Şugatag Com. Ocna Şugatag2023-03-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.910.394 RON
Profit
208.026 RON
Angajati
5
DEIU MOB DESIGN S.R.L.
CUI: 47750602CAEN: 3109
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Sighetu Marmaţiei2023-03-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
PRO ROOF CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 47766668CAEN: 4683
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2023-03-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
503.439 RON
Profit
540 RON
Angajati
1
TOTAL SERV REDAOT S.R.L.
CUI: 47586950CAEN: 4520
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2023-02-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
510.089 RON
Profit
51.931 RON
Angajati
0
AUTO YSA&ELI S.R.L.
CUI: 47891504CAEN: 3821
Activ
MARAMUREŞ, Sat Lucăceşti Com. Mireşu Mare2023-03-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
27.785 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
METALSOF.SBE S.R.L.
CUI: 46526292CAEN: 2511
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Sighetu Marmaţiei2022-07-22
fara e-Factura
B-PRINTING S.R.L.
CUI: 49211272CAEN: 1812
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2023-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
429.057 RON
Profit
16.613 RON
Angajati
5
ACTIV TRANSBRI SRL
CUI: 31874310CAEN: 4941
Activ
MARAMUREŞ, Sat Ilba Com. Cicârlău2013-06-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul FERMA ELAVAS S.R.L.?

CUI-ul FERMA ELAVAS S.R.L. este 47741973.

Unde este sediul FERMA ELAVAS S.R.L.?

FERMA ELAVAS S.R.L. are sediul in Romania, MARAMUREŞ, Sat Suciu de Sus Com. Suciu de Sus, SUCIU DE SUS nr. 370, 437315, Sat Suciu de Sus Com. Suciu de Sus, judetul MARAMUREŞ.

Cand a fost infiintata FERMA ELAVAS S.R.L.?

FERMA ELAVAS S.R.L. a fost infiintata in anul 2023 (3 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a FERMA ELAVAS S.R.L. in 2024?

In 2024, FERMA ELAVAS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 6.260 RON.

Ce activitate are FERMA ELAVAS S.R.L.?

FERMA ELAVAS S.R.L. are codul CAEN principal 0145 (Creşterea ovinelor şi caprinelor).

Ce profit a inregistrat FERMA ELAVAS S.R.L. in 2024?

FERMA ELAVAS S.R.L. a inregistrat un profit net de 0 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.