Activ

SECOND HAND MARIA S.R.L.

CUI: 47865602
CIF: 47865602
Reg. Com.: J2023000477021
CAEN: 4779
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 22 martie 2023 · 3 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul al bunurilor de ocazie

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 22:38

Despre SECOND HAND MARIA S.R.L.

SECOND HAND MARIA S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Semlac Com. Semlac, judetul ARAD, infiintata in 2023 (3 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al bunurilor de ocazie" (cod CAEN 4779), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, SECOND HAND MARIA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 34.520 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+160.6%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2. Datoriile raportate (75.884 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
34.520 RON
Venituri totale
34.520 RON
Cheltuieli totale
83.710 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
1.713 RON
Active circulante
3.704 RON
Stocuri
2.773 RON
Creanțe
0 RON
Casa & conturi bănci
931 RON
Capital propriu
-70.467 RON

Contact

AdresaRomania, ARAD, Sat Semlac Com. Semlac, SEMLAC nr. 136, 317295
Telefon0753546330

Adresă sediu social

Romania, ARAD, Sat Semlac Com. Semlac, SEMLAC nr. 136, 317295
Cod poștal: 317295
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, ARAD, Sat Semlac Com. Semlac, SEMLAC nr. 136, 317295
Cod postal
317295
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 22.03.2023
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
34.520 RON
Rezultat net
-49.535 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 34.520 RON 13.247 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 34.520 RON 13.247 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 83.710 RON 34.247 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 49.190 RON 21.000 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 49.535 RON 21.132 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 1.713 RON 1.838 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 3.704 RON 6.329 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 5.417 RON 8.167 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 2.773 RON 2.366 RON
CreanțeSume de încasat 0 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 931 RON 3.963 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 75.884 RON 29.099 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -70.467 RON -20.932 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active5.417RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

1.400,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale5.417 RON
Datorii totale75.884 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,05 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-1.300,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 34.520 +160,6% față de anul precedent 34.520 83.710 0 0 49.190 49.535
2023 13.247 13.247 34.247 0 0 21.000 21.132

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 1.713 3.704 5.417 2.773 0 931
2023 1.838 6.329 8.167 2.366 0 3.963

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 75.884 +160,8% față de anul precedent -70.467 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2023 29.099 -20.932 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

75din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

3 repere. O singură cronologie.

Din 2023 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2023 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
3 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 34.520 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 34.520 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
34.520 RON +160.59% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
49.535 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
75.884 RON +160.78% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 13.247 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 13.247 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
13.247 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
21.132 RON
Angajati
2
Datorii
29.099 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSECOND HAND MARIA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4779 in Sat Semlac Com. Semlac (ARAD)

SECOND HAND MARIA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4779 in Sat Semlac Com. Semlac (ARAD)

3 din 3 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4779, Arad

SABERS SIGNON S.R.L.
CUI: 40275175CAEN: 4779
Activ
ARAD, Mun. Arad2018-12-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
38.107 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
DARO PRIMO SHOPPING S.R.L.
CUI: 39063799CAEN: 4779
Activ
ARAD, Sat Bocsig Com. Bocsig2018-03-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
34.485 RON
Profit
6.473 RON
Angajati
0
I.S. WHEELS LINE SRL
CUI: 37772913CAEN: 4779
Activ
ARAD, Mun. Arad2017-06-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
43.000 RON
Profit
4.426 RON
Angajati
0
BRILLO SOL CAFFE S.R.L.
CUI: 26699965CAEN: 4779
Activ
ARAD, Mun. Arad2010-03-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
30.212 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
CORY GEOTRANS S.R.L.
CUI: 42491582CAEN: 4779
Activ
ARAD, Sat Peregu Mic Com. Peregu Mare2020-05-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
20.551 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4779, Arad

LOLEEAH - FASHION S.R.L.
CUI: 48566650CAEN: 4779
Activ
ARAD, Sat Vladimirescu Com. Vladimirescu2023-07-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
212.402 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
SEHA MAGAZIN S.R.L.
CUI: 47177468CAEN: 4779
Activ
ARAD, Sat Grăniceri Com. Grăniceri2022-11-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
204.951 RON
Profit
39.525 RON
Angajati
1
FREYJA TEX S.R.L.
CUI: 48607725CAEN: 4779
Activ
ARAD, Mun. Arad2023-08-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
59.937 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Alte firme din Arad

DIM PRO SOLUTION S.R.L.
CUI: 47881764CAEN: 7112
Activ
ARAD, Mun. Arad2023-03-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
47.850 RON
Profit
28.271 RON
Angajati
0
EU PERSONAL S.R.L.
CUI: 47706410CAEN: 7810
Activ
ARAD, Mun. Arad2023-02-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
415.640 RON
Profit
4.240 RON
Angajati
2
OROMI S.R.L.
CUI: 49305547CAEN: 7112
Activ
ARAD, Mun. Arad2023-12-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
262.656 RON
Profit
211.779 RON
Angajati
1
GAMI GLOBAL CONTA SRL
CUI: 30220504CAEN: 6920
Activ
ARAD, Orş. Nădlac2012-05-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
294.504 RON
Profit
91.524 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SECOND HAND MARIA S.R.L.?

CUI-ul SECOND HAND MARIA S.R.L. este 47865602.

Unde este sediul SECOND HAND MARIA S.R.L.?

SECOND HAND MARIA S.R.L. are sediul in Romania, ARAD, Sat Semlac Com. Semlac, SEMLAC nr. 136, 317295, Sat Semlac Com. Semlac, judetul ARAD.

Cand a fost infiintata SECOND HAND MARIA S.R.L.?

SECOND HAND MARIA S.R.L. a fost infiintata in anul 2023 (3 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SECOND HAND MARIA S.R.L. in 2024?

In 2024, SECOND HAND MARIA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 34.520 RON.

Cati angajati are SECOND HAND MARIA S.R.L.?

SECOND HAND MARIA S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are SECOND HAND MARIA S.R.L.?

SECOND HAND MARIA S.R.L. are codul CAEN principal 4779 (Comerţ cu amănuntul al bunurilor de ocazie).

Ce profit a inregistrat SECOND HAND MARIA S.R.L. in 2024?

SECOND HAND MARIA S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 49.535 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.